close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Dubai Seyahat Sağlık Sigortası

  Dubai Seyahat Sağlık Sigortası

  Dubai seyahat sağlık sigortası Birleşik arap emirliklerinin 7 emirliği arasında yer alan biri olan Dubai’ye seyahat edecek Türk vatandaşları için yapılan bir sigorta türüdür. Seyahat sigortası yurt içi ya da yurt dışı seyahatlerinde yolcuyu olası sağlık problemleri karşısında güvence altına almaktadır.

  Dubai’ye seyahat edecek Türkiye vatandaşlarının vize başvurusu yapması gerekmektedir. Diğer pek çok ülkenin vize başvurusunda sigorta zorunluluğu bulunmasına karşın Birleşik Arap Emirliklerinden biri olan Dubai’nin seyahat sigortası şartı bulunmamaktadır. Fakat özellikle yurt dışı seyahatlerinde seyahat sigortasının yapılması oldukça önemlidir. Dubai turistik, iş toplantıları ve fuar ziyareti gerçekleştiren vatandaşlar seyahat öncesi sigorta yaptırmayı tercih etmektedirler.

  Seyahat sağlık sigortasının sağladığı haklar poliçede yer alan teminatlar ile belirtilmiştir. Seyahat sigortasında yer alan ana teminatların içeriklerine yazının devamında değinilmiştir. Genel olarak sigorta, kişinin seyahat esnasında karşılaşabileceği çeşitli sağlık problemleri durumunda maddi kayıp yaşamadan gerekli sağlık hizmetini almasını sağlamaktadır.

  Seyahat ederken sigorta şartı aranan ülkelerin sınırında sigorta kontrolü yapılabilir. Bu sebeple sigortanın yanında bulundurulması gerekmektedir. Seyahat edilen ülkeye göre sigorta türü de değişiklik göstermektedir. Bu değişiklik ise genelde sigortanın teminat miktarında görülmektedir. Seyahat sağlık sigortası hakkında detaylı ayrıntılı bilgi almak için yazının devamında bulunan diğer başlıkları inceleyebilirsiniz.

  Dubai seyahat sigortası nasıl yapılır?

  Dubai seyahat sağlık sigortası yapılırken, adına sigorta düzenlenecek kişinin bazı bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır. Sigorta düzenlenecek kişiden istenen bilgiler; adres, telefon numarası, T.C. kimlik numarası ve seyahat planı şeklindedir. Gerekli durumlarda pasaport bilgilerinin girişleri de yapılabilir. Kişi söz konusu bilgilerini ve seyahat planını aktardıktan sonra sigorta seyahate uygun olarak düzenlenmektedir. Seyahat planı ile kast edilen seyahat başlangıç ve dönüş tarihleri ile gidilecek ülkelerin isimleridir. Kişinin bilgilerinin girişleri yapıldıktan sonra seyahat tarihlerine uygun sigorta süresi belirlenmektedir.

  Veri girişlerinin yapılmasının ardından ödeme kısmına geçilir. Sistem tarafından hesaplanan sigorta ücreti konusunda başvuru sahibi bilgilendirilmektedir. Kişinin onayı ile sigorta işlemleri tamamlanır. Vize danışmanlık hizmetleri kapsamında seyahat sağlık sigortası da yapılmaktadır. Bu sebeple danışmanlık hizmeti alan kişilerin sigorta için ek ödeme yapmalarına gerek yoktur.

  Sigorta yapıldıktan sonra kişinin adına poliçe düzenlenmektedir. Antetli kağıda düzenlenen poliçe ıslak imzalı ve kaşeli olarak seyahati boyunca yanında bulundurmalıdır. Konsolosluğa ibraz edilecek sigorta evraklarının elle düzenlenmemesi gerekmektedir. Danışmanlık hizmeti almayan kişilerin güncel evrak listesini başvurudan önce kontrol etmelerinde fayda vardır.

  Dubai seyahat sağlık sigortası süresi nasıl belirlenmelidir?

  Dubai seyahat sağlık sigortası süresi Dubai’ye yapılacak seyahatlerin tarihine göre belirlenmelidir. Seyahat sağlık sigortasının geçerli olabilmesi adına seyahat tarihlerinin tamamını kapsaması gerekmektedir. Bunun için, sigorta tarihlerinin Konsolosluğa beyan edilen seyahat başlangıç tarihinden 1 gün önce başlatılması ve dönüş tarihinden 1 gün sonra bitirilmesi gerekmektedir. En az seyahat süresi boyunca geçerliliği olması gereken sigortanın, daha uzun süreler ile düzenlenmesi de mümkündür.

