close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Dubai Cruise Vizesi

  Dubai Cruise Vizesi

  Cruise kelimesi seyir anlamında kullanılmaktadır. Dubai sınırları içerisinde yüzen otel tabiriyle bilinen Cruise gemileri ile seyahat edecek kişilerin bu turlara katılabilmesi için Dubai Cruise Vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. Çoklu giriş hakkı ile verilen vizenin başvuru işlemleri 24-48 saat içerisinde sonuçlandırılmaktadır.

  Cruise yolculukları ile şehirlerarası, ülkelerarası hatta kıtalararası seyahatler yapılabilmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri sınırları içerisinde yer alan en büyük en önemli liman kenti sayılan Dubai, Orta Doğu’nun birçok açıdan gözdesi kabul edilmektedir.

  Dubai modern mimarisi ve tarihi yapıları ile turistik gezilere ev sahipliği yapan ülkelerin başında gelmektedir. Dünyanın 7 yıldızlı ilk oteli olarak kabul edilen Burj El Arab, Palmiye Adası, Dubai Müzesi ve önümüzdeki yıl gerçekleşecek Expo Dubai ile ziyaretçilerine özel bir kenti deneyimleme şansı vermektedir.

  Dubai Cruise Vizesi İşlemleri

  Dubai vize başvurusu işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir. Vize başvuru aşamasında talep edilen gerekli evrakların Birleşik Arap Emirlikleri e-vize sistemine yüklenmesi gerekmektedir. Başvuru sahibine ait pasaport sureti, nüfus cüzdanı sureti, biyometrik fotoğraf, katılım sağlayacak tur programını gösteren belge ve biletlerin taratılarak sisteme yüklenmesi ile vize başvuru işlemi tamamlanmış sayılmaktadır.

  Dubai Cruise Vizesi başvurularının eksiksiz ve doğru olarak gerçekleştirilmesi ve başvurunun onaylanması ile başvuru aşamasında belirtilen e-posta adresine vize sonucu 3 iş günü içerisinde gönderilmektedir. Cruise Vize onaylandığı tarih itibariyle 30 gün boyunca geçerliliğini korumaktadır. Bu vize türüne seyahat rotasında Birleşik Arap Emirlikleri bulunan ve BAE sınırları içerisinden başlayan turlara katılacak yolcular başvuruda bulunabilmektedir.

  Dubai Cruise Vize Ücreti 2023

  Dubai vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmekle birlikte belirli aralıkla güncellenmektedir. Dubai Cruise Vizesi ücreti 115 USD karşılığında çok giriş hakkı ile verilmektedir. Dubai vize fiyatlarının vize başvurusundan hemen önce teyit edilmesi gerekmektedir. Cruise vizesi gerekli ücretler karşılığın vize süresi sona ermeden uzatılabilmektedir.

  Cruise vizesi başvurusunun herhangi bir nedenden dolayı reddedilmesi halinde başvuru aşamasında ödenen vize ücreti iade edilmemektedir. Dubai vize başvurusu ve seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına gerekli evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

  Dubai Cruise Vizesi – Sıkça Sorulan Sorular

  Her aktarmalı uçuş için dubai transit vize gerekli mi?

  Dubai ülke sınırları üzerinden başka bir ülkeye transit geçiş (aktarmalı uçuş) yapacak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahibi T.C. vatandaşları 24 saate kadar geçiş yapmaları ve Dubai Havalimanı içerisinden çıkmamaları şartı ile transit vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. 24 saatten uzun sürecek transit geçiş işlemleri için 96 saatlik Dubai Transit Vize başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Transit vize başvuru sürecinde 3 ayaklı uçak biletlerinin ibraz edilmesi şartı aranmaktadır.

  Dubai vizesi havaalanından alınır mı?

  Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi kişilerin Dubai seyahatleri için vize sahibi olmaları şartı aranmaktadır. Dubai vize başvuruları elektronik vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. E-vize pasaporta işlenen bir vize türü değildir fakat Dubai seyahati olan kişilerin e-vizelerine seyahatleri öncesinde sahip olmaları gerekmektedir. Dubai doğrudan ülke sınırlarına giriş esnasında verilen kapıda vize uygulamasına dahil değildir.

  Dubai 96 saatlik vize ücreti ne kadardır?

  Dubai vize ücretleri Dubai Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve yine konsolosluğun kararınca dönemsel olarak güncellenmektedir. Son belirlenen 96 saatlik tek giriş vizesi ücreti 79 USD şeklindedir. Başvuru ücretlerinin dönemsel olarak güncellenmesi nedeniyle seyahat öncesinde güncel vize bedellerinin teyit edilmesi oldukça önem arz etmektedir.

  Dubai transit vize ücreti ne kadardır?

  Dubai vizesine başvuru işlemleri sırasında talep edilen vize ücretleri Dubai – Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Vize ücretleri konsolosluk kararı ile belirli dönemlerde güncellenebilmektedir. Bu nedenle seyahat öncesinde güncel vize ücretlerinin teyit edilmesi gerekmektedir. Transit vize ücretleri geçiş niteliğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Öncelikli olarak transit geçiş detaylarının belirlenmesinin ardından ilgili vize bedeline ulaşılabilmektedir.

  Türkiye’de oturum izni bulunan yabancı pasaport sahipleri Dubai vizesine Türkiye’den başvuru yapabilir mi?

  Türkiye’de Oturum (İkamet) İzni sahibi olan yabancı pasaport sahipleri Dubai vize başvurularını T.C. sınırları içerisinden gerçekleştirebilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Oturma İzni sahibi AB vatandaşlarının Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunlulukları bulunmamaktadır. Türkiye’de İkamet İzni bulunan İran, Irak, Afganistan, Filistin, Suriye, Tunus, Lübnan vatandaşlarının başvuru işlemlerini kendi ülkelerinden yapmaları zorunluluğu bulunmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!