close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Dubai Vize Uzatma İşlemleri

  Dubai Vize Uzatma İşlemleri

  Dubai sınırları içerisine her geçen gün daha fazla sayıda turistik gezi, ticari ve ziyaret gibi nedenlerle ziyaretçiler seyahat etmektedir. Turistik bölgeleri ile çok fazla ziyaretçi ağırlayan ülke konu ile ilgili olarak ilk sırada yer almaktadır. Dubai seyahatlerinin bazılarında ziyaretçiler Dubai Vize Uzatma İşlemleri gerçekleştirmek durumunda kalabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinden Dubai seyahati gerçekleştirmek için Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri tarafından çok sayıda vize başvurusu gerçekleştirilmektedir.

  BAE sınırları içerisine seyahat edecek Hususi, Hizmet, Diplomatik (Yeşil, Gri, Siyah) Pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri izin vize talep edilmemektedir. T.C. sınırları içerisinden gerçekleştirilen başvuruların büyük bir kısmı 30 Günlük Tek Girişli Vize türü iken artan çeşitlilik ile birlikte vize türü başvuruları da değişiklik göstermiştir.

  Dubai vize türleri aşağıda sıralandığı gibi ülke sınırları içerisine yapılan giriş sayısına ve ikamet edilen gün sayısına göre değişiklik göstermektedir.

  • Dubai 48 Saatlik Vize
  • Dubai 96 Saatlik Vize
  • Dubai 30 Günlük Tek Girişli Vize
  • Dubai 30 Günlük Çok Girişli Vize
  • Dubai 90 Günlük Tek Girişli Vize
  • Dubai 90 Günlük Çok Girişli Vize

  Dubai Cruise Vizesi 30 Günlük Çok Girişli olarak çeşitlilik göstermektedir.

  Dubai seyahati gerçekleştiren kişiler belirtilen vize sürelerinden daha uzun süre Dubai sınırları içerisinde kalma mecburiyetinde veya istediğinde olabilmektedir. Kişinin seyahatini gerçekleştirdiği vize türünün vize uzatma işlemine imkan tanıyor olması halinde Dubai vize uzatma işlemi için başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

  Dubai Vize Uzatma İşlemleri

  Dubai seyahati sırasında sahip olunan vize süresinin uzatılabilmesi için süre bitimine en az 7 gün kala vize uzatma işlemi için başvuruda bulunulması gerekmektedir. Vize uzatma işlemlerini başlatmak için Dubai sınırları içerisinden çıkış yapılmaması gerekmektedir. Dubai vizesi işlemler sonunda 30 gün uzatılmaktadır. Vize uzatma işleminin gerçekleştirilebilmesi için sahip olunan vizenin bu işleme uygun olması gerekmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Dubai Vize Başvuru Formu

  Vize Uzatma İşlemi Uygulanabilecek Dubai Vize Türleri

  • Dubai 30 Günlük Tek Girişli Vize
  • Dubai 30 Günlük Çok Girişli Vize
  • Dubai 90 Günlük Tek Girişli Vize
  • Dubai 90 Günlük Çok Girişli Vize
  • Dubai 30 Günlük Çok Girişli Cruise Vizesi

  Dubai vize uzatma işleminin uygulanabileceği bir vize türüne sahip olarak seyahat edilmiş olması halinde başvuru yapılabilmektedir. Dubai seyahatine devam etmek isteyen kişilerin geçerli vize sürelerinin bitimine en az 7 gün kala vize uzatma işlemleri için başvuruda bulunması şartı aranmaktadır.

  Dubai Vize Uzatma İşlemi Gerekli Evrakları

  Dubai vizesi süresinin uzatılma talebi sırasında başvuru aşamasında kullanılan pasaport içerisinde bilgilerin yer aldığı ve geçerli Dubai vizesinin ibraz edilmesi gerekmektedir. Sahip olunan vizenin uzatma işlemine uygun olması, talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi ve başvurunun olumlu sonuçlanması halinde vize 30 gün süreli olarak uzatılabilmektedir.

  Dubai Vize Uzatma İşlemleri – Sıkça Sorulan Sorular

  Dubai online vize başvurusu sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Dubai seyahati için yapılan vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Başvuru sürecinde konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin eksiksiz bir şekilde sisteme yüklenmesi şartı aranmaktadır. Vize talebinin işleme alınabilmesi için başvuru aşamasında başvuru yapılan vize türüne ait ücretin ödenmesi gerekmektedir. Online başvuru formunda bulunan sorulara gerçeğe uygun yanıtların eksiksiz olarak verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde vize talebi ret kararı ile sonuçlabilmektedir.

  Dubai vize işlemi için konsolosluk tarafından talep edilen ücret ne kadardır?

  Dubai vize işlemi için gereken ücretler Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize bedelleri başvuru yapılan vize türüne, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) sınırları içerisine giriş hakkına ve seyahat süresine göre değişiklik göstermektedir. Uygun vize ücret detayını öğrenebilmek için ilk olarak başvuru detaylarının belirlenmiş olması gerekmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Dubai Öğrenci Vizesi
  Dubai vize sorgulama uygulaması var mıdır? Başvurunun kaç günde sonuçlanacağını nasıl öğrenebilirim?

  Dubai vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi tarafından e-vize sistemi üzerinden kabul edilerek değerlendirilmektedir. Başvurular ortalama 3 ila 4 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu aşamada başvuru detaylarını sorgulamak mümkün değildir. Değerlendirilen vize talebi sonucu başvuru sahibine ait elektronik posta adresine gönderilmektedir.

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Dubai vizesiz mi?

  Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahipleri Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğuna sahiptir. Yeşil (Hususi), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

  Dubai turist vizesi ücretleri ne kadardır?

  Dubai turist vizesi ücretleri seyahat süresine göre ülkeye giriş hakkına göre belirlenmektedir. Vize fiyatları Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmekle birlikte dönemsel olarak yine konsolosluk kararınca güncellenmektedir. Dubai 30 Günlük Tek Girişli Vizesi 110 USD, 30 Günlük Çok Girişli Vize 225 USD, 90 Günlük Tek Girişli Vize 235 USD, 90 Günlük Çok Girişli Vize 520 USD olarak belirlenmiştir. Vize ücretlerinin dönemsel olarak güncellenmesi nedeniyle başvuru öncesinde güncel vize bedellerinin teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi