close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu, Belçika Dışişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilen bir diğer dış temsilciliktir. Fahri Konsolosluk olması nedeni ile sadece Belçika vatandaşlarına yönelik işlem almaktadır.

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu İletişim

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Adres

  2.Organize San.Bölge Vali Muammer Güler Blv No:25 Başpınar GAZİANTEP

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Telefon

  (342) 337 40 40

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu E Mail

  kutayfer@kutayfer.com

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Görev Bölgesi

  Gaziantep

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Konsolosluk İşlemleri

  Belçika Krallığı’nın Türkiye’nin çeşitli illerinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Fahri Konsoloslukları Belçika Krallığına seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

  Belçika Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır. Belçika Konsolosluğu aynı zamanda Belçika dışında ikamet eden ülke vatandaşlarının haklarını korumak ve bu kişilere rehberlik etmek ile yükümlüdür. Devamı….

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

  Belçika vize başvuru formu ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Talep Dilekçesi

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu yapılan vize başvurularında ülkeye yapılacak seyahatin amacının ve şartlarının ifade edildiği vize talep dilekçesi ibraz edilmelidir.

  Turistik Vize talep dilekçesi örneği aşağıdaki gibidir;

  BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE
  ANKARA

  Ülkenize ../../.. İle ../../… tarihleri arasında turistik amaçla seyahat etmeyi planlamaktayım. Seyahatim süresince oluşacak tüm masraflarım(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) tarafımdan karşılanacaktır. Seyahatim bitince ülkenizden ayrılacağımı taahhüt ve garanti ederim. Tarafıma gerekli vizenin verilmesini rica ederim.

  Saygılarımla…..

  Ticari vize talep dilekçesi için aşağıdaki gibidir;

  BELÇİKA BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE

  ANKARA

  Şirketimizin satış müdürü Bay/Bayan …. ülkenizdeki iş ortağımız olan …. firması ile iş görüşmesi ve çalışma alanımızla ilgili araştırma yapmak üzere ../../… ../../….. tarihleri arasında ülkenizi ziyaret edecektir.
  …..’in seyahati süresince oluşacak tüm masrafları(konaklama, transfer, hastalık, kaza, vb.) şirketimiz tarafından karşılanacaktır. Satış müdürümüz seyahati bitince ülkenizden ayrılacaktır. Kendisi için gerekli vizenin verilmesini rica ederiz.

  Saygılarımızla

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Resmi Tatiller 2023

  1 Ocak Yeni Yıl
  13 Mart Servis Muafiyeti
  10 Nisan Paskalya
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı (sadece Ankara)
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  28 Haziran 1 Temmuz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü
  21 Temmuz Belçika Ulusal Bayramı
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  11 Kasım Tüm Azizler Günü
  25 Aralık Noel
  31 Aralık Yeni yıl arifesi

  Belçika Gaziantep Fahri Konsolosluğu Vize Reddi

  Belçika vizesi başvurularında, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Belçika vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde,Belçika Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Belçika vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Belçika vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belçika seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Belçika vizesi başvurusu, Belçika vize reddi ile neticelenebilmektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!