close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Cezayir Ticari Vize

  Cezayir Ticari Vize

  Cezayir ticari (çalışma) vizesi Cezayir’e iş gerekçesiyle seyahat edecek olan kişilerin alması gereken vize tipidir. Ticari vize, iş gerekçesi ile gidenler yanı sıra kongre, fuar, eğitim ve seminer gibi gerekçelerle gidilmesi halinde de alınması gerekirken, Cezayir ticari vize alabilmek için Cezayir’e ziyaret edilecek olan firmadan davetiye yazısı alınmalıdır. Davetiye yazısı başvuru evrakları arasında bulundurulması gerekirken, davetiye yazınızın olmaması halinde Cezayir Konsolosluğu ticari vize başvurularınızı kabul etmeyecektir.

  Cezayir ticari vize işlemleri için kişisel veya kolektif halinde başvurularda bulunulabilmektedir. Bireysel ve toplu seyahatler için gerekli olan evrak listesi değişiklik gösterebilmektedir. Çalışma vizesi başvuruları için gerekli güncel evrak listesi Cezayir Konsolosluğu ve Cezayir vize başvurularını kabul eden vize merkezlerinden temin edilebilir. Cezayir çalışma (ticari) vizesi başvurusunda bulunanların davet (istek) yazıları Fransızca veya İngilizce olmalıdır. Davet yazılarının belediyeden onaylı, orijinal doküman olması gerekmektedir. Cezayir ticari vize ile Cezayir geçici çalışma vizesi için gerekli evrak listesi farklılık gösterebilmektedir.

  Cezayir Ticari Vize İşlemleri İçin Gerekli Evraklar

  1. Pasaport-Cezayir Ticari vize başvurularında kullanılacak pasaportların son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Cezayir seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunması gereklidir. Cezayir vizesi başvuru sahibi var ise eski Pasaportlarını; yok ise Emniyet Şube Müdürlüklerinden alınmış Pasaport Protokol Belgesini Cezayir Konsolosluğuna ibraz etmelidir.
  2. Dilekçe- Şirketin antetli kağıdına Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılmış, kaşeli, ıslak imzalı vize talep dilekçesi. Cezayir Konsolosluğu/Büyükelçiliğine hitaben yazılacak vize talep dilekçesi; vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, Cezayir’e gerçekleştirecek seyahatin tarih aralıkları ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgilerini de içermelidir.
  3. Davetiye – Cezayir’deki firmadan gelecek olan şirketin antetli kağıdına kaşeli ve imzalı olarak hazırlanan davetiye belgesi e-mail olarak da kabul edilmektedir. Cezayir’e gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler ve seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanları içermelidir.
  4. 2 adet biometrik fotoğraf – Cezayir vize başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğrafların; 2 adet, 3 x 3.5 cm ölçülerinde olması, Cezayir vize başvuru sahibinin güncel halini temsil etmesi, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş olması, arka fonunun beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olması gereklidir.
  5. Vukuatlı Nüfus Kayıt örneği – Cezayir vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi
  6. Şirketin imza sirküleri – İş sözleşmesi ya da İmza sirküsü (kişi şirket çalışanı ise şirket yetkilisinin ve kişinin imzasının bulunduğu iş sözleşmesi, kişi şirket sahibi ise durumu gösterir imza sirküsü) evraklar arasına eklenmelidir.
  7. Faaliyet belgesi – Cezayir vize müracaatında bulunacak kişinin son 3 yıl içerisinde almış olduğu herhangi bir vizesi yok ise, bağlı bulunduğu kuruma ait faaliyet belgesinin aslı da Cezayir Konsolosluğuna ibraz edilmelidir.
  8. Vergi levhası fotokopisi -Cezayir vize müracaatında bulunulacak kişinin yıldan bir önceki yıla ait vergi beyanı bilgilerini gösteren nitelikte olmalıdır.
  9. Ticari sicil gazetesi fotokopisi- Cezayir vize işlemlerinde bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumda isim ve unvan değişikliği var ise Sicil gazete bu bilgileri içermelidir.
  İlginizi Çekebilir  Cezayir Vize Başvuru Formu

  Vize başvuru sahibi T.C. İkamet izni sahibi Suriye Vatandaşı ise:

  Yukarıdaki belgelere ek olarak davetiyenin aslı, pasaportun kimlik bilgilerini içeren ve işlem görmüş sayfalarının fotokopileri de ibraz edilmelidir. Türkiye’ de ikamet etmekte olan Suriye vatandaşları davetiye belgelerini orijinal ibraz etmelerinin yanı sıra bağlı bulundukları ve ticari faaliyet yürütmekte oldukları kurum veya şirketin antetli kağıdına Cezayir Konsolosluğuna hitaben yazılmış vize talebini belirtilen dilekçe sunmalıdırlar.

  Cezayir Ticari Vize Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Cezayir Ticari Vize Almak Daha mı Kolay?

  Cezayir ticari vize işlemleri evrak ve dokümanların eksiksiz ve doğru bir şekilde toparlanmasıyla oluşan bir süreçtir. Evrak ve belgeler Cezayir Konsolosluğunun önceliklerine göre bir araya getirilmesi gerekirken, ticari vize alabilmek için ziyaret edilecek olan firmadan gelen davetiye de başvuru dosyasına eklenmelidir. Cezayir Konsolosluğu davet (istek) yazısının olmaması halinde ticari vize başvurularını kabul etmemektedir. Cezayir ziyaret edilecek olan firmadan alınmış davet yazısı vize işlemlerinin sorunsuz geçmesini sağlarken Cezayir ticari vize alımını kolaylaştırmaktadır.

  Şirketi Olan Herkesin Cezayir Ticari Vize Alması Zorunlu mu?

  Şirketi olan herkesin Cezayir ticari vize almamalıdır. Başvuru sahibi seyahat amacına göre vize türünü belirlemelidir. Şirket sahibi olan birinin amacı turistik ise turistik vize başvurusunda bulunmalıdır. Seyahat amacının içeriği ticari bir faaliyet olduğu durumlarda Cezayir ticari başvurusunda bulunulabilir.

  Cezayir Ticari Vize İle Turistik Seyahatte Bulunmak Sorun Yaratır mı?

  Cezayir ticari vizesi ile turistik seyahatte bulunulması herhangi bir sorun yaratmayacaktır. Cezayir turistik vize ile ticari bir faaliyette bulunulmamaktadır, Cezayir ticari vize ile turistik seyahat gerçekleştirebilmektedir.

  Cezayir Ticari Vize İçin Davetiye Yazınız Yoksa?

  Cezayir ticari vize işlemlerinizin gerçekleşebilmesi için zorunlu olan bir belgedir davetiye yazısı. Cezayir bulunan şirketten alınacak olan davetiye yazısının olmaması halinde ise ticari vize alma imkânınız bulunmayacaktır.

  İlginizi Çekebilir  Cezayir Seyahat Sağlık Sigortası