close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Belçika Seyahat Sağlık Sigortası

  Belçika Seyahat Sağlık Sigortası

  Belçika seyahat sağlık sigortası Belçika’ya seyahat edecek olan Türk vatandaşlarının vize başvurusunda ibraz etmesi gereken evraklar arasında yer almaktadır. Belçika, Schengen&’e üye ülkeler arasında yer almaktadır. Schengen&’e üye ülkelere yapacakları seyahatlerde umumi pasaport sahibi vatandaşların vize alması gerekmektedir.

  Söz konusu ülkeler ortak bir vize politikası uygulamaktadır. Geçerli bir vize ile yalnızca Belçika&’ya değil diğer Schengen ülkelerine giriş yapılabilmektedir. Dolayısıyla seyahat sağlık sigortası da poliçe geçerliliği boyunca diğer Schengen ülkelerinde geçerli olacaktır. Bu ülkeler ise şu şekildedir; Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Letonya, Litvanya, Finlandiya, Fransa, Almanya, İtalya, Lihtenştayn, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Norveç, Portekiz, İspanya, İsviçre, İsveç, Slovakya, Slovenya.

  Bu ülke konsolosluklarına yapılan vize müracaatlarında, mesleki evraklar, geçim belgeleri, vize başvuru formu gibi pek çok evrakla birlikte poliçenin de sunulması gerekmektedir. Başvuru evrakları hazırlanırken ölçüt, konsolosluk şartları olmalıdır. Evrakların konsolosluğun belirttiği şekilde hazırlanmaması vize reddine sebep olacaktır. Bu sebeple başvurudan önce doğru bir sigorta yaptırılması gerekmektedir.

  Belçika Vatandaşlarına Seyahat Sağlık Sigortası

  Belçika vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası yukarıda bahsedilen Belçika seyahat sağlık sigortası gibi, seyahatten önce yapılan sigorta türleri arasında yer almaktadır. Ülkemize seyahat edecek olan Belçika vatandaşları için yapılmaktadır. Poliçe kapsamında ülkemizde geçirdiği süre boyunca yabancıyı koruma altına almaktadır.

  Türkiye&’ye seyahat edecek olan yabancının sağlığı seyahat sigortası ile güvence altına alınmaktadır. Böylelikle karşılaşabileceği sağlık problemi karşısında maddi kayıp yaşamadan gerekli tedaviyi alması sağlanmaktadır. Sigorta, ayakta ve yatarak tedavi masraflarını, ilaç, hastane ve diğer zorunlu giderleri karşılamaktadır. Yalnızca hastalık durumlarında değil, kaza, yaralanma ve vefat gibi durumlarda da devreye girmektedir.

  Özellikle pandemi sürecinde yapılacak seyahatler için turist koruma ve destek sigortası olarak bilinen sigorta türleri bulunmaktadır. Turist korumalı sigorta, yalnızca koronavirüs riski karşısında değil, diğer tüm hastalık ve kaza gibi durumlar karşısında yabancıyı güvence altına almaktadır. Belçika vatandaşları 6 ay içerisinde 3 aya kadar yapacakları Türkiye seyahatlerinde vizeden muaftır.

  Bu süreyi aşan seyahatler, oturum, eğitim ya da çalışma gibi amaçlarla yapılacak seyahatler özel izinler gerektirmektedir. Amaçlarına uygun bir vize ile seyahat etmek için dış temsilciliklere müracaat etmeleri gerekmektedir. Belçika vatandaşlarına Türkiye vizesi sigortası vize başvurusundan önce yapılmalıdır.

  Belçika Seyahat Sigortası Nasıl Yapılır?

  Belçika seyahat sağlık sigortası yapılırken, sigortalı kişi ya da kişilerin birtakım bilgi girişlerinin yapılması gerekmektedir. Bunlar; pasaport ve kimlik bilgisi şeklindeki bilgilerdir. Sigorta yapılırken, kişinin planladığı seyahate uygun bir sigorta yapılması gerekmektedir. Bunun için seyahat edilecek ülkelerin konsolosluk şartları ve seyahat süresi gibi durumlara dikkat edilmektedir.

