close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası

  Bulgaristan Seyahat Sağlık Sigortası

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar arasında yer almaktadır. Bulgaristan’a turistik, ticari, aile ziyareti, eğitim ya da çalışma gibi çeşitli amaçlarla seyahat etmeyi planlayan Türk vatandaşlarının Bulgaristan vize başvurusu yapması gerekmektedir.

  Vize başvurusunda Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenen evrakların eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası vize başvurularında ibraz edilen evraklar arasında yer almaktadır. Kişiyi gerek yurt içi gerek yurt dışı seyahatlerinde olası sağlık problemleri karşısında güvence altına almaktadır.

  Seyahat sağlık sigortasının seyahat esnasında kişiye sağladığı haklar poliçenin ana teminatında düzenlenmiştir. Bazı durumlarda kişi bu teminata ek başka teminatlar da talep edebilir. Ek teminatlar kişinin tercihine bağlı eklenmekte olup genellikle bagajın gecikmesi, kaybolması ya da pasaportun kaybolması gibi olumsuz durumların yaşanması halinde kayıpları karşılamaktadır.

  Her sigortada bulunan ana teminat ise seyahat esnasında sağlık açısından bir problem yaşanması halinde devreye girmektedir. Seyahat sigortası teminatları hakkında detaylı bilgi için yazının devamını okuyabilirsiniz.

  Bulgaristan seyahat sigortası ne işe yarar?

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası yurt dışı seyahati esnasında kişinin yaralanması ya da hastalanması gibi durumlarda gereken sağlık hizmetini almasını sağlamaktadır. Seyahat sırasında bu gibi riskler ile karşı karşıya olan kişinin sigorta kapsamında hizmet alması, herhangi bir maddi kayıp yaşamaması anlamına gelmektedir.

  Bu sebeple yalnızca sağlık değil seyahat bütçesi de güvence altına alınmaktadır. Poliçede düzenlenen sigorta teminatları, hangi durumlarda ne gibi masrafların karşılanacağına dair bilgiler içermektedir. Genellikle seyahat sigortası ana teminatları aşağıdaki gibidir;

  1. Tıbbi tedavi teminatı: Seyahat esnasında hastalanan ya da yaralanan kişinin gerekli ayakta ya da hastanede yatarak tedavisini sağlamaktadır. Teminat limiti kadar doktorun önerdiği ilaçlar ve ameliyat giderleri de karşılanmaktadır.
  2. Tıbbi danışmanlık ve bilgi teminatı: Anlaşmalı sağlık ekipleri kişinin ihtiyacına uygun danışmanlık hizmeti vermektedir. İlaç önerilmesi ya da tanı konması dışında gerekli, nöbetçi eczane, hastane, uzman doktor, diş hekimi, doktor ya da teşhis merkezi gibi konularda bilgi ve tavsiye verilmektedir.
  3. Nakil ya da seyahat teminatı: Seyahati esnasında acil bir sağlık problemi ile karşılaşılması durumunda devreye girmektedir. 24 saat içerisinde müdahale edilmesi gereken acil durumlarda kara ya da hava ambulansı ile kişinin sağlık merkezine nakli gerçekleştirilmektedir.
  4. Vefat teminatı: Seyahati esnasında vefat eden kişinin cenazesi sigorta kapsamındadır.

  Bulgaristan vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası

  Türk vatandaşları için düzenlenen Bulgaristan seyahat sağlık sigortası gibi Türkiye’ye seyahat eden Bulgaristan vatandaşlarına da sigorta düzenlenmektedir. Bulgaristan vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası düzenlenirken kişisel bilgilerin sistem üzerinden girişi yapılmaktadır. Bulgaristan vatandaşları için yalnızca Türkiye’ye değil, tüm dünya ülkelerine sigorta yapılabilmektedir.

  Böylelikle dünyanın neresine gidilirse gidilsin yolcu sağlığı güvence altına alınacaktır. Ülkemizde pandemi süreci göz önünde bulundurularak geliştirilmiş bazı sigorta hizmetleri bulunmaktadır. Covid-19 teminatlı sigorta örneklerinden biri ise turist koruma ve destek sigortası olarak karşımıza çıkar. Bu tür sigortalarda olası hastalık ya da yaralanma gibi durumlara ek olarak koronavirüs teminatı eklenmiştir.

  Turist korumalı sigorta ile olası bir koronavirüs vakasında kişinin sigorta kapsamında gerekli sağlık hizmetini alması mümkündür. Ülkemize seyahat edecek Bulgaristan vatandaşlarının turistik seyahatlerinde 180 gün içerisinde 90 güne kadar vizesiz seyahat hakkı bulunmaktadır.

  Fakat turistik seyahat dışında özel amaçlarla yapılan seyahatler için dış temsilciliklere başvurulması gerekmektedir. Bulgaristan vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası dış temsilciliklere yapılacak vize başvurularında yapılmaktadır. Belirtilen sigorta şartlarını sağlaması gerekmektedir.

  Bulgaristan seyahat sigortası nasıl yapılır?

