close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Cezayir Hakkımızda

  Cezayir Hakkımızda

  Consultation for Algeria sitesi size Cezayir hakkında gerekli olan Cezayir Konsolosluğu adresCezayir Konsolosluğu Ulaşım haritası, Cezayir Konsoloslarının ve Cezayir Konsolosluk görevlilerinin isimlerine ulaşabilmeniz için gerekli bilgilerin toplandığı bilgi amaçlı kurulmuş bir sitedir. Sitede ayrıca, konsolosluklardan vize alabilmeniz maksadıyla, seyahat amacınıza göre (turistik, ticari, transit) vizeleriniz için gereken belgelerin neler olduğu ve izlenecek yol haritası hakkında bilgilerde sunulmuştur.

  Cezayir’;de yapacağınız seyahatleriniz öncesinde site içerisinde verilen linklerden Cezayir Uçak bileti, Cezayir otel rezervasyonu ve Cezayir vize işlemleri ilgili danışmanlık alabilirsiniz. Cezayir’;de ziyaret edeceğiniz şehirler, bölgenin özellikleri, Cezayir’;de bulunduğunuz süre boyunca ihtiyacınız olabilecek tüm pratik bilgilere sizin seyahatlerinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız web sitemizden ulaşabilirsiniz.

  Bu cezayirkonsoloslugu.com web sitesi Türkiye’;den Cezayir’;de seyahat edecek kişileri, seyahatleri öncesinde ve sırasında karşılaşabilecekleri her türlü prosedürle ilgili bilgi vermek amacıyla kurulmuştur. Bu bilgiler ışığında karar verdiğiniz seyahat tarihinden en az 1 ay önce bizden en uygun fiyata otel ve uçak bileti satın alabilirsiniz.

  Bunların dışında vize işlemlerinizi hala gerçekleştirmediyseniz vize hizmeti veren acentelerin linklerine ulaşarak profesyonel vize işlemleri danışmanlığı şirketlerinden yardım alabilirsiniz. Cezayir vize başvurularını kabul eden vize merkezleri, Cezayir vize başvuru formunun kontrolünü yaparak Cezayir vize başvurunuzun olumlu ve en kısa zamanda sonuçlanması için danışmanlık hizmeti vermektedir.

  Değerli okuyucular, ziyaret ettiğiniz bu web sitesi Cezayir Büyükelçiliği‘;nin, Cezayir Konsolosluğu‘;nun, Cezayir Fahri Konsolosluklarının ve Cezayir Konsolosluğu temsilciliklerinin resmi web sitesi değildir. Consultation for Algeria web sitesi Cezayir’;e seyahat edecek olan kişilerin Cezayir ve seyahat prosedürleri ile ilgili detaylı bilgi alabilecekleri, aynı zamanda vize işlemleri, hotel rezervasyonu ve uçak bileti konusunda sitemize reklam veren seçkin turizm acentelerine ulaşabilecekleri bir sitedir.

  Zamanını vize işlemleri ile geçirmek istemeyenler veya vize işlemleri için zaman ayıramayanlar veya Cezayir vize işlemleri için daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Cezayir vize işlemleri butonuna tıkladığında Vize Merkezi sayfasına yönlendirilerek adım adım takip edilmesi gereken işlemlerle ilgili bilgilere ulaşabileceklerdir.

  Vize merkezi ise konsolosluklardan vize alabilmeniz için hazırlanması gereken evraklarla ilgili bilgi vermek, gerekli evrakların hazırlanmasını sağlamak ve hazırlanan vize işlem evraklarının ulaştırılması halinde konsolosluklara vize işlem başvurusunun yapılarak, takibinin sağlanıp, işlemin sonuçlandırılmasıyla ilgili hizmet vermeyi hedefleyen bir sitedir.

  Vize Nedir?

  Vize, bir devletin dış temsilcilikleri veya sınır makamları aracılığıyla, ülkesine seyahat edecek bir yabancının pasaportuna koyduğu ve bu yabancının ülkesinin sınır kapısına kadar giderek sınır makamlarına giriş için başvuru yapabileceğini ve girebileceğini gösteren bir kayıttır.

  Dünya vatandaşı olarak herkesin tüm dünyayı dolaşma özgürlüğünün olması gerekir ancak ülkelerde çeşitli sebeplerle bu dolaşma hakkına kota koymaktadırlar. Bu yetkide Uluslararası hukuktan alınmaktadır. Devletler egemenliklerini sınırları içerisinde çıkardıkları yasalar ile diledikleri gibi kullanırlar. Bu yetkiler arasında ülkelerine hangi yabancıların hangi koşullarla girebileceklerini belirlerler. Vize bu amaca hizmet etmektedir.

  Vize Almak İçin Başvuru Yapılacak Yerler Nereleridir?

  Vizeler, seyahat edilecek ülkenin Büyükelçiliğinin Konsolosluk Bölümünden; Başkonsolosluğundan veya Konsolosluğundan alınır. Bazı ülkeler, Fahri Başkonsoloslukları veya Fahri Konsoloslukları aracılığıyla da vize verebilmektedirler, fakat tüm fahri konsolosluklardan vize işlemleri yürütülmemektedir.

  Uluslararası kural; vize başvurunuzu daimi ikametinizin olduğu yerden yapmanızdır. Bir ülkenin Türkiye’;de birden çok Başkonsolosluk ve Konsolosluğu var ise, vize başvurunuzu ikametinizin bulunduğu yere yakın olan temsilciliğe yapmanız gerekir. Bu hususu da ilgili temsilcilikten önceden öğrenmenizde yarar vardır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!