  Schengen ülkeleri ortak olarak 30.000 Euro teminatlı sigorta zorunluluğu olduğunu belirtmiştir. Sigorta teminatının en az 30.000 Euro olması oldukça önemlidir. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılmaktadır. Seyahat anında yaşanan problemler karşısında oluşan giderler, bu teminat kapsamında karşılanmaktadır.

  Amerika ve Kanada gibi ülkeler için teminat miktarı Schengen ve Avrupa ülkelerine göre değişiklik göstermektedir. Sigorta kapsamı, gidilecek ülke ya da ülkelere göre belirlenmektedir. Schengen, Avrupa ülkeleri ya da tüm dünya ülkeleri şeklinde sigorta düzenlenebilir. Bu büyük ölçüde hangi ülkelere gidileceği, birbirine yakın tarihli kaç seyahat yapılacağı gibi durumlara bağlı değişmektedir.

  Sigorta yapılırken, sigortalı kişinin kişisel bilgilerinin girişi yapıldıktan sonra sigorta süresi belirlenmektedir. Bu süreyi belirleyen ölçüt ise seyahat tarih aralığıdır. Belçika seyahat sağlık sigortası süresinin nasıl belirlendiğine ilişkin detaylı bilgi yazının devamında yer almaktadır.

  Belçika Seyahat Sağlık Sigortası Süresi Nasıl Belirlenmelidir?

  Seyahat sigortası en önemli başvuru evrakları arasında yer almaktadır. Hem Türk vatandaşlarına hem de Belçika vatandaşlarına seyahat sağlık sigortası düzenlenirken en çok dikkat edilmesi gerekenlerden biri sürenin belirlenmesidir. Aksi takdirde vize başvurusu geçersiz sayılmaktadır.

  Bu gibi durumlar sebebiyle zaman kaybı yaşamamak için doğru bir sigorta ile vize başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Hatasız ve seyahat planına en uygun sigorta için, vize uzmanları ile görüşülmesinde fayda bulunmaktadır. Sigortada yer alan bilgilerde basit bir hata yapılması bile, vize sürecini olumsuz etkileyecektir. Bazı durumlarda vize reddine de sebep olabilmektedir.

  Sigortanın seyahat edecek herkes adına en az 1 gün ve en çok 1 yıllık süreler ile düzenlenmesi gerekmektedir. Poliçe seyahat tarihlerini tamamen kapsamalıdır. Bu sebeple, seyahat tarihinden bir gün önce başlaması ve dönüşten itibaren bir gün sonra bitirilmesi gerekmektedir.

  Birden çok seyahat planlanıyorsa, tüm seyahat sürelerini kapsayan bir sigorta yaptırılması daha avantajlı olacaktır. Birbirine yakın tarihli seyahatler için uzun süreli tek bir sigorta yapılması, her vize başvurusunda ya da her seyahatte ayrı poliçe düzenlenmesinden her bakımdan daha avantajlı olacaktır.

  Belçika Seyahat Sağlık Sigortası Nerede Yapılır?

  Belçika seyahat sağlık sigortasıVize Merkezi uzmanları aracılığıyla en doğru ve hızlı şekilde düzenlenmektedir. Seyahat sigortası düzenlenirken, gidilecek ülke ya da ülkelerin diplomatik temsilciliklerinin vize gerekliliklerinin bilinmesi oldukça önemlidir. Doğru türde yapılmayan bir sigorta, vize başvurusunu olumsuz etkilemektedir.

  En önemli başvuru evraklarından biri olan poliçenin, konsolosluk şartlarını güncel olarak takip eden uzman kişiler tarafından düzenlenmesi büyük ölçüde fayda sağlayacaktır. Konsoloslukların poliçe gereklilikleri seyahat edilecek ülkeye göre değişiklik gösterebileceği gibi, bu sigorta şartlarına zaman zaman güncellemeler de getirilmektedir. Dolayısıyla, sigorta hususunda, her bir güncellemenin yakinen takibini yapan uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmesinde fayda vardır.

  Seyahat sağlık sigortası yalnızca bir vize gerekliliği gibi düşünülmemelidir. Vize uygulamasına tabii olmayan kişilerin de sigorta ile seyahat etmeleri son derece önemlidir. Bunun yanı sıra, kişinin seyahat boyunca yaşanacak acil durumlar karşısında güvence altına alınması için sigortanın yolculuk boyunca geçerli olması son derece önemlidir.