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası için bazı kişisel veri girişleri yapılmaktadır. Adına sigorta düzenlenecek kişinin T.C kimlik numarası, adresi ve telefon numarası istenmektedir. Sisteme başvuru sahibinin bilgi girişlerinin yapılmasının ardından seyahat planına uygun sigorta türü seçimi yapılmaktadır.

  Sigorta, Schengen ülkeleri, Avrupa ülkeleri ve tüm dünya ülkeleri şeklinde yapılabilir. Avrupa ve Schengen ülkelerinin seyahat sağlık sigortası şartlarında 30.000 Euro teminatlı sigorta olması zorunluluğu vardır. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkeler ise 50.000 USD teminatlı sigorta geçerliliğinin olduğunu belirtmiştir.

  Vize başvurularında danışmanlık hizmeti kapsamında gerekli seyahat sigortası düzenlenmektedir. Sigorta onayının ardından antetli kağıda düzenlenen poliçe ıslak imzalı ve kaşeli olarak diğer başvuru evraklarına eklenir. Başvurunun olumlu sonuçlanması ile birlikte pasaportu ile birlikte adına düzenlenen poliçe kişiye teslim edilmektedir.

  Poliçenin seyahat esnasında yanında bulundurulması son derece önemlidir. Bulgaristan sınır yetkilileri tarafından zaman zaman sigorta kontrolü yapılmaktadır. Bu gibi durumlar karşısında seyahat esnasında herhangi bir aksaklık yaşanmaması adına poliçenin bulundurulması son derece önemlidir.

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası süresi nasıl belirlenmelidir?

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası süresi Bulgaristan seyahat tarihlerine göre belirlenmektedir. Sigorta süresi düzenlenirken en az seyahat süresi kadar olmasına özen gösterilmelidir. Aksi takdirde sigorta geçerli olmayacaktır. Sigorta süresi belirlenirken, seyahat başlangıç tarihinden bir gün önce başlatılır ve seyahat dönüş tarihinden bir gün sonra bitirilir. Bu şekilde sigorta tüm seyahat tarihini kapsamış olacaktır. Bulgaristan’a sık sık seyahat eden kişiler için, daha uzun sigorta düzenlenmesi pek çok açıdan yararlı olacaktır.

  Sigorta süreleri 1 gün ile 1 yıl aralığında süreler ile düzenlenebilir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 haftalık, 1 yıla kadar istenen süreler ile düzenlenebilir. Önemli olan sigorta süresi değil, sigortanın tarih aralıklarının seyahat tarihlerini tamamen kapsamasıdır. Geçerli bir Bulgaristan seyahat sigortası yapıldığından emin olmak için vize başvurularında alınan danışmanlık hizmeti yardımcı olacaktır.

  Seyahat sigortasının nerede ve ne zaman yaptırılması gerekir gibi konular hakkında detaylı bilgi almak içn yazının devamını okuyabilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir sorunun cevabı için bir uzman ile görüşmeniz faydalı olacaktır.

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası nerede yapılır?

  Vize başvurusunun olumlu sonuçlanmasının ardından kişiye evrak, pasaport teslimi yapılırken poliçe de teslim edilmektedir. Kişi adına düzenlenen poliçenin seyahat esnasında bulundurulması gerekmektedir. Gerek havaalanında gerekse Bulgaristan sınırında yetkililer tarafından poliçe kontrolü yapılabilir.

  Bu gibi durumlar karşısında hazırlıklı olmak, seyahat anında bir olumsuzluk yaşanmaması adına son derece önemlidir. Seyahata poliçenizi başvuru öncesi Hermes vizeden de yaptırabilirsiniz. Seyahat sağlık sigortası hakkında daha detaylı bilgi almak için yazının devamında bulunan kısımları okuyabilirsiniz.

  Bulgaristan seyahat sigortası ne zaman yapılır?

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası Bulgaristan seyahatinden önce yapılması gereken bir sigortadır. Seyahat boyunca geçerliliğinin bulunması açısından seyahat tarihinden önce yapılması ve sigorta süresinin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Bulgaristan vize başvurusunda, seyahat amacı fark etmeksizin sigorta şartı bulunur.

  Vize muafiyeti olan ya da vize başvurularında sigorta şartı aranmayan kişilerin de yurt dışı seyahatlerinden önce seyahat sigortası yaptırmalarında fayda vardır. Bazı sınır kontrollerinde seyahat sağlık sigortası kontrolü de yapılmaktadır. Bu sebeple poliçenin seyahat esnasında kişinin yanında bulundurması son derece önemlidir.

  Bu durum ülkemize seyahat edecek olan Bulgaristan vatandaşları için de geçerlidir. Türkiye’ye seyahat etmeyi planlayan Bulgaristan vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 güne kadar vizesiz kalış hakkı bulunmaktadır. Fakat sigorta yapılması, Türkiye seyahatinde sağlık ve güvenliğin güvence altına alınması açısından son derece önemlidir.

