close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Cezayir Geçici Çalışma Vizesi

  Cezayir Geçici Çalışma Vizesi

  Cezayir geçici çalışma vizesi dönemlik, daimi olmayan, çoğunlukla proje bazlı işler için verilmektedir. Görevin devam etmesi halinde Cezayir geçici çalışma vizesinin yenilenmesi ve uzun süreli Cezayir çalışma vizesi alınması gerekmektedir. Cezayir geçici çalışma vizesine sahip olmayan işçi Cezayir çalışma izni alamaz. Cezayir Geçici Çalışma Vizesi başvuru sahibine Cezayir’e giriş hakkı tanır. Cezayir geçici çalışma vizesi alacak kişinin iş sözleşmesi imzalayacağı Cezayir’deki şirketin ülkedeki faaliyetlerini belgelerle kanıtlaması gerekir.

  Türkiye’den geçici çalışma vizesi başvurusu yapacak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayan başvuru sahipleri bu belgelere ek olarak Türkiye’deki ikamet izni fotokopisini de Cezayir Konsolosluğuna ibraz etmelidir. Cezayir geçici çalışma vizesinde Chancery ücretleri başvuru sahibinin milliyetine bağlı olarak değişmektedir.

  Cezayir geçici çalışma vizesi başvuru ücreti, çalışmak için gidile süreye, başvuru sahibinin mesleki durumuna göre değişiklik gösterebilir. Cezayir geçici çalışma vizesi ücretine ek olarak vize işlem ve koordinasyon ücreti de talep edilebilir. Cezayir vize ücretleri hakkındaki güncel bilgi ilgili vize danışmanlık merkezlerinden veya Cezayir Konsolosluğundan alınabilir.

  Geçici Cezayir çalıma vizesi reddedilen başvuru sahibine ücret iadesi yapılmamaktadır. Cezayir vize talebini değerlendirme ve karar verme yetkisi tamamen Cezayir Konsolosluğuinisiyatifindedir.

  Cezayir çalışma vizesi üçe ayrılmaktadır. Bunlar 30 günlük ve tek girişli çalışma vizesi, 30 günlük ve ülkeye çoklu giriş hakkı veren çalışma vizesi ve 90 günlük çoklu giriş hakkı tanıyan çalışma vizesidir. Başvuru sahibinin durumuna ve kalma süresine uygun çalışma vizesi başvurusunda bulunması gerekir.

  Cezayir Geçici Çalışma Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler

  • En az 6 ay geçerliliği bulunan pasaport. Cezayir vizesinin işleneceği pasaportun 10 yıldan eski olmaması, iki boş sayfasının bulunması; yırtılmış, tahrip olmuş olmuş sayfasının bulunmaması gereklidir.
  • İki adet 3×3.5 cm ölçülerinde iki adet fotoğraf. Fotoğraflar beyaz fon üzerine çekilmiş ve şahsın en güncel, fiziksel görüntüsünü yansıtmalıdır. Cezayir vize başvuru formunda gerekli yere fotoğraf yapıştırılmalıdır.
  • Usulüne uygun olarak tamamlanmış şahsen imzalı ve tarihli iki adet FormulaireVisas_TR Cezayir vize başvuru formu.
  • Üç (3) ayı geçmeyen iş sözleşmesi fotokopisi.
  • Başvuru sahibini istihdam edecek firmadan alınmış geçici görev belgesi ve fotokopisi.
  • Çalışma Bakanlığı tarafından onaylı Türkiye’ye geri dönüş Taahhütnamesi ve fotokopisi. Bu evrak ile Cezayir’de çalışacak yabancı işçinin iş sözleşmesinin feshedilme durumuna karşı işverenin ülkesine geri dönüşünün sorumluluğunu almış olur. Bu belgenin dışında Cezayir’de aktif olarak faaliyet gösteren firmayla imzalanan hizmet sözleşmesi de ek olarak talep edilebilir.
  • Cezayir Çalışma Vizesi başvuru dosyasına görevlendirilecek şirketle ilgili son üç ay içinde alınmış faaliyet belgesi nüshası, ticaret sicil gazetesi nüshası, şirketin imza sirküleri nüshası, vergi levhası nüshası da eklenmelidir.
  • Başvuru sahibinin varsa Türkiye’deki tapu ve/veya araç ruhsatı fotokopisi.
  • APT (Autorisation Provisoire de Travail) ismi verilen geçici çalışma izni için başvuru sahibine istihdam sağlayacak olan şirketin başvuru yapması gereklidir. Bu belge şirketin/kurumun Cezayir’de bulunduğu bölgenin valiliğinin ilgili birimi tarafından imza ile onaylanmalıdır.
  • Chancery vize ücreti dekontu
  İlginizi Çekebilir  Cezayir Ziyaret Vizesi İşlemleri