  Geçerli olması için, sürenin doğru belirlenmesi, kişisel bilgi girişlerinin hatasız ve eksiksiz olarak yapılması gibi hususlarda oldukça dikkatli olmak gerekmektedir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda, sigorta konusunun ciddiye alınması ve uzman kişiler tarafından yapılması gerektiği açıkça anlaşılmaktadır.

  Belçika Seyahat Sigortası Ne İşe Yarar?

  Belçika seyahat sağlık sigortası ne işe yarar gibi bir soruyu yanıtlamak için ilk başta, umumi pasaport sahibi Türk vatandaşlarının vize almak için sigorta zorunluluğu olduğundan bahsetmek gerekmektedir. Seyahat sağlık sigortası, başvuru evraklarının en önemlileri arasında yer almaktadır. Bu sebeple doğru bir şekilde yapılması gerekmektedir.

  Vize başvurularında Belçika gibi diğer Schengen ülkelerinin de sigorta gerekliliği bulunmaktadır. Yukarıda da bahsedildiği gibi, ortak bir vize uygulaması olmasından dolayı diğer Schengen ülkelerinde de Belçika seyahat sigortası geçerli olmaktadır.

  Vize gerekliliği olmasının yanı sıra, ülkesinden uzakta geçirdiği süreçte kişiyi herhangi bir olumsuzluk karşısında güvence altına almasıdır. Hastalık, kaza ve yaralanma gibi riskler karşısında, sigorta kişiyi korumaktadır. Zorunlu muayene, tedavi ve ilaç giderlerinde sigortalı kişiye destek olmaktadır. Kişinin isteğine bağlı düzenlenebilecek ek teminatlar ise, seyahatin iptali, bagaj kaybolması, pasaport kaybolması gibi durumları da güvence altına almaktadır. Sigortanın karşıladığı durumlar aşağıdaki gibidir.

  • Seyahat esnasında yaşanan kaza, sakatlık, hastalık ya da yaralanma durumunda gerekli ayakta ya da yatarak, ameliyatlı ya da ameliyatsız tedavi giderleri karşılanmaktadır.
  • Acil bir durum karşısında sağlık merkezine nakli sağlanmaktadır.
  • Sigortalı kişinin acil ilaç giderleri karşılanmaktadır.
  • Tedavi esnasında uzayan konaklama masrafları karşılanmaktadır.
  • Seyahat esnasında geçirilen bir hastalık sebebiyle kendi ülkesinden refakat edecek kişinin ülkeye getirilmesi sigorta kapsamındadır.
  • Daimi ikametine nakli sağlanmaktadır.
  • Seyahat esnasında vefat eden kişinin cenaze nakli karşılanmaktadır.

  Belçika Seyahat Sigortası Ne Zaman Yapılır?

  Belçika seyahat sağlık sigortası seyahatten önce yapılmalıdır. Seyahat süresi boyunca geçerli olması gerekmektedir. Umumi pasaport sahibi vatandaşların ülkeye giriş yaparken vize almaları gerekmektedir. Seyahat sigortası, vize başvuru evrakları arasında yer alır.

  Bu sebeple poliçenin başvurudan önce diğer evraklar ile hazır olarak bulunması gerekmektedir. Elle hazırlanan poliçeler kabul edilmemektedir. Bu sebeple randevu saatinden önce diğer evraklarla birlikte sigortanın da kontrol edilmesinde fayda vardır. Hatalı bilgiler ile düzenlenen poliçeler geçersiz sayılmaktadır. Bu sebeple bir vize uzmanı aracılığıyla sigorta düzenlenmesi çok daha faydalı olacaktır.

  Başvuru evraklarında herhangi bir hata tespit edilmesi başvurunun geçersiz sayılmasına ya da vize reddine sebep olacaktır. Bu durumda, maddi kayıp ya da zaman kaybı yaşanmaması ve seyahatin aksamaması için evrakların istenen şekilde hazırlandığından emin olunması gerekmektedir.

