close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Dubai Sıkça Sorulan Sorular

  Dubai Sıkça Sorulan Sorular

  Dubai Sıkça Sorulan Sorular – VIP Başvuru ile Dubai vizesi işlemlerimi hızlandırabilir miyim?

  Dubai seyahat planı olan T.C. vatandaşı Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahipleri ve Türkiye’de çalışma ve oturum belgesi sahibi yabancı pasaport sahiplerinin başvuru işlemleri Dubai Göçmenlik Ofisi aracılığıyla online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai e-vize başvuruları işleme alınmasından itibaren Cuma-Cumartesi günleri ve resmi tatiller haricinde 72-96 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır. Dubai turistik vize başvuru aşamasında Dubai VIP vize başvuru hizmeti bulunmamaktadır.

  Dubai vize işlemlerinde eski soy ismimin olduğu pasaport kullanılabilir mi?

  Dubai vize başvurusunda bulunacak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi T.C. vatandaşları ve Türkiye’de Oturum (İkamet) İzni bulunan yabancı pasaport sahiplerinin başvuru aşamasında kullanacakları pasaport ve kimlik bilgilerinin aynı olması gerekmektedir.

  Vize başvuru aşamasında ibraz edilen tüm evrakların tutarlı olması şartı aranmaktadır. Pasaport, kimlik, uçak bileti, online dubai vize başvurusunda tüm aşama ve evrakların aynı bilgilere sahip olması gerekmektedir. Soy ismin farklı olduğu pasaport ile işlem yapılamamaktadır. Bu nedenle başvuru öncesinde yeni pasaport sahibi olunması gerekmektedir.

  Dubai vize başvurusunu daha kolay nasıl yapabilirim?

  Dubai sıkça sorulan sorular arasında yer alan kolay vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru aşamasında seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli pasaport, önlü-arkalı kimlik fotokopisi, biyometrik fotoğraf, gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonlarının ibraz edilmesi ve vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Online olarak kolaylıkla gerçekleştirilen Dubai vize başvurusunda gerek görülmesi halinde konsolosluk tarafından ek evrak talep edilebilmektedir.

  Dubai Konsolosluğu hangi durumlarda vize mülakatına çağırmaktadır?

  Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından onaylanan Dubai turistik vize başvuruları elektronik ortamda online olarak (e-vize dubai) gerçekleştirilmesi nedeniyle konsolosluk tarafından mülakat gerçekleştirilememektedir. Dubai e-vize sisteminden doğru olarak gerçekleştirilen vize başvurusunun olumlu olarak sonuçlanması halinde vize sonucu başvuru sahibine 3 iş günü içerisinde gönderilmektedir.

  Dubai vizesini doğru kullanmak ne demektir? Dubai’de en fazla kaç gün kalabilirim?

  Dubai sınırları içerisinde ikamet süresi sahip olunan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Vize türleri 30 gün tek giriş, 90 gün tek giriş, 30 gün çok giriş, 90 gün çok giriş, 48 saatlik tek giriş ve 96 saatlik tek giriş olarak farklılık göstermektedir. Dubai’de ikamet süresi sahip olunan vize türünün izin verdiği ölçüde gerçekleştirilmektedir.

  Vize süresini aşan kişilere Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından cezai işlem uygulanmaktadır. Dubai vize kalış süresine uyulmaması halinde Dubai Göçmenlik Bürosuna rapor gönderilmesi nedeniyle bir sonraki Dubai vize başvurusunda ret alınabilmektedir.

  Çok girişli Dubai vizesi nasıl alınır?

