close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Cezayir Ziyaret Vizesi İşlemleri

  Cezayir Ziyaret Vizesi İşlemleri

  Cezayir ziyaret vizesi işlemleri, Cezayir’de resmi olarak ikamet eden akrabayı, aile bireyini, arkadaşı ziyaret edebilme imkanı tanımaktadır.

  Cezayir ziyaret vizesi işlemleri için vatandaşların Cezayir’deki yakınlarından öncelikle davetiye temin etmeleri gereklidir. Cezayir ziyaret vizesi maksimum 30 günlük bir süreyi kapsamaktadır.

  Cezayir’de yaşayan aile bireyini ya da akrabasını ziyaret edecek kişiler Cezayir ziyaret vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Cezayir aile ziyareti vizesi kısa süreli vize kategorisine girmektedir. Ziyaret vizesi başvurusunda bulunan kişiler başvurularını yetkili vize danışma merkezleri aracılığıyla da gerçekleştirebilirler.

  Cezayir ziyaret vizesi başvurusu gerekli evraklar

  Cezayir ziyaret vizesi evrakları aşağıda bulabilirsiniz. Sizlere ayrıca bu belgelerin listesini mevcut statünüze göre de e-posta ile gönderebiliriz.

  1. 2 adet biometrik fotoğraf – Cezayir ziyaretçi vizesi başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar; 2 adet, 3 x 3.5 cm ölçülerinde, Cezayir vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.
  2. Pasaport – Cezayir aile ziyareti vizesi başvurularında kullanılacak pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması, ziyaretçinin Cezayir seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliğinin bulunması ve vize basım işleminin gerçekleşebilmesi için yan yana 2 boş sayfasının bulunması gerekmektedir.
  3. 2 adet vize başvuru formu – Cezayir vize başvuru formunun Cezayir ziyaret vizesi başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş ve ıslak imzalı olması, kişinin Cezayir vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyici nitelikte olması gerekmektedir.
  4. Vize talep dilekçesi – Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliğine hitaben yazılacak vize talep dilekçesi; vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, Cezayir’e gerçekleştireceği seyahat tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgilerini içermelidir.
  5. Davetiye – Cezayir’e gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler bulunmalıdır. Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair bilgileri içermelidir. Davetiye gönderen Cezayir vatandaşı veya Cezayir ikamet izni bulunan kişinin bağlı bulunduğu Cezayir belediyesi tarafından onaylanmış, Cezayir devletinin resmi dilinde veya İngilizce hazırlanmış davetiye belgesi. Davetiye gönderen Cezayir vatandaşı veya Cezayir ikame izni bulunan kişinin oturum kartı veya Cezayir pasaportu fotokopisi ile birlikte ibraz edilmelidir.
  6. Vukuatlı nüfus kayıt örneği – Cezayir vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi.

  Cezayir ziyaret vizesi nasıl alınır hakkında sizleri bilgilendirmeye çalıştık. işlemleri başvurularınızda tüm işlemler sizin adınıza Hermes Vize uzmanları tarafından kolaylıkla yapılabilecektir.

  Cezayir ziyaret vizesi ücreti ve diğer tüm bilgiler için bize ulaşın.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!