  Dubai’ye birden fazla seyahat planlayan biri için, tüm seyahat tarihlerini kapsayan uzun dönemli bir sigorta düzenlenmesi pek çok açıdan daha avantajlı olacaktır. Bu durumda ise, ilk seyahat başlangıç tarihinden bir gün önce başlatılması ve son seyahat tarihi dönüşünden itibaren en az 1 gün sonra bitirilmesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası süreleri en az 1 gün ve en çok 1 yıl olarak düzenlenmektedir.

  Konsolosluk vize başvurularında ibraz edilecek sigorta evraklarının elle düzenlenmemesi ve gerekli şartları sağlaması son derece önemlidir. Dubai vize başvurusu için sigorta gerekliliği bulunmasa da başvuruda poliçe ibraz edilecekse diğer evraklarda beyan edilen seyahat tarihleri ile tutarlı olması gerekmektedir.

  Dubai seyahat sağlık sigortası nerede yapılır?

  Dubai seyahat sağlık sigortası belirli sigorta şirketleri tarafından yapılabilir. Bu durumda düzenlenen poliçede herhangi bir hata olması ya da herhangi bir sigorta şartının gözden kaçması halinde kişinin tespit etmesi ve sigorta şirketine bildirmesi gerekmektedir. Aksi takdirde seyahat boyunca sigorta geçerli olmayacak ve aniden karşılaşılabilecek olumsuzluk karşısında kişi maddi kayba uğrayacaktır. Bu gibi problemler yaşanmaması adına Konsoloslukların güncel şartlarına hakim ve vize başvuruları konusunda deneyimli kişiler aracılığıyla başvuru yapmak gerekmektedir.

  Evrakların istenen şekillerde hazırlanmaması ya da eksik evrak ile başvurulması halinde başvuru geçersiz sayılacak ya da olumsuz değerlendirilecektir. Bu durumda maddi kayıp ve zaman kaybı yaşanmaması adına bir uzman ile görüşülmesinde fayda vardır.

  Böylelikle başvuru sahibinin herhangi bir evrak takibi yapmasına gerek kalmamaktadır. Başvuruya ilişkin tüm hususlar kişinin adına yapılacaktır. Dubai vize başvurusunda sigorta gerekliliği bulunmaz fakat sigortada yer alan teminatlar göz önünde bulundurulduğunda yapılmasında fayda vardır. Sigorta teminatları için yazının devamını okuyabilirsiniz.

  Dubai seyahat sigortası ne işe yarar?

  Dubai seyahat sağlık sigortası seyahat esnasında aniden karşılaşılabilecek sağlık problemleri karşısında kişin sağlığını güvence altına almaktadır. Seyahat sağlık sigortasında ana teminatlar ve ek teminatlar bulunmaktadır. Ana teminat her sigortada yer alan ve genellikle sağlık problemleri ile karşı karşıya kalınması durumunda devreye giren teminattır. Ek teminat ise genellikle seyahatin güvence altına alınması için kişinin talebi doğrultusunda poliçede düzenlenmektedir. Sonradan eklenebilecek bu teminatlar, bagajın gecikmesi, seyahatin iptali, yarıda kesilmesi ya da gecikmesi gibi durumlarda oluşan kayıpların temin edilmesine yöneliktir. Ana teminatlar ise genellikle aşağıdaki gibidir.

  1. Tıbbi tedavi teminatı: Seyahat esnasında yaralanan ya da hastalanan kişinin ayakta ya da hastanede yatarak tedavisini karşılamaktadır. Sigorta teminat limitleri dahilinde karşılanan bu sağlık hizmetlerine, doktorun önerdiği ilaçlar ve ameliyat da dahildir.
  2. Tıbbi danışmanlık ve bilgi teminatı: Bu teminat, seyahat esnasında kişinin ihtiyaç duyduğu tıbbi danışmanlık hizmetini almasını sağlamaktadır. Kişinin bulunduğu ülkede yer alan sigorta anlaşmalı ekip ile görüşmesi sonucu gerekli bilgi ve tavsiyeler verilmektedir. Danışmanlık hizmeti, ilaç önerilmesi ve tanı konmasını kapsamaz.
  3. Nakil ya da seyahat teminatı: Seyahat esnasında 24 saat içerisinde müdahale edilmesi gereken riskli bir durumla karşı karşıya kalan kişinin kara ya da hava ambulansı ile sağlık merkezine nakli sağlanmaktadır.
  4. Vefat teminatı: Seyahat esnasında vefat eden kişinin cenaze giderleri karşılanmaktadır. Bu giderlere, nakil, defin ve cenazeye eşlik edecek kişinin yol masrafları da dahildir.

  Dubai seyahat sigortası ne zaman yapılır?

