close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Dubai Vize Başvuru Formu

  Dubai Vize Başvuru Formu

  Dubai vize başvuru formu, Dubai Konsolosluğu tarafından vize başvuru sahiplerini tanımak ve seyahat amaçlarını öğrenmek üzere hazırlanmış resmi bir formdur. Dubai vize başvuru işlemlerinin ilk adımını oluşturan formun doldurulması zorunluluğu bulunmaktadır. Başvuru formu içerisinde yer alan sorulara gerçeğe uygun ve eksiksiz yanıtları verilmesi oldukça önem arz etmektedir.

  Dubai Konsolosluğu vize başvuru sahibi ve Dubai seyahati ile ilgili bilgilere başvuru formu formu üzerinden ulaşmaktadır. Form içerisinde yer alan sorulara yanlış veya gerçeğe uygun yanıtlar verilmemesi Dubai Konsolosluğu değerlendirme aşamasında başvurunun ret ile sonuçlandırılmasına neden olabilmektedir.

  Dubai vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara verilen yanıtlar ile ibraz edilen diğer gerekli evraklarda yer alan bilgilerin birbirini desteklemesi gerekmektedir. Başvuru formu ve evraklar arasında tutarsızlık gözlemlenmesi başvuru ret nedenleri arasında yer almaktadır. Dubai vize formunun prosedüre uygun olarak doldurulması değerlendirme aşamasında oldukça önem arz etmektedir.

  Dubai Vize Başvuru Formu ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • Dubai vize başvuru formu uluslararası prosedürde kullanılan resmi bir belgedir. Bu nedenle belgenin dikkatle doldurulması, başvuru sahibine yöneltilen sorulara eksiksiz, tutarlı ve gerçeğe uygun yanıtlar verilmesi şartı aranmaktadır. Aksi gözlemlenen durumlarda gerçekleştirilen başvuru vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.
  • Başvuru formu doldurulması aşamasında sorulara eksik veya asılsız yanıtları verilmesi başvurunun reddedilmesi ile birlikte ülkeye giriş-çıkış yapılmasının engellenmesine ve ceza yaptırımı uygulanmasına neden olabilmektedir. Form içerisinde verilen sahte bilgiler suç unsuru özelliği taşımaktadır.
  • Dubai vize formunun doldurulup imzalanması vize süresi sona ermeden Dubai sınırları içerisinde çıkış yapılacağının taahhüt edilmesi anlamına gelmektedir. Dubai vize başvurusunun onaylanması ülke sınırları içerisine doğrudan giriş yapabilme hakkı tanımamaktadır. Dubai sınırları içerisine giriş izni sınır görevlileri sorumluluğundan verilmektedir. Başvuru formu bu prosedürün kabul edildiğine dair bir içeriğe sahip olarak ibraz edilmektedir.
  İlginizi Çekebilir  Dubai Vizesi

  Dubai Vize İşlemleri – Form Doldurma Aşaması

  Dubai vize başvuru formu İngilizce veya Arapça dillerinden biri ile doldurulabilmektedir. Başvuru formunun tükenmez kalem ile büyük harflerle ve anlaşılır şekilde doldurulması oldukça önem arz etmektedir. Dubai Konsolosluğu tarafından talep edilen şekilde hazırlanmış olan biyometrik fotoğrafın form üzerindeki ilgili bölüme yerleştirilmesi gerekmektedir.

  Başvuru formunun prosedüre uygun bir şekilde doldurulmasının ardından belgenin en alt kısmında bulunan bölüme imza atılarak işlemin tamamlanması gerekmektedir. Vize başvuru formuna atılacak imza ile pasaport üzerinde bulunan imzanın tutarlı olması değerlendirme aşamasında göz önünde bulundurulmaktadır. Dubai vize işlemleri sırasında ibraz edilecek tüm imzaların tutarlı olmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

  Dubai Vize Başvuru Formu

  Dubai Konsolosluğu tarafından hazırlanan vize başvuru formuna yukarıda yer alan adresten ulaşılabilmektedir. Başvuru aşamasında form doldurma işlemini başvuru sahipleri vize işlemleri konusunda hizmet aldıkları akredite vize başvuru merkezlerinden yardım alabilmektedir.

  Dubai vizesine BAE Yabancılar ve İkamet Genel Müdürlüğü online vize başvuru formu üzerine pasaport bilgilerinin işlenmesi ile başvuru yapılabilmektedir. Dubai vizesi başvuru formuna bu sayfa üzerinden, Dubai Konsolosluğu web sitesi üzerinden, danışmanlık hizmeti sağlayan vize merkezleri üzerinden ulaşılabilmektedir. Dubai Konsolosluğu tarafından başvurunun doğrudan kabul edilmemesi nedeniyle yetkili vize servisi sağlayıcıları aracılığıyla sürecin tamamlanması gerekmektedir.

  Dubai Vize Formu – Sıkça Sorulan Sorular

  Dubai vize yeşil pasaport sahipleri için geçerli mi?

  Türkiye Cumhuriyeti Yeşil (Hususi) Pasaport sahipleri Dubai’ye yapacakları 180 gün içerisinde 90 ikame gününü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Seyahat süresinin izin verilen vize süresinden uzun olması durumunda seyahat nedenine uygunluk gösteren vize türüne başvuru yapılması gerekmektedir.

  Türkiye dubai vize başvurularında hangi durumlarda mülakat yapılmaktadır?

  İlginizi Çekebilir  Ankara Büyükelçiliği

  Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından kabul edilen ve onaylanan Dubai vize başvuruları elektronik ortamda online olarak (e-vize dubai) gerçekleştirilmesi nedeniyle konsolosluk tarafından mülakat gerçekleştirilememektedir. Dubai elektronik vize sisteminden doğru olarak gerçekleştirilen vize başvurusunun olumlu olarak sonuçlanması halinde vize sonucu başvuru sahibine 3 iş günü içerisinde iletilmektedir.

  Dubai e-vize başvuru işlemleri nereden ve nasıl yapılmaktadır?

  Dubai online vize başvuru işlemleri e-vize (elektronik vize) sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. İşlemler sırasında seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak Pasaport, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Vize Başvuru Formu, Biyometrik Fotoğraf gibi belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi şartı aranmaktadır. Talep edilen vize evrakları başvuru yapılan vize türüne, seyahat süresine, ülkeye giriş hakkına ve başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Online olarak tamamlanan başvurunun değerlendirme aşamasında konsolosluk gerek gördüğü takdirde başvuru sahibinden ek evrak talep edebilmektedir.

  Dubai vize ücreti başvuru reddedilmesi durumunda başvuru sahibine iade edilir mi?

  Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenen vize ücretleri başvurunun herhangi bir nedenden dolayı ret kararı ile sonuçlanması halinde iade edilmemektedir. Bu nedenle vize talebi oluşturma işlemlerinin en doğru şekilde ve eksiksiz olarak tamamlanması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti veren kurumlardan destek alarak işlemlerin en uygun şekilde gerçekleştirilmesini sağlayabilirsiniz.

  Dubai vize başvurusu daha kolay ve hızlı nasıl yapılmaktadır?

  Dubai vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru aşamasında seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli pasaport, önlü-arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi, biyometrik fotoğraf, gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonlarının ibraz edilmesi ve vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Online olarak kolaylıkla gerçekleştirilen Dubai vize başvurusunda gerek görülmesi halinde konsolosluk tarafından ek evrak talep edilebilmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Dubai Öğrenci Vizesi