  Ülkeye girişte sınır yetkilileri tarafından zaman zaman sigorta kontrolü yapılmaktadır. Bu durumda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşılmaması adına poliçenin seyahat esnasında bulundurulmasında fayda vardır. Seyahat sağlık sigortasına ilişkin diğer bilgiler için yazının devamını inceleyebilirsiniz.

  Belçika Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

  Seyahat sağlık sigortası fiyatını belirleyen birkaç unsur bulunmaktadır. Bunlardan biri de seyahat planıdır. Seyahat planının sigorta fiyatlarının belirlenmesindeki etkisi oldukça büyüktür. Seyahat sağlık sigortası fiyatlarını büyük ölçüde belirleyen etken, sigortanın süresidir. Sigorta süresi ise seyahat edilecek tarihlere göre düzenlenmelidir.

  Sigorta süresi 1 gün ile 1 yıl arasında bir süre ile düzenlenebilir. 1 haftalık, 1 aylık, 3 aylık, 1 senelik sigortaların ücretleri değişiklik göstermektedir. Bu sebeple net bir fiyat aralığından bahsetmek doğru olmayacaktır. Güncel fiyatlar hakkında bilgi almak için seyahat planınızı aktarmanız yeterli olacaktır.

  Belçika seyahat sağlık sigortası fiyatları diğer Schengen ve Avrupa ülkeleri ile benzerlik göstermektedir. Fakat seyahat için planlanan diğer ülkelerde sigorta şartlarının değişmesi dolayısıyla seyahat sigortası ücretleri de farklılık gösterecektir. Örneğin Schengen ülkeleri için 30.000 Euro teminatlı sigorta zorunluluğu bulunuyorken, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Japonya gibi ülkeler için 50.000 USD teminatlı sigorta gereklidir. Poliçede ek teminat talep edilmesi de sigorta ücretini etkileyecektir. Bu hususlar doğrultusunda sigorta ücreti kişiye özel belirlenmektedir.

  Belçika Covid 19 Seyahat Sigortası

  Belçika Covid 19 seyahat sigortasıBelçika seyahati sırasında kişinin sağlığını güvence altına alan sigorta türleri arasında yer almaktadır. Bu sigorta diğer sigorta türlerinden koronavirüs teminatı bakımından ayrılmaktadır. Bilindiği üzere, koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına almıştır. Bu süreçte seyahat planlayan kişinin olumsuz etkilenmemesi adına sigortacılık alanında da belirli düzenlemeler yapılmıştır.

  Bu düzenlemeler, koronavirüs riski karşısında pek çok durumu güvence altına alacak şekilde kapsamlı olarak gerçekleştirilmiştir. Kovid 19 teminatlı Belçika yurtdışı seyahat sigortası hastalık teşhisinin konması ve gerekli müdahalelerin yapılabilmesi için gereken desteği sağlamaktadır. Bu kapsamda alınan sağlık hizmetleri sigortalı kişinin maddi kayıp yaşamasını önleyecektir.

  Koronavirüse özel Belçika yurtdışı seyahat sigortasıaşağıdaki durumlarda kişiyi güvence altına almaktadır.

  • Sigortalı kişiye koronavirüs teşhisi konabilmesi için gereken müdahaleler, test ve muayeneler sigorta kaspsamındadır.
  • Seyahat esnasında Covid 19 teşhisi konmuş kişinin yatarak ya da ayakta tedavisi sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
  • Seyahati esnasında Covid 19 tespit edilen kişinin, karantina süresi boyunca otel vb. konaklama masrafları, gıda ve giyim ihtiyaçları sigorta kapsamında karşılanmaktadır.
  • Koronavirüse özel Belçika seyahat sigortası kapsamında tedavisini tamamlayan kişinin ülkesine nakli sağlanmaktadır.
  • Sigortalı kişinin ihtiyaç duyduğu her an tıbbi bilgi ve danışmanlık alma hakkı bulunmaktadır. Hastane, doktor, eczane vb. her konuda sınırsız bilgi ve tavsiye talebinde bulunabilir.
  • Acil durumlar karşısında sağlık merkezine nakli sigorta kapsamındadır.
  • Seyahat esnasında vefat eden kişinin cenaze nakli sigorta kapsamındadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!