  Dubai çok girişli vize sahibi olmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi T.C. vatandaşları 30 günlük çok girişli vize 90 günlük çok girişli vize başvurusunda bulunabilmektedir. Başvuru sahiplerinin ikamet süresine uygun olan vize türüne pasaportlarının renkli fotokopisi, önlü-arkalı kimlik fotokopisi, 1 adet 4×5,5 cm ölçülerinden güncel biyometrik fotoğraf, Emirates gidiş-dönüş uçak bileti rezervasyonlarını ibraz ederek vize başvuru formunun doldurulması ile başvuruda bulunabilmektedir. Dubai vize başvuruları Dubai Göçmenlik Bürosu tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri ve acentalar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

  Dubai turistik vizesi ile Dubai sınırları içerisinde en fazla konaklama hakkı 90 gün çok girişli vize ile verilmektedir. 90 Günlük Dubai multi vize onaylandığı tarihten itibaren 58 gün geçerliliği olup geçerliliği olup ilk giriş tarihi itibariyle 90 gün ikamet hakkı tanımaktadır.

  Dubai Konsolosluğu Vize Departmanı aracılığıyla vize alındıktan sonra dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Dubai seyahati gerçekleştirecek Bordo (Umuma Mahsus) Pasaport sahipleri ve Türkiye Oturum İzni bulunan yabancı pasaport sahiplerinin vize başvuruları onaylandığı tarihten itibaren (2 ay) 58 gün geçerli kabul edilmektedir. Seyahat planının vize onay tarihinden itibaren 58 gün içerisinde Dubai sınırları içerisine giriş yapılacak şekilde ayarlanması oldukça önem arz etmektedir. Sahip olunan vize türünün izin verdiği gün sayısı içerisinde seyahatinin tamamlanarak süre sormadan ermeden ülke sınırları içerisinden çıkış yapılması gerekmektedir.

  Dubai Sıkça Sorulan Sorular – Dubai sınırları içerisine giriş yapılırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

  Dubai seyahati gerçekleştiren kişilerin seyahatleri sırasında uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Onay tarihinden itibaren 58 gün geçerliliği bulunan Dubai vizesi ile belirtilen süre sona ermeden Dubai sınırları içerisine giriş yapılması gerekmektedir. Sahip olunan vizenin izin verdiği ikamet gün sayısını aşmadan seyahatin sona erdirilerek Dubai sınırları içerisinden çıkış yapılması gerekmektedir. Vize kalış süresini aşan kişilere Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından cezai işlem uygulanmaktadır.

  Dubai vize başvurum reddedildi, itiraz hakkım var mı? Tekrar ne zaman başvuruda bulunabilirim?

  Dubai turistik vizesi başvurusunda bulunan T.C. Umuma Mahsus Pasaport sahipleri ve Türkiye’de İkamet İzni bulunan yabancı pasaport sahiplerinin başvuru işlemleri akredite vize başvuru merkezleri ile Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden yapılmaktadır. Dubai vizesi başvuruları değerlendirme aşamasında uygun görülmemesi halinde ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Dubai seyahatinin vize süresini aşmak suretiyle gerçekleştirilmesi halide Dubai Göçmenlik Ofisi tarafından bir sonraki başvuru reddedilebilmektedir. Dubai vize başvurusu devam ederken tekrardan başvuruda bulunulması halinde her iki vize ret kararı ile sonuçlanmaktadır. Daha önce gerçekleştirilen Dubai seyahatinde Dubai Göçmenlik Ofisi vize çıkış kaşesini sistemde görmediği zaman başvuru vize reddi ile sonuçlandırabilmektedir.

  Dubai vize başvuruları başvuru aşamasında eksik evrak teslim edilmesi, ibraz edilen evraklar ile vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara verilen yanıtların birbirini desteklememesi, vize süresi sona ermeden başvur sahibinin ülkesine döneceğini garanti eden bağların bulunmaması gibi nedenlerle reddedilebilmektedir. Dubai vize başvurusunun online olarak gerçekleştirilmesi ve vize sonucunun e-posta aracılığı ile iletilmesi nedeniyle itiraz hakkı bulunmamaktadır. Başvurunun sonuçlanmasının ardından tekrardan vize başvurusu yapılabilmektedir.

  Dubai vizesi thy uçak bileti rezervasyonu olmadan alınabilir mi?

  Dubai vize başvurusunda talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Dubai vizesi thy uçak bileti sahibi olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Seyahat tarihlerine uygun olan firma fark etmeksizin uçak biletlerinin başvuru aşamasında değerlendirmeye sunulması zorunluluğu bulunmaktadır.

