close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Brunei Büyükelçiliği Ankara

  Brunei Büyükelçiliği Ankara

  Brunei Büyükelçiliği Ankara, Adresi:

  Rafet Canıtez Cad. Arif Nihat Asya Sok. No: 33 06450 Oran Çankaya / Ankara / TURKEY


  Brunei Ankara Büyüeklçiliği, Konsolosluk Bölümü Çalışma Saatleri:

  Brunei Ankara Büyükelçiliği Pazartesi – Perşembe Saat : 09:00 -12:00 / 13:30 -17:00 ve Cuma Saat : 09:00 – 12:00 / 14:30 -17:00 arasında hizmet vermektedir. Brunei vize başvuruları, konsolosluk bölümü tarafından randevu sistemi ile kabul edilmemektedir. Ankara Brunei Konsolosluğu vize departmanı, Pazartesi- Perşembe Saat: 09:00 -12:00 / 13:30 -17:00 arasında vize müracaatlarını almaktadır.

  Cumartesi – Pazar günleri kapalıdır.


  Brunei Ankara Büyükelçiliği Görevleri

  Brunei Darussalam Türkiye dış temsilcisi olarak görevini yürüten Brunei Darussalam Büyükelçiliği, Brunei Darussalam Devleti’ni Ankara’da en üst düzeyde temsil eden resmi kurumudur. Ankara Brunei Büyükelçiliği, devletini temsil etmesinin yanı sıra Türkiye’de yaşayan vatandaşlarının haklarını koruyup gözetme doğrultusunda da görevini sürdürmektedir.

  Brunei vize işlemleri için Brunei Büyükelçiliği’nin Konsolosluk vize işlemleri bölümüne müracaat edilmesi gerekmektedir.

  Türkiye’de yaşayan Brunei vatandaşlarının evlenme, doğum, ölüm, nüfus cüzdanı, apostil (belge tasdiki), noter, askerlik, vize, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerinin yürütülmesi Brunei Büyükelçiliği’nin görevidir.


  Brunei Ankara Büyükelçiliği Görev Bölgesi

  Brunei Darussalam Büyükelçiliği, bölge ayırmaksızın tüm Türkiye’den yapılacak Brunei vize başvurularını kabul etmekle yetkili kurumdur.


  Brunei Büyükelçiliği, Eliçilik Görevlileri:

  Büyükelçi Mohd Sahrip Othman 08.01.2014 tarihinden bu yana, Brunei Darussalam Devleti ve Brunei Darussalam Hükümeti adına üstlendiği görevini, akredite edildiği Türkiye Cumhuriyeti Devleti nezdinde yürütmektedir. Brunei Ankara Büyükelçiliği kurumu altında diplomatik temsilci kadrosunda Md Salleh Md Jaafar Ataşe olarak görevlidir.


  Brunei Darussalam Büyükelçiliği 2023 Resmi Tatil Günleri

  Brunei Darussalam Ankara Büyükelçiliği , Brunei Darussalam Devleti’nin 2023 yılı resmi tatilleri ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 2023 yılı resmi tatillerinde hizmet verememektedir. Brunei vizesi için başvuruda bulunacak veya Brunei konsolosluk işlemleri için müracatta bulunacak kişilerin aşağıdaki tarihleri göz önünde bulundurarak seyahatlerini veya işlemlerini organize etmelidirler.

  1 Ocak Yılbaşı
  31 Ocak Ay Yeni Yıl
  1 Şubat Aysal Yeni Yıl
  23 Şubat Ulusal Gün
  1 Mart İsrak Mikraj
  19 Nisan Nuzul Kurani Kerim
  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
  2-6 Mayıs Ramazan Bayramı
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  31 Mayıs Kraliyet Brunei Silahlı Kuvvetleri Günü
  9-12 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü
  16 Temmuz HM Sultanın Doğum Günü
  31 Temmuz El-Hicret
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  9 Ekim HZ Muhammedin Doğum Günü
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  26 Ekim Noel

  Brunei Konsolosluğu Vize Başvurusu

  Brunei Konsolosluğu’na vize müracaatı için şahsen başvuru yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Brunei Konsolosluğu yetkili seyahat acentaları aracılığıyla yapılan vize başvuru işlemlerini kabul etmektedir. Brunei Konsolosluğu sadece İngilizce olarak yapılan Brunei vize işlem başvurularını dikkate almaktadır. Brunei Konsolosluğu vize işlem başvuruları posta yoluyla yapılmamaktadır.


  Brunei Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

  Brunei Konsolosluğu’na Brunei vize başvurusunda bulunacak kişiler, İngilizce olarak hazırlanmış Brunei Darussalam Vize Başvuru Formu’nu eksiksiz ve okunaklı bir şekilde doldurulmaları gerekmektedir.


  Brunei Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

  Brunei Büyükelçiliği’ne yapılan Brunei vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği İngilizce olarak Brunei vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

  Brunei vize başvurusu yapan Kişi İşveren ise; Brunei Konsolosluğu’na hitaben, şirketin antetli kağıdına, seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklığını/pozisyonu anlatan İngilizce yazılmış bir Dilekçe, imza ve kaşeli hazırlanmalı.

  Brunei vize başvurusu yapan Kişi Çalışan ise; Türkiye’deki şirketten/kurumdan antetli kâğıda, İngilizce olarak yazılmış Brunei Vize Talep Dilekçesi: başvuru sahibinin kurum içi görevi, gidiş amacı, seyahat tarihleri, konaklamaya ilişkin bilgileri ve masrafların kimin tarafından karşılanacağı belirtilmeli.


  Ankara Brunei Büyükelçiliği Vize Ücreti

  Brunei Vizesi için ödenmesi gereken Brunei vize ücreti; Brunei Büyükelçiliği’ne vize dosyasının teslim edilmesinin ardından vize harcı gişede peşin Amerikan Doları olarak tahsilatı yapılmaktadır.

  Brunei Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri

  Brunei Ankara Büyükelçiliği, Türkiye’de yaşayan Brunei vatandaşlarının pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda da konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Doğum Belgesi Tasdik İşlemleri, Yeminli Beyan-Kefaletname-Teminat Mektubu vb. belgelerin Tasdik İşlemleri, Evlilik Belgesi Tasdik İşlemleri, Sağlık Belgesi Tasdik İşlemleri, Bekarlık Belgesi Tasdik İşlemleri, Ölüm Belgesi Tasdik İşlemleri, Vekaletname Tasdik İşlemleri, Maaş/Deneyim Belgesi Tasdik İşlemleri, Yabancı Vatandaşlar/Türk Vatandaşları için Tasdik İşlemleri.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!