  Dubai seyahat sağlık sigortası seyahatinize çıkmadan önce yapılması gereken bir sigortadır. Seyahat boyunca geçerli olması açısından seyahatten önce yapılması ve süresinin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Dubai vize başvurularında sigorta zorunluluğu bulunmamaktadır. Fakat kişi sigorta ile güvence altına alınmış olarak seyahat etmek isteyebilir. Bu durumda poliçe vize başvurusunda ibraz edilecekse, elle düzenlenmemesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası özellikle Schengen ülkelerinde istisnasız zorunludur. Bazı ülkelerde ise seyahat sigortası zorunluluğu bulunmaz. Fakat sigorta şartı olmasa dahi kişinin kendi ülkesinden çıkış yaparken seyahat sigortası yaptırması son derece önemlidir.

  Aynı durum, ülkemize seyahat edecek olan Birleşik arap emirlikleri vatandaşları için de geçerlidir. Türkiye’ye seyahat etmek isteyen bae vatandaşlarının dış temsilciliklere ya da elektronik vize servisine başvuru yapmaları gerekmektedir. E-vize üzerinden alınacak vizeler yalnızca turistik seyahatler için geçerlidir. Özel amaçlı seyahatler için dış temsilciliklere başvurmaları gerekmektedir. Birleşik arap emirlikleri vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası Türkiye’ye seyahat edecek 0 – 75 yaş aralığında bulunan herkes için düzenlenebilmektedir.

  Dubai seyahat sağlık sigortası fiyatları nasıl belirlenir?

  Dubai seyahat sağlık sigortası ücretleri seyahat tarihlerine göre değişiklik göstermektedir. Seyahat süresinin uzaması ile sigorta ücretleri de artış gösterir. Fakat fiyatların belirlenmesinde yalnızca seyahat süresinin etkisi yoktur. Sigorta ücretleri belirlenirken gidilecek ülkeye göre sigorta türü ve ek teminat yer alıp almadığı da etkilidir.

  Sigorta düzenlenirken, seyahat planına uygun olarak Schengen ülkeleri, Avrupa ülkeleri ya da tüm dünya ülkeleri gibi seçimler yapılmaktadır. Sigorta şartları ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir. En belirgin farklılık ise teminat limitlerinde ortaya çıkmaktadır. Teminatın, 30.000 Euro ya da 50.000 USD olması gerekmektedir.

  Seyahat sigortası ücretleri üzerinde kişinin talebine bağlı ek teminat düzenlenip düzenlenmediğinin de etkisi bulunmaktadır. Sağlık problemleri ile karşılaşılması durumunda devreye giren Dubai seyahat sağlık sigortası ana teminatlarının dışında seyahatini güvence altına almak isteyen kişiler ek teminat talep etmektedir. Bu ek teminat ise sigorta ücretlerine yansımaktadır. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda seyahat sigortası ücretleri hakkında net bir bilgi vermek mümkün olmamaktadır. Sigorta ücretleri hakkında güncel bilgi almak için bir uzmanla görüşülmesi ve seyahat planının aktarılması gerekmektedir.

  Dubai covid 19 seyahat sigortası

  Dubai covid 19 seyahat sigortası Birleşik arap emirliklerinin 7 emirliği arasında yer alan Dubai’ye seyahat etmeden önce yapılan sigortalar arasında yer alır. Bu sigortayı diğer türlerinden ayırıcı özelliği ise koronavirüs teminatı içermesidir. Virüsün tüm dünyayı etkisi altına aldığı, dolayısıyla Birleşik arap emirlikleri’ne yapılacak seyahatlerde de önlem alınması gerektiği unutulmamalıdır.

  Pandemi sürecinde seyahatin kısıtlanmasına gerek yoktur. Belirli önlemler alındığı ve Kovid-19 teminatlı Dubai yurtdışı seyahat sağlık sigortası ile güven içerisinde seyahat etmek mümkündür. Bu sigorta koronavirüs riskinden kaynaklı doğabilecek pek çok sorun karşısında kişiye destek olmaktadır.

  Basit bir rahatsızlık bile kişiyi seyahat esnasında olumsuz etkilemektedir. Koronavirüsün dünya üzerindeki tablosu da göz önünde bulundurulduğunda, insanlar küçük belirtiler dahi gösterse koronavirüsten şüphelenmektedir. Hem fiziksel hem de mental sağlıklarının korunması açısından vatandaşların bütçesi sarsılmadan özgürce sağlık imkanlarından faydalanabilmeleri gerekmektedir.

  Dubai’de alınan sağlık hizmetlerinin maliyetli oluşu göz önünde bulundurulduğunda ise Koronavirüse özel Dubai yurtdışı seyahat sigortası ihtiyacı açıkça ortaya çıkmaktadır. Dubai covid 19 seyahat sigortası sayesinde kişiye teşhis konması ve tedavi düzenlenmesi gibi tıbbi gereklilikler bu kapsamda karşılanmaktadır.

