close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Belçika Büyükelçiliği’nden 1. Dünya Savaşı’nın 100. Yıl Anısına Sergi

  Belçika Konsolosluğu ile Eskişehir Belediyesi ortaklığında düzenlenen; 100 yıl sonra: 1. Dünya Savaşı sırasında Belçika’dan görüntüler ve yaşananlar sergisi, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sanat Galerisi’nde açıldı. Sergiyi Belçika Dışişleri Bakanlığı’nın desteği ile düzenleyen Ankara Belçika Büyükelçiliği, bu etkinliğin Belçika ile Eskişehir arasında yapılanan güçlü kültür ve sanat bağlarına katkı sağlaması amacıyla gerçekleştirildiğini belirtti.

  Ankara Belçika Büyükelçisi Marc Trenteseau serginin açılışında yaptığı konuşmada; Bu yıl 1. Dünya Savaşı’nın 100. Yılını kutluyoruz. Bütün Avrupa ülkeleri bu savaşın mağduru olmuştur. Bu sergi sayesinde savaşın halklara yaşattığı acılara ve insan hatalarına tanıklık edeceksiniz. 1. Dünya Savaşı’ndan sonra 2. Dünya Savaşı da yaşandı.

  Her Dünya Savaşı’ndan sonra eski dünya yok oldu. Yeni bir dünya düzeni kuruldu. Bu yeni kurulan dünya düzeni içinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna da şahit olduk. diye konuştu. Savaşın kötü ve acımasız yüzünü görmek, bir daha yaşanmaması için savaşın gerçeklerinden ibret alınabilmesi için düzenlenen sergi 9 Kasım’a kadar halkın ziyaretine açık olacak.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!