close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

  Bulgaristan Bursa Konsolosluğu

  Bulgaristan Bursa Konsolosluğu Bulgaristan vize türlerini A, C ve D olarak 3 başlık altında kategorize edilmiştir.

  Başka bir ülkeye giderken Bulgaristan üzerinden yapacağınız transit geçişlerde A türü Bulgaristan vizesi, kısa süreli turistik seyahatleriniz için C tipi Bulgaristan vizesi, iş kurmak, oturum, vatandaşlık gibi işlemler için alınan uzun süreli vizeye ise D tipi Bulgaristan vize prosedürü uygulanmaktadır.

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu iletişim

  • Bursa Bulgaristan Konsolosluğu adres: Adalet mahallesi, Aydın sokak, no:1 / BURSA
  • Bursa Bulgaristan Konsolosluğu telefon
  • Bursa Bulgaristan Konsolosluğu e-mail:
  • Bulgaristan Konsolosluğu Dışişleri Bakanlığı resmi web sitesi:http:// www.mfa.bg/bg/

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu çalışma saatleri

  • Pazartesi-Cuma: 08.30-17.30
  • Bursa Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru saatleri
  • Pazartesi-Cuma: 08.30-12.00
  • Bursa Bulgaristan Konsolosluğu’nun kendi vatandaşları ile çalışma saatleri
  • Pazartesi-Cuma:08.30-16.00
  • Bursa Bulgaristan Konsolosluğu görev bölgeleri: Bursa

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu randevu saatleri

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğunda evraklarınızı tamamlamış olarak randevu saatinizden yarım saat önce bulunmanız yararınıza olacaktır. Bulgar pasaportu randevuları internetten online olarak alınmaktadır.

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu tatil günleri 2024

  Bulgaristan Büyükelçiliğinin yetkilendirmiş olduğu Bursa Bulgaristan Konsolosluğu Bulgaristan resmi tatil günleri, Türkiye resmi tatil günleri ve aşağıda belirtilen tarihlerde kapalıdır. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda da çalışmama hakkına sahiptir.

  2024 yılı sonuna kadar tatil günleri

  3.Mar Bulgaristan Cumhuriyetinin milli bayramı
  10-12 Nisan Ramazan bayramı,
  1-6 Mayıs İşçi Bayramı, Paskalya ve Aziz Georgi ve Bulgar ordusu günü
  24.May Bulgar Eğitim, kültür ve Slav alfabesi günü
  16-19 Haziran Kurban bayramı
  30.Ağu Zafer bayramı
  6.Eyl Bulgaristan birleşim günü
  22.Eyl Bulgaristan bağımsızlık günü
  29.Eki Cumhuriyet bayramı
  24- 26 Aralık Noel
  31.Ara Yılbaşı gecesi

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğunun görevleri

  Bulgaristan Bursa Konsolosluğu, Türkiye ile Bulgaristan arasında bulunan ticari ilişkileri geliştirmeye ve iyileştirme ye yönelik çalışmalarda bulunurken Bulgaristan Konsolosluğu Bursa diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi vazife idame ettiren resmi bir Bulgaristan temsilciliğidir.

  Bulgaristan Konsolosluğu Bursa’nın yetki alanları antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiştir. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu‘nun genel amacı ise, Türkiye ile olan ticari ilişkileri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, Türkiye’deki otoriteler ile iletişim kurma, Türkiye’de bulunan Bulgaristan vatandaşlarının ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi gelişmeleri karşısında hizmet vermektir.

  Uzun Süreli D vizesinin başvuru prosedürü

  Uzun dönem D tipi vizelerin başvuruları direkt olarak Bursa Bulgaristan Konsolosluğuna yapılmaktadır. Bursa Bulgaristan Konsolosluğu emeklileri, öğrencileri, Bulgaristan’da şirket temsilciliğini kuranları, yatırımcıları, Bulgar vatandaşı ile evlenenleri, aile birleşimi yapanları, oturum izni almak isteyenleri uzun süreli D tipi vize işlemlerine tabi tutmaktadır.

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu vize çıkış süreleri

  Öngörülen vize çıkış süreli 5-7 gün arasında değişmektedir. Vize harcı servis işlem ücretini kapsadığı için reddedilen Bulgaristan vizelerinde ücret iadesi yapılmamaktadır.

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu vize ücreti 2024

  Bursa Konsolosluğu’nun T.C. vatandaşlarından talep ettiği kısa süreli vize harcı 80 euro; uzun süreli vize harcı 100 euro’dur. Arnavutluk, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Bosna-Hersek, Moldova, Karadağ, Rusya ve Ukrayna vatandaşları için 35 Euro olan vize bedeli, diğer ülke vatandaşları için 60 Euro’dur. Makedonya ve Sırbistan vatandaşları vize ücretinden muaftır. Sadece servis ücreti ödemektedirler.

