close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Dubai Vize Ücreti

  Dubai Vize Ücreti

  Dubai vize ücreti Konsolosluk tarafından belirlenmekle birlikte dönemsel olarak Dubai Konsolosluk tarafından güncellenmektedir. Dubai vize başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru işlemlerinin hemen öncesinde güncel ücret detaylarını teyit etmesi oldukça önem arz etmektedir.

  Dubai vize fiyatları başvuru yapılacak vize türüne, seyahat süresine ve ülkeye sınırları içerisine giriş hakkına göre değişiklik göstermektedir.

  Dubai Konsolosluğu vize başvurularını doğrudan kabul etmemektedir. Vize başvuru işlemleri akredite vize başvuru merkezleri ile turizm ve seyahat acentaları aracılığı ile yapılabilmektedir. Bu nedenle vize işlemleri danışmanlık hizmeti için belirlenen ücret vize ücretine dahil edilmektedir. Dubai vize işlemleri öncesinde başvuru yapılacak vize türünün belirlenmesi oldukça önem arz eden konular arasında yer almaktadır.

  Dubai vize ücreti 2024

  Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenen Dubai vize ücreti 2024 fiyatlarının güncellenmesi nedeniyle başvuru öncesinde konfirme edilmesi gerekmektedir. Dubai vize başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı Konsolosluk tarafından vize reddi ile sonuçlandırılması halinde ödenen vize ücreti başvuru sahibine iade edilmemektedir. Başvuru aşamasında vize reddine neden olabilecek konulara özen gösterilmesi gerekmektedir. Dubai vize evrakları istenildiği şekilde sağlanmalıdır.

  Dubai vize ücreti 2024 Konsolosluk tarafından belirlenen güncel ücret detayları aşağıda sıralandığı gibidir. Ücret güncellemeleri nedeniyle başvuru öncesinde vize fiyatlarının teyit edilmesi gerekmektedir.

  • Dubai 30 günlük tekli giriş vizesi ücreti : 145 USD
  • Dubai 30 günlük çoklu giriş vizesi ücreti : 275 USD
  • Dubai 60 günlük tekli giriş vizesi ücreti : 225 USD
  • Dubai 60 günlük çoklu giriş vizesi ücreti : 405 USD
  • Dubai 48 saatlik tekli giriş vizesi ücreti : 115 USD
  • 96 Saatlik tekli giriş vizesi ücreti : 120 USD
  • Dubai Cruise 30 günlük çoklu giriş vizesi : 160 USD

  Yukarıda yer alan vize ücretleri Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olan fiyatlandırmaları göstermektedir. Türkiye Cumhuriyet oturum (ikamet) izni doğrultusunda Türkiye sınırları içerisinden Dubai vize başvurusunda bulunacak yabancı pasaport sahiplerinin başvuru işlemleri öncesinde ödemeleri gereken vize ücret detaylarına Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden ulaşması gerekmektedir. Hermes Vize’den de öğrenebilirsiniz.

  Dubai vize fiyatları ile ilgili bilinmesi gerekenler

  • Dubai sınırları içerisinde gerçekleştirilecek olan seyahatin amacı vize ücretini etkilememektedir. Dubai vize fiyatları turistik, ticari, ziyaret amaçlı seyahat nedenlerine göre değil başvuru yapılacak vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre belirlenmektedir.
  • Dubai vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen vize ücreti kredi kartı veya eft/havale ödeme seçenekleri ile yatırılabilmektedir.
  • Vize başvuru ücreti herhangi bir nedenden dolayı başvurunun reddedilmesi durumunda iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru aşamasında talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi, başvuru işlemlerinin prosedüre uygun olarak yapılması ve vize başvuru formunun doğru ve eksiksiz olarak doldurulması oldukça önem arz etmektedir.
  • Dubai vize ücretleri yaş fark etmeksizin (bebek, çocuk, yetişkin) tüm başvuru sahiplerinden eşit olarak alınmaktadır.
  • Dubai vize başvurusunun işleme alınması için vize ücretinin yatırılmış olması gerekmektedir. Başvuru işlemleri öncesinde seyahat süresi, giriş hakkı ve vize türünün belirlenmesi ve bu vize türüne ait Dubai 2024 vize ücretlerinin teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir.
  • Dubai express vize başvuru işlemlerinde fiyat farkı bulunmaktadır. Başvuru işlemlerinin gerçekleştirildiği akredite vize başvuru merkezleri ya da turizm ve seyahat acentelerinden express vize ücret detaylarına ulaşılabilmektedir.

