close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Dubai Transit Vizesi

  Dubai Transit Vizesi

  Birleşik Arap Emirlikleri (BAE)’ne bağlı Dubai üzerinden geçiş yaparak bir başka üçüncü ülkeye seyahat edecek Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının gerekli geçiş için Dubai Transit Vizesi sahibi olması gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) Pasaport sahipleri Dubai üzerinden yapacakları geçiş işlemleri için Transit Vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Siyah, Gri ve Yeşil Pasaport sahipleri için vize muafiyeti 180 içerisinde 90 günü aşmayan seyahat için geçerli kabul edilmektedir.

  Dubai Transit Vizesi seyahatleri sırasında Dubai Havalimanını kullanacak kişilere verilmektedir. Dubai 96 Saatlik Transit Vize ile yolcular belirtilen süreyi aşmamak kaydıyla Dubai’ye giriş yapabilmektedir. Transit uçuşlar sırasında Dubai içerisindeki farklı bir terminalin kullanıldığı durumlarda Transit Vize talep edilmektedir. Dubai Uluslararası Havalimanı içerisinde 24 saati aşmamak kaydıyla seyahat edecek kişilerin transit vize sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Bu vize türü yalnızca 3 ayaklı uçak bileti gerektiren seyahatlerde kullanılmaktadır.

  Dubai 96 Saatlik Transit Vize İşlemleri

  Transit geçiş amaçlı olarak sahip olunan vizenin başvuru işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir. Birleşik Arap Emirliği e-vize sistemine talep edilen gerekli evrakların eksiksiz ve doğru olarak ibraz edilmesi ile vize işlemleri başlatılmış olmaktadır. Dubai 96 Saatlik Transit Vize ile Dubai sınırları içerisinden geçiş yapılacak ülkeye 96 saat içerisinde uçuş yapılması gerekmektedir. 96 Saatlik Transit vize tek giriş hakkı doğrultusunda verilmektedir ve her geçiş ayrıca başvuru yapılması gerekmektedir.

  Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vizesi için kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır. Seyahat öncesinde başvuru işlemlerinin yapılması ve vize onayının gerçekleşmesi şartı aranmaktadır. Dubai sınırları içerisinde bir gece konaklama yapılacak olsa dahi tek girişli transit vize sahibi olunmalıdır. Yalnızca Dubai Havalimanı içerisinden 24 saatten az bir sürede başka bir ülkeye seyahat edecek kişilerden vize talep edilmemektedir.

  İlginizi Çekebilir  Dubai Ticari Vize

  Dubai Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

  • Renki olarak taratılmış Nüfus Cüzdanı sureti,
  • Renkli olarak taratılmış fotoğraf ve kişisel bilgileri içeren Pasaport sureti,
  • Vize işlemleri sırasında ödenen vize ücretini gösteren Banka Dekontu,
  • Transit geçiş yapılacak ülkeye ait uçak bileti,
  • Yabancı pasaport sahipleri için renkli olarak taratılmış T.C. Oturum Belgesi.

  Dubai Transit Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Dubai transit vize nasıl alınır?

  Dubai transit geçiş doğrultusunda yapılacak vize başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri e-vize sistemi üzerinden yapılmaktadır. Online vize özelliği ile birlikte başvuru sahipleri tarafından talep edilen gerekli evrakları taratmak şartı ile sisteme yüklenmesi gerekmektedir. Gerekli evrakların doğru bir şekilde ve eksiksiz olarak yüklenmesi ile vize işlemleri başlatılmaktadır. Değerlendirme işlemi sona erdiğinde başvuru aşamasında belirtilen başvuru sahibine ait e-posta adresine vize sonucu gönderilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından Dubai vizesi başvuruları doğrudan kabul edilmemektedir. Vize başvuru işlemlerinin konsolosluğa bağlı Göçmenlik ofisi veya akredite vize başvuru merkezleri, turizm ve seyahat acentalarına yapılması gerekmektedir.

  Dubai 96 saatlik transit vize geçerlilik süresi ne kadardır?

  96 Saatlik Dubai Transit Geçiş Vizesi 30 gün boyunca geçerli kabul edilmektedir. Bu vize türü ile Dubai sınırları içerisine girildiği an itibariyle 96 saat içerisinde çıkış yapılması gerekmektedir. 96 saatlik vizenin süresi uzatılamamaktadır. Seyahat planının 4 günden fazla olması veya Dubai sınırları içerisinde geçirilecek sürenin 4 günden uzun sürmesi ihtimaline karşı diğer vize türlerine başvuru yapılması gerekmektedir. Dubai Havalimanı içerisinde 24 saatten daha kısa sürede başka bir ülkeye seyahat edilecek olması halinde transit vize talep edilmemektedir.

  Dubai transit geçiş vizesi kaç günde çıkar?

  Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu gerçekleştirilen vize başvurularını başvuru tarihi itibariyle 72 saat içerisinde sonuçlandırmaktadır. BAE ve T.C. resmi tatillerinde gerçekleştirilen başvurular değerlendirme işleminin tahmin edilenden uzun sürede sonuçlanmasına neden olabilmektedir. Ayrıca konsolosluk yoğunluğu veya başvuru aşamasında ek evrak talep edilmesi sonuçlanma süresini uzatabilmektedir. Dubai seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına Dubai vize başvurularının eksiksiz olarak yapılması ve resmi tatil günlerinin göz önünde bulundurulması oldukça önem arz etmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Dubai 2023 Expo

  Dubai transit vize hangi durumlarda gerekli olmaktadır?

  Dubai ülke sınırları içerisinden başka bir ülkeye transit geçiş yapacak olan Bordo Umuma Mahsus Pasaport sahipleri 24 saate kadar geçişlerini gerçekleştirme ve Dubai Havalimanı içerisinden çıkmama şartı ile transit vize şartından muaf tutulmaktadır. Dubai üzerinden gerçekleştirilerek uçuşun 24 saatten uzun sürecek olması halinde 96 saatlik dubai transit vizesi sahibi olunması gerekmektedir.

  Dubai kapıda vize uygulaması olan ülkeler arasında yer alıyor mu?

  Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi kişilerin Dubai seyahatleri için vize sahibi olmaları gerekmektedir. Dubai vizesine başvurular elektronik vize sistemi üzerinden gerçekleştirilmektedir. E-vize pasaporta işlenen bir vize türü değildir fakat Dubai seyahati olan kişilerin e-vize sahibi olarak seyahatlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Doğrudan Dubai sınırlarına giriş esnasında verilen kapıda vize uygulaması bulunmamaktadır.