close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Dubai Türk Vatandaşlarına Vizeyi Askıya Aldı

  Birleşik Arap Emirlikleri-Dubai Covid-19 Önlemleri kapsamında geçici olarak Türk vatandaşlarına vize işlemlerini ikinci bir emre kadar askıya almıştır. Geçerli AB oturumu olan Türk vatandaşları başvuru yapabilir

  Dünya genelinde 59 milyon kişinin yakalandığı coronavirüs salgını nedeniyle birçok ülke vize prosedürleri ile ilgili olarak geçici düzenlemeler yapmak zorunda kaldı. Birleşik Arap Emirlikleri tarafından 18 Kasım 2021 tarihinde yürürlüğe giren karar neticesinde 13 ülkenin vize başvuruları askıya alındı. İçlerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin de bulunduğu listedeki diğer ülkeler ise İran, Suriye, Somali, Afganistan, Libya, Yemen, Cezayir, Kenya, Irak, Lübnan, Pakistan ve Tunus.

  Abu Dhabi, Ajman, Fujairah, Resü’l Hayme, Sharjah, Ummül-Kayveyn ve Dubai emirliklerinden oluşan Birleşik Arap Emirlikleri Covid-19 Önlemleri kapsamında geçici olarak 13 ülke vatandaşlarının ülke sınırları içerisine giriş taleplerini durdurma kararı aldı. Kararın muafiyetlerine dair detaylar ilerleyen süreçte açıklanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri için yeni yapacakları vize başvuruları için geçici karara dair bir sonraki düzenlemeyi beklemeleri gerekmektedir.

  Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai vizesi için yeni duyurular geldiği zaman sitemizdeki duyurular bölümünde yayımlanacaktır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!