  Önemli not: Dubai sınırları içerisine seyahat eden kişilere Dubai emirliği göçmenlik ofisi yetkisi doğrultusunda Dubai uluslararası havalimanı içerisinde göz taraması işlemi yapılmaktadır. Göz tarama işlemi gerçekleştirilen kişilerin tarama bankosu üzerinden kredi kartı numarası veya kredi kartı basılı kopyasını ait onay sayfasının çıktısını ibraz etmeleri gerekmektedir. Talep edilen evrakları ibraz etmeyen kişilere 30 AED para cezası yaptırımı uygulanmaktadır.

  Dubai vize ücreti – Sıkça sorulan sorular

  Bordo pasaport sahibi türk vatandaşı dubai vize başvurusunda bulunmak zorunda mıdır?

  Birleşik arap emirlikleri (BAE) vize prosedürü kararınca Türkiye Cumhuriyeti bordo umuma mahsus pasaport sahiplerinin Dubai seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Başvuru işlemleri e-vize sistemi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Başvuru sonucu belirtilen elektronik posta adresine gönderilmektedir. Bordo pasaport sahiplerinin seyahatlerini vize sahibi olarak yapmaları gerekmektedir.

  Dubai Konsolosluğu Dubai vize ücreti başvuru reddedildiğinde iade edilir mi?

  Dubai vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Konsolosluk vize değerlendirmesinin olumsuz olması durumunda başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Bu nedenle başvuru adımlarının Konsolosluğun talep ettiği şekilde gerçekleştirilmiş olması oldukça önem arz etmektedir. Eksik evrak ibraz edilmesi, vize başvuru formunun hatalı doldurulması gibi nedenler vize reddi kararları arasında yer alabilmektedir.

  Dubai vizesi Ankara ilinde nereden alınabilmektedir?

  Ankara ve çevre illerinde kısa süreli Dubai vizesi başvuruları Ankara Dubai Büyükelçiliği tarafından da kabul edilerek değerlendirilmektedir. Ancak başvurunuzu İstanbul’dan yetkili danışmanlık merkezi Hermes Vize’den de gerçekleştirebilirsiniz. Başvuru işlemleri Konsolosluk randevusu ile değil e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Süreç dahilinde yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri ile başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

  Başvuru işlemleri pegasus dubai vize uçak bileti rezervasyonu olmadan yapılabilir mi?

  Dubai vize başvurusunda talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Uçak bileti pegasus dubai vize başvuru aşamasında zorunlu tutulmamaktadır. Seyahat tarihlerine uygun olan firma fark etmeksizin uçak biletlerinin başvuru aşamasında değerlendirmeye sunulması zorunluluğu bulunmamaktadır.

  Yeşil pasaport sahiplerinin vize dubai sahibi olma zorunluluğu var mıdır?

  Dubai seyahati gerçekleştirecek olan yeşil (hususi) pasaport sahiplerinin 180 gün içerisinde 90 ikamet gününü aşmayan Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Söz konusu vize muafiyet süresinin aşılacak olması durumunda seyahat amacına uygun olan vize türüne başvuruda bulunulması gerekmektedir.

  Dubai vize ücreti ile ilgili detaylı bilgi yazımızda sizlere paylaşılmıştır. Vizeniz hemen Hermes Vizeden alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!