  Dubai Konsolosluğu tarafından başvurum vize reddi ile sonuçlandırılırsa vize ücreti iade edilir mi?

  Dubai vize ücreti Dubai sıkça sorulan sorular içerisinde ilk sıralarda yer almaktadır. Başvuru aşamasında talep edilen Dubai vize ücreti başvurunun herhangi bir nedenden dolayı ret ile sonuçlandırılması halinde başvuru sahibine iade edilmemektedir.

  Dubai seyahatimizi 18 yaşından küçük çocuğumuzla gerçekleştireceğiz. Hem anne hem babanın ayrı ayrı muvafakatname çıkarması gerekir mi?

  Dubai seyahatinin 18 yaşını doldurmamış çocuklar ile gerçekleştirilmesi halinde noter onaylı orijinal muvafakatname ibraz etmeleri gerekmektedir. 18 yaş altı çocukların seyahat edebilmesi için izin alındığını gösteren belge içerisinde her iki ebeveynin de imzası olması zorunluluğu bulunmaktadır.

  İşimden yeni ayrıldım, Dubai vize başvurusunda eski şirket evraklarım geçerli olur mu?

  Dubai turistik vize başvurusunda bulunacak T.C. vatandaşı Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi ve Türkiye’de İkamet İzni bulunan yabancı uyruklu vatandaşların başvuru aşamasında ibraz etmesi gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar arasında seyahat bitiş tarihinden sonra 6 ay daha geçerli olacak pasaport, önlü-arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi, bir adet 4×5,5 cm ölçülerinden beyaz fonlu güncel biyometrik fotoğraf, Emirates gidiş-dönüş uçak biletleri yer almaktadır. Dubai turistik vize başvurusunda işten ayrılma durumuna dair şirket evrakları talep edilmemektedir.

  Türkiye’de oturum izni olan yabancı pasaport sahipleri Dubai vizesine Türkiye’den başvurabilir mi?

  Türkiye’de Oturum (İkamet) İzni olan yabancı pasaport sahipleri Dubai vize başvurularını T.C. sınırları içerisinden gerçekleştirebilmektedir. T.C. Oturma İzni sahibi AB vatandaşlarının Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Türkiye’de İkamet İzni bulunan İran, Irak, Afganistan, Filistin, Suriye, Tunus, Lübnan vatandaşlarının başvuru işlemlerini kendi ülkelerinden yapmaları gerekmektedir.

  Dubai vize türleri arasında en ucuz dubai vizesi hangisidir?

  Dubai sınırları içerisinde gerçekleştirilecek olan seyahatin amacı vize ücretini etkilememektedir. Dubai vize fiyatları turistik, ticari, ziyaret amaçlı seyahat nedenlerine göre değil başvuru yapılacak vize türüne, seyahat süresine ve giriş hakkına göre belirlenmektedir. 30 günlük Dubai vize ücretleri 100-140 USD arasında değişiklik göstermektedir. Seyahat öncesinde vize fiyatlarının teyit edilmesi gerekmektedir.

  Dubai Sıkça Sorulan Sorular – Dubai transit vize nedir? Kimler transit vize alabilmektedir?

  Dubai ülke sınırları üzerinden başka bir ülkeye transit geçiş yapacak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi T.C. vatandaşları 24 saate kadar geçiş yapmaları ve Dubai Havalimanı içerisinden çıkmamak şartı ile transit vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 24 saatten daha uzun sürecek transit geçiş işlemleri için 96 saatlik Dubai Transit Vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Transit vize başvuru aşamasında 3 ayaklı uçak biletlerinin ibraz edilmesi şartı aranmaktadır.

  İş evraklarında eksiklik olması halinde başvurum kabul olur mu?

  Dubai turistik vize başvurusunda bulunacak T.C. vatandaşı Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahibi ve Türkiye’de İkamet İzni bulunan yabancı uyruklu vatandaşların başvuru aşamasında ibraz etmesi gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu evraklar arasında seyahat bitiş tarihinden sonra 6 ay daha geçerli olacak pasaport, önlü-arkalı nüfus cüzdanı fotokopisi, bir adet 4×5,5 cm ölçülerinden beyaz fonlu güncel biyometrik fotoğraf, Emirates gidiş-dönüş uçak biletleri yer almaktadır. Dubai turistik vize başvurusunda şirket evrakları talep edilmemektedir.

