close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Avusturya Vize Başvuru Formu

  Avusturya Vize Başvuru Formu

  Avusturya vize başvuru formu Konsoloslukların başvuru sahibi ile ilgili detaylı bilgi alabilmesi için formda yazdığınız bilgilerin doğru ve eksiksiz yazılmış olması gereken önemli bir belgeyi oluşturmaktadır. Ayrıca başvuru formları doldurulurken okunaklı, tükenmez kalemle yazılıp imzalanmalıdır. Bilgisayar ortamında doldurmanız ise okunaklı olmak adına önerilmektedir. İngilizce dilinde veya Almanca doldurabilirsiniz. Türkçe karakter kullanmamalısınız.

  Avusturya Schengen vize başvuru formunu doldururken başvuruda sunduğunuz belgeleri dikkate alarak doğru bilgiler vermelisiniz. Avusturya Schengen vize başvuru formunda yazdığınız bilgileri ekte sunduğunuz dosyalarla desteklemeniz gerekmektedir.

  Avusturya vizesi başvuru formu başvuru yapan kişi tarafından eksiksiz doldurulup imzalanmalıdır. Vize başvuru formları eksik doldurulması halinde Avusturya Konsolosluğu başvurunuzu geri çevirebilmektedir. Bu formlarda verdiğiniz bilgiler ile Konsolosluğa başvuru sırasında vereceğiniz evraklarında doğruluğu tespit edilerek vizenizin olumlu sonuç almasında önemli bir etkendir.

  Avusturya vizesi başvuru formları orijinal olmalıdır. Hermes vizeden danışmanlık almanız halinde başvuru formunuz tarafımızdan düzenlenecektir. Vize Başvuru Formunu görüntülemek için aşağıdaki linke tıklayın

  Avusturya vize başvuru formu nasıl doldurulmalı?

  Avusturya vize başvuru formu, Avusturya Konsolosluğu yetkililerinin vize başvurusu yapan kişiler hakkında daha ayrıntılı bilgilerini içeren, Schengen vize usullerine göre oluşturulmuş bir formdur. Bu formda vermiş olduğunuz bilgilerin Avusturya vize başvurusunda sunduğunuz diğer evraklardaki bilgilerle uyumlu olması gerekmektedir.

  Evlilikten dolayı kimlik değiştirme ve benzeri durumlarda geçerli olan pasaporttaki bilgiler dikkate alınır. Avusturya vize başvuru formu sorulan sorulara şüpheye yer bırakmayacak şekilde cevap verilmelidir. Vize başvuru evrakları teslim edildikten sonra bu formda yapılan hatalar herhangi bir şekilde düzeltilemez. Form üzerine yapıştırılacak ola fotoğraf biyometrik özellikte olup başvuru sahibini güncel halini yansıtmalıdır. Ayrıca burada kullandığınız fotoğraf bir başka Schengen vizesinde kullanılmamış olmalıdır.

  Vize başvuru formu, eksiksiz ve gerçeğe uygun bilgilerle doldurularak başvuru evraklarınız arasında bulundurmalıdır. Avusturya Konsolosluğu başvuru sahibi hakkındaki kapsamlı bilgiye form aracılığı ile ulaşırken, Avusturya vize başvuru formunda eksiksiz ve gerçek bilgiler verilmelidir. Avusturya vize başvuru formunda vermiş olduğunuz bilgilerinizin, başvuru evraklarında bulunan bilgilerinizi desteklemesi ise Avusturya Konsolosluğu’nun dikkat ettiği bir konudur.

  Avusturya Konsolosluğu vize başvuru formundaki bilgileri ve başvuru evraklarıyla beyan ettiğiniz bilgilerle karşılaştırırken tutarsız ve gerçek dışı bilgilerle karşılaşılması halinde Avusturya vize başvurunuz retle sonuçlanabilir.

  Avusturya formunda dikkat edilmesi gereken önemli bilgiler

  Avusturya vize başvuru formu Schengen bölgesi vize prosedürü çerçevesinde kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve gerçeğe uygun bir şekilde doldurulmalı verilen sahte bilgilerin suç unsuru taşıyacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Avusturya vize başvuru formunda beyan edilen asılsız ve eksik bilgiler vize işlemlerinizin yanmasına sebep olurken, aynı zamanda ceza almanıza yol açacaktır. Avusturya vize başvuru formunda yapılan usulsüzlük ile vize başvurunuzun yanması, ülkeye giriş çıkışınızın zorlaşması ve para cezası alma gibi muhtemel olan cezalarla karşılaşılabilirsiniz.

  Avusturya vize başvuru formunda verdiğiniz bilgiler, sunacak olduğunuz Avusturya vizesi gerekli evraklarında yer alan bilgilerle tutarlık arz etmelidir. Başvuru yanlış veya eksik bilgiler, form ve dilekçeye attığınız imzaların farklı olması, pasaport numarası, kimlik numarası gibi bilgilerin uyum içinde olması gerekmektedir, aksi taktirde vizeniz onaylanmayacaktır.

  Avusturya vize başvuru formu için ve danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilmeniz için Hermes vizeye ulaşmanız yeterlidir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!