  Not: Arnavutluk, Bosna-Hersek, Makedonya, Karadağ ve Sırbistan vatandaşları eğer biyometrik pasaporta sahiplerse Bulgaristan’a vizesiz seyahat edebilirler.

  Bulgaristan vize harç ücretinin ödendiğine dair dekontun vize evrakları arasında bulunması gerekmektedir. Bu ücret sadece harç bedelini içermekte olup, Bulgaristan Bursa Konsolosluğunun Bulgaristan vize başvuruları için outsource ettiği kuruluşlara ödenecek olan ücretler vize harç ücreti kapsamında değildir.

  Seyahat ve sağlık sigortası ve vize faaliyetlerinizle ilgili (otel rezervasyonu vb.) harcamalar da vize ücretleri kapsamında değildir. Benzer şekilde Bursa Bulgaristan Konsolosluğu vize işlemlerinde gerekli olan fotokopi ve kırtasiye, seyahat sağlık sigortası, biyometri işlemi, fotoğraf çekimi masrafları ve kargo-kurye ücretleri vize harcı ücretlerine dahil edilmemektedir.

  Bulgaristan Bursa Konsolosluğu tarafından talep edilen vize ücretleri C vize ve D vize ücreti olarak ikiye ayrılmaktadır. Bulgaristan vizesi harç bedeli Bulgaristan Konsolosluğu’na yalnızca vize başvurusu için ödenmesi gereken ücrettir. Vize başvuru merkezlerine ödenen hizmet bedelleri ile kargo-kurye hizmeti gibi ödemeler vize harç bedeline dahil değildir ve vize hizmet merkezine nakit olarak ödenmelidir.

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu C vizesi harç ücreti

  Bulgaristan Bursa Konsolosluğu tarafından talep edilen vize ücretleri C vize ve D vize ücreti olarak ikiye ayrılmaktadır. Her Konsolosluğun vize ücreti farklı bankaya ve farklı hesap numarasına yattığından, Bulgaristan vizesi harç bedeli ödenirken vize işlemlerinin Bulgaristan Bursa Başkonsolosluğunda yapılacağı belirtilmelidir.

  Bulgaristan vizesi harç bedeli Bulgaristan Konsolosluğuna yalnızca vize başvurusu için ödenmesi gereken ücrettir. Vize başvuru merkezlerine ödenen hizmet bedelleri ile kargo-kurye hizmeti gibi ödemeler vize harç bedeline dahil değildir ve vize hizmet merkezine nakit olarak ödenmelidir.

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu D vizesi harç ücreti

  Bulgaristan Bursa Konsolosluğu, emekliler için D vize, Şirketinin temsilciliğini kuranlara D vize, Bulgaristan öğrenci D vize, Yatırımcılar D vize, ev sahibi olanlar için Bulgaristan D vizesi ulusal vize türleridir. Ayrıca Bulgaristan vatandaşlığını geri alanlar için D vizesi, Bulgar vatandaşı ile evlenenler için D vize, Aile birleşimi yapanlar için Bulgar D vizesi ve sürekli ya da geçici, kısa süreli oturum almak isteyen kişiler D vize işlemleri için 100 Euro vize harç bedeli talep etmektedir.

  Bulgaristan Bursa Konsolosluğu D vize harç bedelleri Garanti Bankasına yatırılmalıdır. Türkiye’de ikamet eden yabancı ülke vatandaşları için de Bulgar oturum izini başvuru ücreti aynıdır ve garanti bankasına yatırmaları gerekmektedir.

  Bulgaristan Konsolosluğu kısa ve uzun süreli vize başvuruları vize hizmet merkezine yapılabilmektedir. Vize hizmet merkezi Bulgaristan vize başvurularını kabul edip Bulgaristan Konsolosluğu tarafından değerlendirilen vize başvurularının sonucunu başvuru sahiplerine bildirmektedir. Ancak vize başvuru merkezinin Bulgaristan vizesi başvuruları hakkında verilen kararlar üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

  Vize başvuruları hakkındaki karar yetkisi yalnızca Bulgaristan Konsolosluğu vize bölümüne aittir. Bulgaristan D vizesi çıkış süresi ortalama 45 gün olmakla birlikte bu süre, vize prosedürlerindeki yoğunluk nedeniyle 90 güne kadar çıkabilir.

  Bursa Bulgaristan vize ücreti hangi bankaya yatırılır?

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu kısa ve uzun süreli vize harçları garanti bankasına yatırılmaktadır. Bulgaristan Bursa Konsolosluğu, Bulgaristan ticari vizesi, Bulgar turistik vize, Bulgaristan transit vize ve Bulgaristan özel ziyaret vizesi harç bedelleri konusunda garanti bankası ile çalışmaktadır.

  Bursa Bulgaristan Konsolosluğu hakkında sizlere güncel bilgileri paylaşmaya çalıştık. Hermes Vize’den tüm sorularınız ya da başvurularınız için danışmanlık alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!