  En çok merak edilen konulardan biri de Koronavirüse özel Dubai seyahat sigortası teminatlarının hangi durumlarda devreye girdiğidir. Koronavirüs teminatı kişinin yalnızca sağlık imkanlarından faydalanabilmesi için düzenlenmemiştir. Olası bir hastalık durumunda kişinin diğer ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik düşünülmüştür. Bu kapsamda Dubai seyahat sağlık sigortası sigortanın aşağıda listelenen durumlarda oluşan masrafları karşıladığını belirtmek mümkündür.

  • Acil müdahale gereken durumda sigortalı kişinin sağlık merkezine nakil işlemleri sigorta kapsamındadır.
  • Teşhis konduktan sonra karantinaya alınan kişinin konaklama masrafları sigorta ile güvence altına alınmaktadır.
  • Hastalık teşhisi konan kişinin ayakta ya da yatarak tedavisi sigorta kapsamındadır.
  • Teşhis konması için gereken test ve muayene sigorta kapsamındadır.
  • Acil ilaç giderleri sigorta kapsamındadır.
  • Sigortalı kişinin ihtiyaç duyduğu herhangi konuda tıbbi danışmanlık hizmeti alma hakkı bulunur. Bu hizmet ilaç önerilmesi ve teşhis konması dışında gerekli tüm konularda bilgi ve tavsiye verilmesine yöneliktir.
  • Tedavisi biten hastanın ülkesine nakli sigortada güvence altına alınmıştır.

  Dubai seyahat sağlık sigortası – sıkça sorulan sorular

  Dubai vize almak için hangi belgelerin hazırlanması gerekmektedir?

  Dubai vizesine başvuru işlemleri elektronik vize (e-vize) sistemi üzerinden online olarak yapılmaktadır. Bu aşamada başvuru sahiplerinin seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olacak pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, biyometrik fotoğraf, vize başvuru formu ibraz etmeleri ve ilgili vize ücret bedelini ödemeleri gerekmektedir. Başvurular gerekli belgelerin sisteme yüklenmesi ve diğer başvuru adımlarının eksiksiz olarak tamamlanmasının ardından işleme alınmaktadır.

  Başvuru işlemleri ile birlikte Dubai vizesi kaç para tutmaktadır?

  Vize başvuru işlemleri sırasında talep edilen Dubai vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Başvuru ücreti başvuru yapılan vize türüne, ülkeye giriş hakkına ve seyahat süresine göre farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle tek bir bedelden bahsetmek mümkün değildir. Vize türünün belirlenmesinin ardından ilgili vize ücretine ulaşılabilmektedir. 30 gün tek girişli vize ücreti 145 dolar olmaktadır.

  Dubai pasaport ile seyahat edilen ülkeler arasında yer alıyor mu?

  Birleşik Arap Emirlikleri vize prosedürü gereğince Dubai sınırları içerisine seyahat edecek olan bordo umuma mahsus pasaport sahibi kişilerin seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir. Hususi (yeşil), diplomatik (siyah), hizmet (gri) pasaport sahibi kişiler Dubai’ye yapacakları 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Vize muafiyeti uygulaması dahilinde bulunan pasaport sahipleri vize başvurusunda bulunmaksızın pasaportları ile seyahat edebilmektedir.

  Dubai vizesi işlemleri VIP Başvuru ile hızlandırılabilir mi?

  Dubai vizesi işlemleri e-vize sistemi üzerinden online olarak yapılmaktadır. İşleme alınan başvurular ortalama 2 ila 4 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurunun resmi tatil günlerine veya Konsolosluk yoğunluğuna denk gelmesi durumunda sonuçlanma süresinde değişiklik meydana gelebilmektedir. Değerlendirme sürecinin hızlandırılması söz konusu olmamaktadır. Konu ile ilgili tüm yetki Birleşik arap emirlikleri göçmenlik ofisine aittir. Başvuru aşamasında danışmanlık hizmeti veren vize başvuru merkezleri ile sürecin hızlı bir şekilde yönetilmesi sağlanabilmektedir.

  Dubai vize için Konsolosluk randevusu gerekir mi?

  Dubai seyahati için yapılan vize başvuruları e-vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Başvurular gerekli belgelerin sisteme yüklenmesi, vize başvuru ücretinin ödenmesi ve talep edilen adımların doğru olarak tamamlanmasının ardından işleme alınmaktadır. Değerlendirme sürecinin ardından vize sonucu başvuru sahibi kişiye ait e-posta adresine gönderilmektedir. Bu nedenle işlemler sırasında konsolosluk randevusu alınmamaktadır.

  Dubai seyahat sağlık sigortası işlemlerini vize başvurunuz gibi Hermes Vize’den temin edebilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!