close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Bulgaristan Vize Başvuru Formu

  Bulgaristan Vize Başvuru Formu

  Bulgaristan vize başvuru formu, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olup, konsolosluğun Bulgaristan vizesi talebinde bulunan kişiler hakkında bilgi edinilebilmesini sağlamaktadır. Bulgaristan Konsolosluğu’nun hazırlamış olduğu başvuru formunun doldurulması zorunludur ve Bulgaristan vize başvuru işlemlerinin ilk adımını Bulgaristan vize başvuru formu oluşturacaktır.

  Bulgaristan vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalısınız. Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru sahibi hakkındaki detaylı bilgiye başvuru formu aracılığı ile ulaşırken, Bulgaristan vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçeğe uygun olan bilgiler verilmelidir.

  Bulgaristan vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Bulgar Konsolosluğu’nun göz önünde bulunduracağı bir konudur. Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru formu ve başvuru evrakları arasında beyan ettiğiniz bilgileri dikkate alacak, uyumsuz ve gerçeğe uygun olmayan bilgilerinizle karşılaşması halinde vize başvuru işlemlerinizi reddedebilecektir.

  Bulgaristan vize başvuru formu uluslararası prosedürde kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bulgaristan vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler Bulgaristan vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Bulgaristan vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

  Ayrıca Bulgaristan vize başvuru formunun doldurulup imzalanması halinde, vize sürenizin sonunda ülkeyi terk edeceğiniz, vize almış olmanızın Bulgaristan girişinizi garanti etmeyeceğini, ülkeye girişin Bulgaristan sınır görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu baştan kabul ettiğinize dair bir içeriğe de sahiptir.

  Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

  Bulgaristan vize başvuru formu İngilizce ve Türkçe olarak doldurulmaktadır. Bulgaristan vize başvuru formunun doldurma işlemi sırasında tükenmez kalem kullanmalı, büyük harfle doldurmalı ve başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi destekleyecek şekilde olmasına özen gösterilmelidir.

  İlginizi Çekebilir  Bulgaristan Özel Ziyaret Vizesi

  Bulgaristan Konsolosluğu belirlediği ölçülerde olan 35×45 mm ölçülerindeki biometrik fotoğrafınızı formun fotoğraf kutucuğuna yapıştırarak ve vize başvuru formunun en alt köşesinde ki bölüme imza atarak başvuru formunun doldurma işlemini tamamlayabilirsiniz.

  Atacak olduğunuz imzanızın pasaportunuzda bulunan imzanız ile aynı olmasını ise Bulgaristan Konsolosluğu göz önünde bulunduracaktır. Bulgaristan vize işlemleri sırasında birbirleriyle aynı olan imzalar kullanmaya özen göstermelisiniz.

  Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu İndirme

  Bulgaritan Vize Başvuru Formunu indirmekiçin Bulgaristan vize işlemleri için çalışmalar yürüten kurumların web üzerindeki iletişim araçlarından vebu web sitesinin Bulgaristan Konsolosluğu vize başvuru formu linkinden indirebilir, Bulgaristan vize başvuru formunu edinebilirsiniz. Bulgaristan online vize başvurusu yapılmamaktadır. Formu indirmek için aşağıdaki linke tıklayın.

  Bulgaristan Vize Başvuru Formu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  1- Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Türkçe Doldurulabilir mi?

  Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olarak doldurulabilir ve Bulgaristan vize başvuru formu Türkçe olarak doldurulmaya uyumludur.

  2- Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

  Bulgaristan vize başvuru formları, Bulgaristan Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Bulgaristan Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

  3- Bulgaristan vize başvuru formu Schengen başvuru formuyla aynı mı?

  Bulgaristan vize başvuru formu Schengen vize başvuru formu değildir çünkü Bulgaristan vizesi Schengen vizesi değildir. Bulgaristan vize başvuru formu Bulgaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış, vize başvuru sahibinin seyahat amacı ve kimliği hakkında detaylı bilgi almak üzere oluşturulmuş bir formdur.

  4- Daha önceden Bulgaristan vizesi almıştım, yeni vize başvurularında Bulgaristan vize başvuru formu yine de doldurmalı mıyım?

  Bulgaristan için yapılan her yeni vize başvurusunda formun yeniden doldurulması ve evrakların hazırlanması gerekecektir. Seyahat tarihleri, seyahat amacı, talep edilen giriş sayısı gibi sorulara verilecek yanıtlar her başvuruda değişmektedir. Bulgaristan vize başvurularında güncel bilgilerin ibraz edilmesi Bulgaristan Konsolosluğu tarafından talep edilir.

  İlginizi Çekebilir  Bulgaristan Vize Rejim Tablosu

  5- Bulgaristan vize başvuru formunu bilgisayarda doldurabilir miyim?

  Bulgaristan Konsolosluğu vize departmanı, başvuru formunun tükenmez kalemle ve büyük harflerle doldurulmasını ve ıslak imzalı olarak sunulmasını talep etmektedir. Bilgisayarda doldurulan formlar kabul edilmemektedir.

  6- Bulgaristan vize başvuru formunun başvuru yapılan Konsolosluğa göre değişiyor mu?

  Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu ve Bulgaristan Ankara Büyükelçiliğine yapılan başvurularda formlar değişebilmektedir. Bu konudaki en sağlıklı bilgiyi başvuru yapacağınız Bulgaristan Konsolosluğundan alabilirsiniz. Hermesvize.com sayfası bilgilendirme amaçlı bir sitedir ve bu tarz bilgilerin Resmi Bulgaristan Konsolosluğundan teyit alındıktan sonra yapılması tavsiye edilir.

  7- Bu web sitede aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Bulgaristan Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Hermesvize, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adları edinen ve bu alanlarda yayınladığı bilgiler ile Turizm, Seyahat, Danışmalık vb. şirketlerin reklam verdiği uluslararası bir şirkettir. Hermesvize.com web sitesi, konsolosluk ya da büyükelçilikle hiçbir akalası olmayıp içindeki bilgilerin resmi dayanağı yoktur.

  Bilgilerin Bulgaristan Konsolosluğundan teyit edilmesi gerekmektedir. Hermesvize müşterilerinin gereksinimlerine ve vizyonlarına AR-GE çalışmalarıyla uygun reklam üretmektedir. Sosyal medya paylaşımları, Bulgaristan’la ilgili sosyal medya platformları ve vize uzmanlarının deneyimlerinden derlenen bilgilerle insanların yararına doğru yönlendirme yapmak amacı güdülmektir.

  Doğru olmayan bilgileri bildirmek veya güncellemek adına lütfen info@hermesvize.com adresine yazınız. Sitede yer alan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır ve bazı durumlarda Konsoloslukla bizzat iletişime geçilerek teyit edilmeleri gerekmektedir.

  8- Vize başvuru formunun çıktısını alarak işlem yapabilir miyim yoksa Konsoloslukta doldurulması mı gerekmekte?

  Bulgaristan vize başvuru formunun bilgisayar çıktısını alarak başvurudan önce doldurulabilirsiniz. Konsoloslukta doldurulma zorunluluğu bulunmamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta; başvuru formu Bulgaristan vizesi için gerekli olan diğer evraklarla birlikte Bulgaristan Konsolosluğuna teslim edildikten sonra değiştirilemez. Form verdiğiniz bilgiler dahilinde değerlendirilir.

  İlginizi Çekebilir  Bulgaristan Ticari Vize