  Dubai’den alacağım vize ile Abu Dhabi veya diğer Arap Emirliklerine seyahat edebilir miyim?

  Dubai Sıkça Sorulan Sorular arasında yer alan konulardan biri Dubai vizesi ile diğer Arap Emirliklerine seyahat edilip edilemediğidir. Dubai vizesi ile ülkeye giriş yaptıktan sonra geçerli tarihler arasında Birleşik Arap Emirliklerini meydana getiren 7 Emirliğe seyahat edilebilmektedir. Dubai vizesi ile Dubai seyahati dışında Abu Dhabi, Ajman, Fujairah, Resü’l Hayme, Sharjah, Ummül-Kayveyn emirlikleri içerisine giriş yapılabilmektedir.

  Başvuru aşamasında pegasus dubai vize uçak bileti rezervasyonu olmadan alınabilir mi?

  Dubai vize başvurusunda talep edilen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Uçak bileti pegasus dubai vize başvuru aşamasında zorunlu tutulmamaktadır. Seyahat tarihlerine uygun olan firma fark etmeksizin uçak biletlerinin başvuru aşamasında değerlendirmeye sunulması zorunluluğu bulunmaktadır.

  Dubai turistik vizesi Antalya ve İzmir illerinden gerçekleştirilebilir mi? İkamet edilen yer ile başvuru yapacağım yer değişiklik gösterebilir mi?

  Dubai turistik vize başvurusu ikamet fark etmeksizin Türkiye sınırları içerisindeki tüm illerinden Birleşik Arap Emirlikleri Göçmenlik Ofisi e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilebilmektedir.

  Pasaportumu üçüncü şahıslar alabilir mi?

  Dubai vizesi başvuruları Dubai Göçmenlik Ofisi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru sahiplerinin talep edilen evrakları Dubai e-vize sistemine yükleyerek başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Doğru ve eksiksiz olarak gerçekleştirilen online Dubai vize başvurusu olumlu olarak sonuçlanması halinde başvuru sahibine e-posta yoluyla iletilmektedir. Vize işlemlerinin elektronik olarak gerçekleştirilmesi nedeniyle başvuru aşamasında pasaport aslı teslim edilmemektedir.

  Dubai vize reddi durumunda randevuda verilen parmak izinin geçerliliği devam eder mi?

  Dubai vize işlemleri Göçmenlik Ofisi tarafından online olarak kabul edilmektedir. Dubai Göçmenlik Ofisi başvuru aşamasında parmak izi talebinde bulunmamaktadır.

  Bu web sitesi aşağıda yer alan imzada Hermesvize.com’a ait görünüyor. Dubai Konsolosluğu resmi web sitesi ile ilgili var mıdır?

  Hermesvize, Google optimizasyon yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinmektedir. Bu alanlar içerisinde yayınladığı bilgiler ile danışma, seyahat, turizm vb. şirketlere reklam alanı yaratarak stratejik partnerlik gerçekleştirmektedir. dubaikonsoloslugu.com web sitesinin Dubai Büyükelçiliği ve Konsolosluğu ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Site içerisinde yer alan bilgiler resmi bir dayanağı bulunmaksızın yönlendirme amacı doğrultusunda hazırlanmış bulunmaktadır.

  İçerikler vize uzmanlarının tecrübeleri doğrultusunda site ziyaretçilerine yardımcı olacak şekilde bir araya getirilerek düzenlenmiştir. Doğru olmayan bilgileri bildirmek, Dubai sıkça sorulan sorular ve site içerisinde yer alan diğer sayfalara bilgi güncellemesi yapmak için info@hermesvize.com adresine yazınız. Bilgilendirme amacıyla hazırlanan site içeriklerinin vize başvurularında teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

  İçindekiler

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!