close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Avusturya Transit Vize Hakkında

  Avusturya Transit Vize Hakkında

  Avusturya transit vize hakkında merak ettiğiniz soruları ve gerekli evrak listesi güncel olarak sayfamızda paylaşmış bulunmaktayız. Avusturya’ya üzerinden aktarma yaparak hedeflediğiniz asıl ülkeye gidişi sağlayabilmeniz için Avusturya’dan vize almanız gerekebilen hususlar vardır. Türkiye Cumhuriyeti bordo umama mahsus pasaport sahibi vatandaşlar transit vizeye tabii olmaktadırlar. Avusturya Konsolosluğu yetkili başvuru merkezlerinden işlemlerini gerçekleştirebilirler.

  Avusturya transit vize hakkında için gerekli evraklar

  1. Eksiksiz doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış vize başvuru formu
  2. Pasaport (10 yıldan eski olmamalı, 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren 3 aydan fazla geçerlilik süresi olmalı. Varsa geçerliliği sona ermiş eski pasaportlar da gönderilmeli.)
  3. 2 adet biometrik fotoğraf (35×45 mm boyutunda, arka fonu beyaz, son 3 ay içinde çekilmiş, baş düz ve yüz objektife bakmalı)
  4. Avusturya Konsolosluğuna hitaben İngilizce vize talep dilekçesi. Seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahat edecek kişinin görevi, masrafların kimin tarafından karşılanacağı, Şirket yetkilisi tarafından imzalanmalı ve kaşe olmalıdır.
  5. Uçak bileti veya havayolu şirketi tarafından verilmiş teyitli rezervasyon belgesi, asıl hedeflenen ülkeye ait konaklama ve ulaşım rezervasyonları
  6. Gideceğiniz ülkeye ait oturma müsadesi veya vizenin pasaportta ki ilgili sayfanın fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş izni veren belgeler
  7. T.C Kimlik fotokopisi
  8. Seyahat sağlık sigortası Schengen ülkelerini kapsayan 30.000 Euro teminatlı ( Hermes vize tarafından sağlanacaktır.)

  Avusturya transit vize için önemli notlar

  1. Avusturya Konsolosluğu’na yapacağınız vize başvurularında ulaşım aracı ya da öngörülen ulaşım aracına ilişkin kanıtlayıcı belgeleri (gidiş-dönüş uçak/tren/otobüs bilet rezervasyonu.) sunmanız gerekmektedir. (Avusturya Konsolosluğu orijinal bilet talep edilebilir)
  2. Avusturya Konsolosluğuna vize başvurusu için sunulacak olan tüm belgelerin güncel olduğundan emin olunuz.
  3. Avusturya vizesi başvurunuz sırasında ya da sonrasında bu web sitesinde belirtilen belgelere ek olarak Avusturya Konsolosluğu ek belge sunmanızı isteyebilir.
  4. Avusturya vize başvurunuz için beyan ettiğiniz belgelerin eksikliği, Schengen kuralları dahilinde başvurunuzun reddedilmesine sebebiyet verebilir.
  5. Avusturya Konsolosluğu daha önce almış olduğunuz Avusturya vizeniz yoksa başvuruya şahsen gelmenizi istemektedir.
  6. Daha önce almış olduğunuz Avusturya vizesi ile sürekli başka ülkelere giriş yaptıysanız, yeni vize başvurunuz sırasında nedenlerini anlatmak üzere Avusturya Konsolosluğu sizi görüşmeye çağıracaktır.

  Avusturya transit vize hakkında güncel gelişmeleri ve diğer tüm vize başvuruları için Hermes vizeden danışmanlık alabilirsiniz. Bize ulaşın.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!