close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Dubai Ziyaret Vizesi

  Dubai Ziyaret Vizesi

  Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sınırları içerisinde ikamet eden yakınlarını, akrabalarını ziyaret etme amacı ile seyahat edecek kişilere hizmet veren hizmet türüdür. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi T.C. vatandaşları ve Türkiye’de ikamet eden üçüncü ülke vatandaşlarının ziyaret amaçlı seyahatleri için Dubai Ziyaret vizesi başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

  Dubai sınırları içerisine ziyaret amacı ile 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat edecek Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahibi T.C. vatandaşları vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Aile Ziyareti Vizesi için birçok ülke seyahat edilecek ülkede ikamet eden kişilerden davetiye göndermesi koşuluyla başvuruları kabul ederken Dubai Aile Ziyareti Vizesi için böyle bir zorunluluk bulunmamaktadır.

  Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisine ziyaret amacı seyahat gerçekleştirecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi T.C. vatandaşları Kısa Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi veya Uzun Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunabilmektedir. Dubai Ziyaret Vizesi tek giriş ve çok giriş hakkı doğrultusunda verilmektedir.

  Dubai Ziyaret Vizesi İşlemleri

  Dubai Ziyaret Vizesi işlemleri Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai online başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Dubai Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunan kişilerin vize onay tarihi itibariyle 58 gün içerisinde ülkeye giriş yapmaları şartı aranmaktadır. Belirtilen koşulu yerine getirmeyen kişilerin vizeleri geçerliliğini kaybetmektedir.

  Dubai seyahatleri için tahsis edilen tüm vizeler Turistik Vize şeklinde ifade edilmektedir. Başvuru değerlendirmeleri seyahat amacı açısından farklılık göstermesi nedeniyle Dubai Ziyaret Vizesi ayrı bir kategori olarak kabul edilmektedir. Dubai Aile Ziyareti Vizesi seyahat süresine göre kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

  Kısa Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi

  İlginizi Çekebilir  Dubai Vizesi

  Kısa Süreli Ziyaret Vizesi başvurusunda başvuru sahipleri seyahat sıklığına ilişkin talepleri doğrultusunda tek giriş veya çok giriş hakkı doğrultusunda vize sahibi olabilmektedir. Kısa Süreli ve Tek Giriş Dubai Ziyaret Vizesi sahipleri Dubai sınırları içerisinde 30 gün ikamet hakkına sahip olmaktadır. Ancak seyahat süresi 28 gün ile sınırlı tutulmaktadır. Dubai Aile Ziyareti Vizesi ile vize uzatma işlemi gerçekleştirmek mümkün değildir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından uygun görülen seyahat süresinin aşılması halinde para cezası yaptırımı uygulanmaktadır.

  Uzun Süreli Dubai Aile Ziyareti Vizesi

  Uzun Süreli Ziyaret Vizesi başvurusunda başvuru sahipleri seyahat sıklığına ilişkin talepleri doğrultusunda tek giriş veya çok giriş hakkı doğrultusunda vize sahibi olabilmektedir. Uzun Süreli Ziyaret Amaçlı Dubai vizesi ile Dubai sınırları içerisinde 90 gün konaklama hakkı tanınmaktadır. Dubai Aile Ziyareti Vizesi ile vize uzatma işlemi gerçekleştirmek mümkün olmadığından tek giriş veya çok giriş hakkı tanıyan vizeleri ile ülke sınırları içerisinde en fazla 90 gün ikamet edebilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından uygun görülen seyahat süresinin aşılması halinde para cezası yaptırımı uygulanmaktadır.

  Dubai Ziyaret Vizesi Gerekli Evrakları

  Dubai Aile Ziyareti Vize başvurusu Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai online vize başvuru aşamasından gerekli evrakların taratılarak Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru işleminin doğru ve eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi halinde vize işlemleri başlamış kabul edilmektedir.

  Dubai Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda talep edilen evraklar aşağıda sıralandığı gibidir.

  • Renkli olarak taranmış Nüfus Cüzdanı
  • Renki olarak taranmış Pasaport
  • Dubai vize işlemleri için ödenen vize ücretine ait Banka Dekontu
  • Renki olarak taranmış T.C. Oturum Belgesi (yabancı pasaport sahiplerinden talep edilmektedir.)
  İlginizi Çekebilir  Dubai Seyahat Sağlık Sigortası

  Önemli Not: Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde Ziyaret Vizesi ile seyahat edecek kişi 18 yaşından küçük ise vize başvuru formunun ebeveynler tarafından imzalanmış olması zorunluluğu bulunmaktadır.

  Dubai Ziyaretçi Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Dubai Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

  Dubai Ziyaret Vizesi başvuruları online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai e vize başvuru aşamasında başvuru sahiplerinin talep edilen evrakların taranmış halini Birleşik Arap Emirlikleri e-vize sistemine yüklemesi gerekmektedir. Başvuru sahibinin e vize Dubai işlemleri sırasında kişisel e-posta adresini tanıtması şartı aranmaktadır. Dubai online vize başvurusunun doğru gerçekleştirilmesi halinde başvuru işleme alınarak değerlendirilmektedir. Dubai Ziyaretçi Vizesi başvuruları BAE Konsolosluğu tarafından doğrudan kabul edilmediği için başvurular konsolosluğu bağlı Göçmenlik Ofisi veya yetkilendirilmiş vize başvuru merkezleri ile turizm ve seyahat acentaları aracılığıyla yapılabilmektedir.

  Dubai Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

  Dubai Aile Ziyaret Vizesi başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından 72 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Başvuru sonuçlanmaları konsolosluk yoğunluğu, resmi tatil veya ek evrak talep edildiği durumlarda tahmin edilenden daha uzun sürebilmektedir. Başvuru aşamasında resmi tatil günlerine dikkat edilmesi ve başvuru işleminin doğru ve eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi oldukça önem arz etmektedir.

  Dubai Yeşil Pasaport Vize Sahibi Olmadan Aile Ziyareti Gerçekleştirebilir mi?

  Dubai sınırları içerisinde 180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde seyahat gerçekleştirecek Yeşil (Hususi) Pasaport sahipleri vize zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 90 günden uzun sürecek seyahat için seyahat amacına uygun olan vize türüne başvuru yapılması gerekmektedir.

  Dubai vizesi almak için pasaportun geçerlilik süresinin ne kadar olması gerekir?

  Dubai vize başvuru işlemleri sırasında ibraz edilecek olan pasaportun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Pasaportun 10 yıldan daha eski olmaması ve herhangi bir şekilde deformasyona uğramamış olması oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır.

  İlginizi Çekebilir  İstanbul Başkonsolosluğu

  Dubai vizesi İstanbul içerisinde nereye başvurarak alınır?

  Dubai vizesine başvuru işlemleri online adımlar doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Dubai e-vize başvurularında talep edilen belgelerin e-vize sistemine yüklenmesi ve başvuru adımlarının tamamlanması gerekmektedir. Başvurular İstanbul sınırları içerisinde vize başvuru işlemleri konusunda danışmanlık desteği sağlayan kurumlar aracılığıyla tamamlanabilmektedir. Başvuru işlemleri sırasında şahsen bulunma şartı aranmamaktadır.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi