close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Belçika Ankara Büyükelçiliği

  Belçika Ankara Büyükelçiliği

  Belçika Ankara Büyükelçiliği, Uluslararası hukuk teamüllerine uygun olarak Türkiye’nin başkenti Ankara’da bulunmaktadır. Belçika Ankara Büyükelçiliği Belçika’nın Türkiye’deki resmi diplomatik temsilciliği pozisyonundadır.

  Türkiye ve Belçika arasındaki politik, ekonomik, kültürel ve diplomatik ilişkilerin geliştirilmesi ile görevli olan Belçika Ankara Büyükelçiliği, aynı zamanda bünyesindeki konsolosluk ve vize bölümleri ile Belçika’ya seyahat etmek isteyen T.C vatandaşlarının vize işlemleri ile T.C. ikamet eden Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemlerini yerine getirmekle görevlidir.

  Türkiye’de yaşayan Belçika vatandaşları pasaport- kimlik yenileme, noterlik işlemleri, doğum, ölüm ve evlilik işlemleri konusunda Belçika Ankara Büyükelçiliğinden, Belçika İstanbul Başkonsolosluğundan ve diğer Belçika Konsolosluklarından destek alabilmektedir.

  Belçika Ankara Büyükelçiliği iletişim

  Belçika Büyükelçiliği Ankara adres:

  Vista 312 office building Eskişehir yolu, 2176. cadde no: 9, floor: 10-11 Söğütözü 06530 Çankaya – Ankara

  Belçika Büyükelçiliği Ankara telefon:

  +90 312 544 30 58 (9.00 ile 12.30 ve 13.30 ile 16.00 arası)

  Belçika Büyükelçiliği Ankara E-posta

  visa.ankara@diplobel.fed.be

  Sorularınızı e-posta ile;  ankara@diplobel.fed.be

  istanbul.visa@diplobel.fed.be (sadece vize ile ilgili sorular için)

  Belçika Büyükelçiliği Ankara görev bölgesi

  Adana, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Mersin, Iğdır.

  Karabük, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırklareli, Kırşehir, Konya, Malatya, Muğla, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat, Zonguldak

  Belçika Ankara Büyükelçiliği vize başvurusu

  Belçika Ankara Büyükelçiliği konsolosluk bölümü kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize başvuru merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

  Ancak uzun süreli Belçika vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Belçika Konsolosluğuna veya Belçika Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapılmalıdır. Belçika Konsolosluğunun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Belçika turistik vize, Belçika ticari vize, Belçika aile ziyareti vizesi ve Belçika transit vize başvuruları yapılabilmektedir.

  Belçika vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Belçika Ankara Büyükelçiliği bölümüne aittir.

  Belçika Ankara Büyükelçiliği vize başvuru formu

  Belçika Ankara Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır. Başvuru formları yalnızca dijital ortamda doldurulmaktadır.

  Belçika Ankara Büyükelçiliği vize reddi

  Belçika vizesi başvurularında, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Belçika vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Belçika vizesi başvuruları Büyükelçilik tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Belçika vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Belçika seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Belçika vizesi başvurusu, Belçika vize reddi ile sonuçlanabilmektedir. Belçika vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi de redde sebebiyet verebilmektedir.

  Belçika Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk İşlemleri

  Belçika Krallığının Türkiye’nin çeşitli illerinde temsilcilikleri bulunmaktadır. Belçika Büyükelçiliği, Belçika Konsolosluğu ve Belçika Fahri Konsoloslukları Belçika Krallığına seyahat etmek isteyen kişilerin vize işlemleri ve Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

  Belçika Konsolosluğu, Türkiye’de ikamet eden Belçika vatandaşlarının nüfus kayıt, pasaport, evlilik, doğum, kimlik kartı yenileme gibi işlemleri konusunda destek sunmaktadır.

  Belçika Büyükelçiliği Ankara çalışma saatleri

  09:00 / 13:00 – 14:00 / 16:30

  Belçika Büyükelçiliği Ankara vize bölümü

  09:00 / 11:30 – 13:30 / 15:00

  Önemli: Belçika Ankara Büyükelçiliği ile Belçika vize hizmet Merkezlerinin çalışma saatleri zaman zaman farklı gösterebilmektedir. Belçika Ankara Büyükelçiliği’ne vize başvurusu yapacak kişilerin işlemlerini başlatmadan önce vize başvuru merkezlerinin çalışma saatleri hakkında bilgi alması tavsiye edilir.

  Belçika Büyükelçiliği Ankara tatil günleri 2024

  1 Ocak Yeni Yıl
  13 Mart Servis Muafiyeti
  31 Mart-1 Nis Paskalya
  10-12 Nisan 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
  1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  16-19 Haz Kurban Bayramı
  15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü
  21 Temmuz Belçika Ulusal Bayramı
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
  1 Kasım Tüm Azizler Günü
  25-26 Aralık Noel
  31 Aralık Yeni yıl arifesi

  Belçika Büyükelçiliği Ankara Ulaşım

  Belçika Ankara Büyükelçiliğine aşağıda hat numaralı otobüsleri kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz.

  Ego 114-3 Kırkkonaklar – Şenyurt

  Ego 114 Kırkonaklar – Ulus

  Ego 112 Kızılay – Gaziosmanpaşa

  Ego 161 Konutkent Koru Sitesi Çankaya

  Ego 113 Opera Birlik Mahallesi

  Ego 188 Oran Sitesi Keçiören

  Ego 408 Güneşevler Hasköy S. Lojmanları

  Ego 413 Altınpark – Çankaya

  Ego 319 -Bağcılar – ODTÜ

  Ego 317 Bağcılar İçaydınlık

  Ego 173 Opera Hoşdere Caddesi Hilal Mahallesi

  Ego 190 Güvenpark Yeşilkent Mahallesi Karataş Mahallesi

  Ego 304 Örnek Mahallesi Aşağı Ayrancı

  Belçika Ankara Büyükelçiliği ve Konsolosluklar tek yetkili makamlar olmaktadır. Hermes Vize başvuru işlemlerinizde sizlere danışmanlık verebilmektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!