close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Avusturya Transit Vize Hakkında

  Avusturya Transit Vize Hakkında

  Avusturya Transit Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  1. Eksiksiz doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış vize başvuru formu
  2. Pasaport (10 yıldan eski olmamalı, 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 aydan fazla geçerlilik süresi olmalı. Varsa geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da gönderilmeli.)
  3. 2 adet Biometrik Fotoğraf (35×45 mm boyutunda, arka fonu beyaz, son 3 ay içinde çekilmiş, baş düz ve yüz objektife bakmalı)
  4. Avusturya Konsolosluğuna hitaben İngilizce vize talep dilekçesi. Seyahatin amacı, Seyahat tarihleri, Seyahat edecek kişinin görevi, Masrafların kimin tarafından karşılanacağı, Şirket yetkilisi tarafından imzalanmalı ve kaşe olmalıdır.
  5. Uçak bileti veya havayolu şirketi tarafından verilmiş teyitli rezervasyon belgesi
  6. Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya vizenin pasaportta ki ilgili sayfanın fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
  7. T.C Kimlik fotokopisi
  8. Seyahat sağlık sigortası

  Avusturya Transit Vizesiyle İlgili Önemli Notlar

  1. Avusturya Konsolosluğu’na yapacağınız vize başvurularında ulaşım aracı ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeleri (gidiş-dönüş uçak/tren/otobüs bilet rezervasyonu.) sunmanız gerekmektedir. (Avusturya Konsolosluğu orjinal bilet talep edilebilir)
  2. Avusturya Konsolosluğu’na vize başvurusu için sunulacak olan tüm belgelerin güncel olduğundan emin olunuz (son 3 aya ait belgeler).
  3. Avusturya vizesi başvurunuz sırasında ya da sonrasında bu websitesinde belirtilen belgelere ek olarak Avusturya Konsolosluğu ek belge sunmanızı isteyebilir.
  4. Avusturya vize başvurunuz için beyan ettiğiniz belgelerin eksikliği, Schengen kuralları dahilinde başvurunuzun reddedilmesine sebebiyet verebilir.
  5. Avusturya Konsolosluğu daha önce almış olduğunuz Avusturya vizeniz yoksa başvuruya şahsen gelmenizi istemektedir.
  6. Daha önce almış olduğunuz Avusturya vizesi ile sürekli başka ülkelere giriş yaptıysanız, yeni vize başvurunuz sırasında nedenlerini anlatmak üzere Avusturya Konsolosluğu sizi görüşmeye çağıracaktır.
  İlginizi Çekebilir  Avusturya Kültürel Sportif Vize Hakkında