  Turistik amaçlar dışında yapılacak seyahatler için dış temsilciliklere başvuru yapmaları gerekmektedir. Vizesiz seyahat hakkı yalnızca turistik geziler için geçerlidir. Öğrenim ya da çalışma gibi özel amaçlı seyahatler için dış temsilciliklerden amaçlarına uygun bir vize almaları ve verilen vize ile ülkeye giriş yapmaları gerekmektedir. Bulgaristan vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası Türkiye’ye seyahat eden 0 – 75 yaş aralığındaki herkes için yapılabilir.

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası fiyatları nasıl belirlenir?

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası ücretleri seyahat planına bağlı değişiklik göstermektedir. Gidilecek ülke ya da ülkeler ve seyahat tarihleri sigorta fiyatının belirlenmesinde etkilidir. Bu sebeple sigorta ücretleri hakkında net bir bilgi vermek mümkün değildir.

  Güncel sigorta ücretleri hakkında bilgi almak için vize süreçlerine hakim ve deneyimli biri ile görüşülmesi, seyahat planının aktarılması gerekmektedir. Yapılan görüşmeler sonucu kişinin onayı ile birlikte kısa bir süre içerisinde seyahat sağlık sigortası yapılabilmektedir.

  Seyahat edilecek ülkeye göre sigorta fiyatlarının değişiklik göstermesinin temel sebebi, ülkeler için geçerli teminat limitidir. Sigorta teminat limitlerinin 30.000 Euro ya da 50.000 USD olması gerekmektedir. Bulgaristan seyahat sağlık sigortası ve diğer Avrupa ülkelerinde 30.000 Euro teminatlı sigorta geçerlidir.

  Schengen ülkeleri için de bu durum geçerlidir. Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde geçerli seyahat sigortası 50.000 USD teminatlıdır. Sigortanın ana teminatlarına ek olarak, seyahatin iptali, bagajın gecikmesi, pasaportun kaybedilmesi gibi başka teminatlar talep edilecekse, ek teminat düzenlenmesi de sigorta ücretlerine yansımaktadır.

  Bulgaristan covid 19 seyahat sigortası

  Bulgaristan covid 19 seyahat sigortası kişiyi pandemi sürecindeki risklere karşı korumaktadır. Seyahat boyunca geçerli olması açısından seyahatten önce yapılması gerekmektedir. Poliçe süresi en az seyahat süresini kapsamalıdır. Tüm dünyayı etkileyen koronavirüs karşısında pek çok alanda olduğu gibi sigortacılık hizmetlerinde de kapsamlı düzenlemeler yapılmıştır.

  Yurt dışı seyahati esnasında ülkesinden uzaktayken koronavirüs riski ile karşı karşıya olan kişinin sağlığı ve bütçesi sigorta tarafından güvence altına alınmaktadır. Bu süreçte alınabilecek en büyük önlemlerden biri covid-19 teminatlı Bulgaristan yurtdışı seyahat sağlık sigortası ile yurt dışı seyahatine çıkmaktır.

  Basit belirtiler gösterse bile koronavirüs endişesi ile seyahatinde olumsuzluk yaşayan kişilerin gerekli tıbbi desteği alabilmesi açısından sigorta yaptırması son derece önemlidir. Tıbbi danışmanlık hizmeti, muayene, tedavi, diğer müdahaleler ve karantinaya alınan kişinin diğer ihtiyaçları sigorta kapsamında karşılanmaktadır.

  Dolayısıyla kişinin sağlığı ya da bütçesi ile endişe duymasına gerek yoktur. Sigorta, koronavirüs karşısında doğabilecek çeşitli sorunlar karşısında kişiyi güvence altına almaktadır. Bulgaristan covid 19 seyahat sigortası hastalık teşhisinin konması ve diğer tüm ihtiyaçlar anında kişiye destek olmaktadır.

  Sıklıkla merak edilen konulardan biri koronavirüse özel Bulgaristan seyahat sigortası teminatlarıdır. Poliçede belirtilen koronavirüs teminatının sunduğu ayrıcalıklar, yalnızca tıbbi desteğin değil, olası bir hastalık riskinde diğer ihtiyaçların karşılanmasına yönelik de düzenlenmiştir. Bu durum göz önünde bulundurulduğunda, koronavirüs teminatlı sigortanın sağladıklarından aşağıdaki gibi bahsetmek mümkündür.

  • Covid 19 teşhisinin konması için gerekli işlemler sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
  • Gerekli tıbbi muayene, düzenlenen ayakta ya da yatarak tedavi ve ilaç masrafları sigorta kapsamında karşılanır.
  • Sigortalı kişi dilediği an tıbbi danışmanlık hizmeti alabilmektedir. Tıbbi danışmanlar, ilaç önerilmesi ve teşhis konması dışında her konuda bilgi ve tavsiye vermektedir.
  • Koronavirüse özel yurtdışı sağlık sigortası kapsamında tedavisini tamamlamış kişinin ülkesine nakli sağlanmaktadır.
  • Vefat eden kişinin cenaze nakli sağlanmaktadır.

  Bulgaristan seyahat sağlık sigortası hizmetleri ve vize başvuruları danışmanlık hizmetleri için Hermes vizeden destek alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!