close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Bulgaristan Transit Vize

  Bulgaristan Transit Vize

  Bulgaristan Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

  1. Bulgaristan Konsolosluğuna verilmek üzere Tam Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  2. Pasaport geçerlilik süresi en az 1 yıl olmalı
  3. Otobüsle gidecek iseniz Bulgaristan otobüs biletiniz / Özel araç ile gidecekseniz, araç ruhsatınız, uluslar arası ehliyetiniz (beynelmilel) Bulgaristan’da geçerli yeşil sigortanız.
  4. 2 adet biometrik fotoğraf, arkası beyaz fonlu, 35×45 mm ölçülerinde
  5. Banka hesap cüzdanı fotokopisi, hesap içerisinde minimum 4.000 TL olması gerekmektedir.
  6. Çalıştığınız iş yerinden son 3 Ay’ın SSK hizmet dökümü/ Emekli iseniz,emeklilik kartınız / Öğrenci iseniz öğrenci belgesi.
  7. Yabancı uyruklu iseniz Türkiye’de geçerli süreli ikamet tezkeresi.
  8. Bulgaristan vizesi için başvuran kişi Özel aracı ile seyahat edecek ise,
  • Arac Ruhsat fotokopisi
  • Uluslararası geçerli araç sigortası (Yeşil Sigorta)
  • BG’ de araç kullanabilmesi için gerekli olanuluslararası geçerli ehliyet (Beynelmilel)

  Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgaristan Transit Vizesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Bulgaristan transit vize nedir?

  Bulgaristan üzerinden 48 saati (2 gün) geçmemek kaydı ile yolcuların balkan ülkelerine direk geçişi sağlanan vize türüdür.

  Bulgaristan transit vize ne için alınır?

  Bulgaristan üzerinden karayolu ile geçiş sağlamak amacıyla araç ve otobüs ile başvuran kişilerin direkt gitmek istediği ülkeye geçiş iznini veren bir vize türüdür.

  Bulgaristan transit vize kimler başvurabilir?

  Bulgaristan transit vizeye balkan ülkelerine araç ile seyahat etmek isteyen kişiler başvuru yapabilir. Gideceği asıl ülkede oturum sahibi ise, iş veren ve çalışan ise ya da gideceği asıl ülkenin vatandaşı ile evliiyse uzun süreli ve çoklu girişte talep edebilmektedir.

  Bulgaristan transit vize kalış süresi kaç gündür?

  Bulgaristan Konsolosluğundan almış olduğunuz transit vizenin kalış süresi 2 gündür.

  Bulgaristan Konsolosluğu transit vizeyi hangi durumlarda tek/ hangi durumlar çok/ hangi durumlarda multi olarak verir?

  Tek giriş transit vize; Bulgaristan transit vizebaşvuru formunda tek girişli işaretlediğiniz takdirde transit vizesine geri dönüş izniniz olmadığınız zamanlarda transit vizesi tek girişli alınabilir.

  İlginizi Çekebilir  Bulgaristan Ticari Vize

  Çift giriş transit vize; Ülkeye geri dönüş izniniz varsa ve Bulgar Konsolosluğu Transit Vizebaşvuru formunu çift girişli olarak işaretlediyseniz çift girişli transit vize alınabilir.

  Multi girişli 6 ay-1 yıl transit vize; Bulgaristan vizesi için multi girişli transit vize başvurusu yapılırken bunun sebebini açıklayan gerekli evrakları Bulgaristan konsolosluğuna sunmanız gerekmektedir. Örneğin: Romanya, Kosova, Makedonya ülkelerinde şirketleriniz ya da yoğun çalıştığınız partnerlerinizden davetiye veya yaptığınız italat ve ihracatlarının gümrük beyannamelerini sunarsanız, bu sizin çok girişli transit vize almanızı kolaylaştıracak evraklardır.

  Bulgaristan Konsolosluğu kimlerden transit vize istemez?

  Bulgaristan Konsolosluğu Schengen vizesi olanlardan ve geçerli Bulgar vizesi olanlardan Avrupa Birliği vatandaşlarından ve çok girişli Romanya vizesi olan kişilerden transit vize istemez.

  İkamet tezkere sürem bitti, Romanya vatandaşıyım ne yapmam gerekiyor?

  Ülkede kalış izniniz olmadığı için Bulgaristan Konsolosluğu tek girişli transit vize verir. Ülkenize gidip tekrardan Romanya’daki Bulgaristan Konsolosluğuna yeni bir transit vize başvurusu yapabilirsiniz.

  Özel aracımla Bulgaristan üzeri Makedonya’ya gideceğim, Bulgaristan transit vize istiyor mu?

  Bulgaristan üzeri Makedonya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Bulgaristan transit vizesi almaları zorunludur. Bulgaristan transit vizenizin kaç girişli olduğu ise göz önünde bulundurulmalıdır.

  Bulgaristan transit vizesini kapıda alınabiliyor mu yoksa yolculuk öncesi mi almamız lazım?

  Bulgaristan transit vizesi kapıda alma imkanı bulunmamaktadır.

  Bu web sitesi aşağıdaki imzaya baktığımızda Hermesvize.com’a ait görünüyor. Bulgaristan Konsolosluğu’nun resmi web sitesi ile ilgisi var mıdır?

  Hermesvize, Google optimizasyonu yöntemlerini kullanarak farklı alan adlarında bilgilendirme amaçlı içerik sunmaktadır.Turizm, Seyahat, Danışma Hukuk vb. faaliyet alanı olan şirketlerin reklam vererek stratejik partnerlik yapmaktadır. Hermesvize.com web sitesi, konsolosluk ya da büyükelçilikle hiç bir akalası olmayıp içindeki bilgilerin resmi birdayanağı yoktur.

  İlginizi Çekebilir  Bulgaristan Özel Ziyaret Vizesi

  Ancak sitedeki bilgiler Bulgaristan resmi konsolosluk sayfası, sosyal medya platformları vevize uzmanlarının deneyimlerindenyola çıkılarak insanların yararına doğru yönlendirme yapmak amacı ile hazırlanmaktadır. Bu nedenle doğru olmayan bilgileri bildirmek veya güncellemek adına lütfen info@hermesvize.com adresine yazınız.

  Uluslararası havaalanlarında transit vize almadan kalınabilen bölümlerde Yunanistan transit vizesi almadan nasıl kalınır?

  Transit vize işlemlerine dair prosedürler girift ve detaylıdır. Havaalanlarında ki Uluslararası bölümler de bekleme yapma durumunuza göre değişebilecektir.

  Bulgaristan vize istiyor mu sorusunun cevabını bulmak için sitemizdeki diğer sayfaları kontrol edebilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi