close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Avusturya Vize Reddi

  Avusturya Vize Reddi

  Avusturya vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği tarafından talep edilen Avusturya vizesi şartlarını yerine getirmedikleri takdirde Avusturya vize reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Avusturya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin seyahat amaçlarını kanıtlamaması, sahte ya da tahrip edilmiş evraklarla başvuru yapması veya herhangi bir Schengen ülkesinden sınır dışı edilmiş olması Avusturya vize reddi gerekçeleri arasında yer almaktadır.

  Seyahat Belgelerinden kaynaklı Avusturya Vize reddi

  Avusturya vizesi başvurusunda sunulan seyahat belgeleri güncel, orijinal, geçerliliği devam eder nitelikte olmalıdır. Avusturya Konsolosluğu veya Avusturya Büyükelçiliği’ne sahte, geçersiz ya da tahrip edilmiş evraklarla yapılan vize başvuruları Avusturya vize reddi ile sonuçlanmaktadır. Avusturya vizesi başvurusunda ibraz edilen evrakların eksik ya da hatalı olmamasına dikkat edilmelidir.

  Seyahat şartları ve seyahat amacından kaynaklı Avusturya vizesi reddi

  Avusturya vizesi için yapılan başvurularda ülkeye yapılacak seyahatin amacı açıkça ifade edilmeli ve bu amaca uygun evraklar ibraz edilmelidir. Kişi ayrıca başvuru yaptığı Avusturya vize tipinin şartlarını yerine getirecek durumda olduğunu kanıtlayan belgeler ibraz etmelidir.

  Örneğin; kişi Avusturya’ya Aile ziyareti amacıyla seyahat ediyorsa Avusturya’da ikamet eden yakınlarına ve yapacağı seyahatin şekline ilişkin belgeler sunmalıdır.

  Avusturya seyahat şartları ve seyahat amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunamayan başvuru sahipleri Avusturya vizesi reddi ile karşı karşıya kalabilmektedir. Kişinin seyahat amacı ve şartlarına ilişkin sunduğu belgelerin inandırıcı bulunmaması da Avusturya vizesi reddi sonucuna neden olabilmektedir.

  Ekonomik durumdan kaynaklı Avusturya vize reddi

  Avusturya vizesi başvurusunda bulunan kişiler, Avusturya seyahatleri süresince ihtiyaçlarını karşılayacak ekonomik koşullara sahip olduklarını ve sahip oldukları gelirin yasal yollarla elde ettiklerini gösterir belgeler sunmalıdır.

  Avusturya Konsolosluğu, Avusturya vizesi başvurusunda bulunan kişinin seyahat için yeterli maddi imkana sahip olmadığını ya da sahip olduğu maddi olanaklara yasal yollarla kavuşmasının mümkün olmadığına kanaat getirmesi durumunda, bu kişilerin Avusturya vize başvurularını reddetmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Avusturya Ticari Vize Hakkında

  Schengen vizesi süresinden kaynaklı Avusturya vizesi reddi

  Schengen vizesi sahibi olan kişiler bu vize ile Schengen Bölgesi’nde 6 aylık süre içerisinde en fazla 90 gün konaklama hakkına sahip olurlar. Avusturya Schengen vizesi başvurusunda bulunan kişi son 6 ay içerisinde Schengen Bölgesi’nde 90 gün konaklamış ise, kişi Avusturya vize reddi ile karşılaşabilmektedir.

  Schengen Giriş yasağından kaynaklı Avusturya vize reddi

  Schengen Bölgesi’ne üye ülkelerden herhangi birinin Schengen vizesi konusunda aldığı karar Schengen Bölgesi’ne üye diğer ülkeler açısından da bağlayıcı olabilmektedir. Schengen Bilgi Sisteminde (SIS) üye ülkelerden herhangi birine girişi yasak olduğuna dair kayıt bulunan kişilerin başvuruları Avusturya vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Kamu Güvenliği nedeniyle Avusturya Vizesinin reddedilmesi

  Avusturya Vizesi başvurusunda bulunan kişinin belirlenen yasal çerçevede Schengen bölgesine üye ülkelerden biri ya da birkaçı için kamu düzeni, kamu sağlığı, güvenlik gibi konularda tehlikeli bulunması durumunda Avusturya vizesi talebi reddedilir.

  Sağlık sigortası sebebiyle Avusturya Vizesinin reddedilmesi

  Avusturya’ya seyahat edecek kişiler seyahat sürelerini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırmalıdır. Geçerli ve istenen standartlara uygun seyahat sağlık sigortası sahibi olduklarını kanıtlayan belgeler sunamayan kişilerin Avusturya vizesi başvuruları vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

  Kişinin ülkesine dönmesi konusunda şüphe olmasından kaynaklı Avusturya vizesi reddi

  Avusturya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin Almanya vize sürelerinin sona ermesi ile birlikte ülkelerine geri döneceklerini kanıtlayan belgeler sınması gereklidir. Kişilerin Avusturya vize süresi sonunda ülkeden ayrılma niyetinde olmadığı anlaşıldığı takdirde kişilerin Avusturya vize başvurusu reddedilir.

  Avusturya Vize reddine itiraz

  Avusturya vize başvuruları ret ile sonuçlanan kişiler Avusturya Vize reddi kararına itiraz etme hakkına sahiptirler. Avusturya vize ret cevabı alan kişiler eksik ya da yanlış beyan edilmiş evraklarını tamamlayarak Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ne reddedilen vize başvurularının yeniden değerlendirilmesi talebi ile başvuruda bulunabilirler.

  İlginizi Çekebilir  Avusturya Vizesi