close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa

  Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa

  Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa, Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından yetkilendirilen Türkiye temsilciliklerinden biridir. Fahri Konsolosluk özelliği seebiyle Türkiye ya da Türkiye’de yaşayan diğer ülke vatandaşlarının vize işlemlerine yönelik çalışmada bulunmamaktadır. Ankara’da bulunan Almanya Büyükelçiliği sorumluluğunda faaliyetlerini sürdürmektedir.

  Bursa ilimizde ulunan Fahri Konsolosluk Türkiye’de yaşayan Alman vatandaşlarının pasaport değişim, yenileme, belge tasdik ve diğer belge talep ihtiyacını karşılamaktadır. Bursa Fahri Konsolosluk aynı zamanda iki ülke arasında ekonomik, ticari ve ekonomik proje ortaklıklarının geliştirilmesine yönelik de misyon üstlenmektedir.

  Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa Görev Bölgesi

  Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Eskişehir

  Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa Çalışma Saatleri

  Pazartesi – Cuma : 09.00 – 17.00

  Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa Tatil Günleri

  01 Ocak Yeni Yıl
  8 Mart Kadınlar Günü
  7 Nisan Paskalya Arifesi
  10 Nisan Paskalya
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı
  1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  28 Mayıs Hamsin Yortusu
  28 Haziran 2 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Demokrasi Bayramı
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  3 Ekim Almanya’nın Birleşme Günü
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  25 Aralık 1.Noel Günü
  26 Aralık 2.Noel Günü
  31 Aralık Yılbaşı

  Almanya Fahri Konsolosluğu Bursa İletişim

  Adres: Cemal Nadir Caddesi No: 6/3 16371 Osmangazi / BURSA

  Telefon: (224) 221 00 99 222 20 97

  E mail: bursa@hk-diplo.de

  Almanya Fahri Konsoloslukların Görevleri

  Fahri Konsolosluklar, Konsolosluğun açılma gereksinimi olmayan yerlerde açılırken, temsil ettikleri ülkenin resmi görevlisi yahut vatandaşı olma zorunlulukları bulunmaz. Ticari faaliyetlerin yoğunlukta olduğu şehirler fahri konsoloslukların bulunduğu yerler olup, temsil ettikleri ülke ile Türkiye arasında bulunan ticari faaliyetleri başarılı bir hale getirme ile yükümlüdürler.

  Almanya Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Almanya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Almanya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

  İlginizi Çekebilir  Almanya Kayseri Fahri Konsolosluğu

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

  Türkiye’de ikamet eden Almanya vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Almanya Konsolosluğu, Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

  Almanya Konsolosluklarının İşlemlerine İlişkin

  Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru İşlemleri

  Almanya Konsolosluğu ve Almanya Büyükelçiliği, Almanya vizesi ile ilgili başvuruları konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş kurumlar ve Vize Başvuru Merkezleri ile Turizm/Seyahat Acenteleri aracılığı ile yapılmalıdır. Almanya vizesi başvurusunda sunulacak en önemli belge Schengen Vizesi Başvuru formudur.

  Almanya Schengen Başvuru Formu, Almanca ve Türkçe olmak üzere iki dilde hazırlanmalıdır. Almanya vize başvuru formu el yazısı ile yazılmamalıdır. Bilgisayar ortamında form doldurulmalı, çıktı aldıktan sonra imzalanmalıdır.