close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Avusturya Ticari Vize Hakkında

  Avusturya Ticari Vize Hakkında

  Avusturya Ticari Vize Başvurusu için Gereken Evraklar Hakkında

  1. Pasaport

  Avusturya Ticari Schengen Vize başvurusunda pasaportun geçerli kabul edilmesinin şartları; seyahat sonrası en az 3 ay geçerli süreye sahip olmalı ve Avusturya Ticari Vize‘nin basılabilmesi için en az 2 boş sayfa bulunmalıdır. Pasaport 10 yıldan daha eski tarihli ve yıpranmış-deforme olmamalıdır. Ayrıca pasaportun ve eski vizelerin fototokopileri de başvuru evraklarına eklenmelidir.

  2. Avusturya Vize Başvuru Formu

  Avusturya Ticari Vize için başvuru için doldurulması gereken Avusturya Vize Başvuru Formu; vize başvuru sahibi tarafından, büyük harflerle, eksiksiz olarak ve Avusturya Turist Vizesi için gerekli evraklar ile hazırlanmış başvuru dosyasını destekleyici bilgilerle yanıtlanmasına dikkat edilmelidir. Başvuru Formu’nda ıslak imza, e-mail adresi ve cep telefonu numarası bilgilerini ihtiva eden bölümlerin atlanmaması önemlidir.

  3. Biometrik Fotoğraf

  Avusturya Ticari Vize başvurusunda kullanılan fotoğrafın teknik özellikleri; 2 adet yeni çekilmiş, arka fonu beyaz, renkli biometrik fotoğraf. 35mm x 45 mm ölçülerinde, baş ile çene arası 36 mm ve göz aralığı 8 mm olmalıdır. Fotoğrafta kişinin yüz, alın, kulak ve boynu açık ve görülmelidir.

  NOT: Fotoğrafın biri Avusturya Vize Başvuru Formu’nun sağ üst köşesine yerleştirilmelidir.

  Nüfus Cüzdanı

  T.C. Nüfus Cüzdanı fotokopisi.

  4. Davetiye
  Avusturya ticari vize takeplerinde, eğer iş toplantısı, konferans, fuar, seminer gibi etkinliğe katılım söz konusu ise davet eden kuruluşun/şirketin antetli kağıdına yazılmış davet eden kişinin ad-soyad ve pasaport numarasının yazılması gerekir ve ayrıca seyahat tarihlerinin ve etkinlik süresinin belirtilmesi de gerekmektedir. Almanca veya İngilizce kaleme alınmış davetiye internetten mail yoluyla gönderilebilmektedir. Avusturya’dan davettte bulunan şirket yetkilisinin pasaport ve kimlik bilgilerinin aynı şekilde gönderilmesi icap eder. Eğer davet eden kuruluş yetkilisinin Avusturya vatandaşlığı bulunmuyo ise oturum kartı fotokopisinin ibzazı da söz konusudur.

  İlginizi Çekebilir  Avusturya Vize İşlemleri Ankara

  5. Avusturya Ticari Vize Talep Dilekçesi

  Avusturya Ticari Vize talebi olan kişi tarafından Avusturya Konsolosluğu‘na hitaben, seyahatin planını açıklayıcı ve iletilmek istediği durumları içeren, şirketin antetli kağıdına, İngilizce veya Almanca olarak dilekçe yazılmalıdır. Kişi eğer şirket çalışanı ise şirket sahibi tarafından şirketin antetli kağıdına ıslak izmalı olarak şirket çalışanın hangi tarihler arasında ve ne amaçla Avusturya’da bulunacağına dair bilgilerin verilmesi gerekmektedir. Bu bir nevi şirketten alınan izin yazısı mahiyeti de taşır.

  6. Avusturya Ticari Vize Genel Taahhüt Beyan Eden Evraklar

  Avusturya Ticari Vize başvurusu yapan kişinin ticari amaçlı seyahat edeceğini gösteren belgeler; Elektronik Davetiye, Avusturya Konsolosluğu’na hitaben, davet eden Avusturyalı şirket tarafından İngilizce veya Almanca olarak hazırlanmalıdır. Davet edilen kişinin kişisel bilgileri, iletişim bilgileri, görevi, seyahatin nedeni- amacı, seyahat süresi, seyahatin sponsoru ve Avusturya’yı ne zaman terk edeceği gibi bilgileri içeren ve ayrıca davet eden kişinin kimlik bilgisi, iletişim bilgisi, şirket pozisyonu, davet eden firmanın adı ve eksiksiz adresini içerecek şekilde yazılmalıdır. ID numarası.

  İşverenden görevli gönderilen çalışan adına İzin Belgesi; antetli kağıda yazılmış İşveren Mektubu (izin onayı); sabit iş telefonu ve adresi, imzalayan kişinin ismi ve pozisyonu, göreve başlangıç tarihi, seyahat süresi, çalışanın pozisyonu gibi bilgileri içermelidir.

  Avusturya Ticari Vize başvurusu yapan kişi, Avusturya’ya fuar/sergiye katılım amaçlı gidiyorsa; kayıt ve katılıma ait belgeler sunmalıdır.

  Avusturya Ticari Vize başvurusunu yapan kişi Şirket Sahibi ise; şirketinin antetli kağıdına seyahat planını, amacını ve şirketteki ortaklık/pozisyonunu anlatan İngilizce ya da Almanca bir dilekçe yazılmalıdır

  ÖNEMLİAvusturya Konsolosluğu’na Avusturya Ticari Vize müracaatında bulunacak kişinin, Avusturya seyahatinin devamında diğer Schengen ülkelerine seyahatinin sürmesi halinde, bu seyahate dair tarih ve seyahat planının (rezervasyon bilgileri) detayları hakkında konsolosluk yetkililerinin yazılı bilgilendirilmesi zorunludur.

  İlginizi Çekebilir  Avusturya Kültürel Sportif Vize Hakkında

  7. Finansal Durumu Gösteren Belgeler

  Avusturya Ticari Vize için gerekli evraklar arasında yer alması gereken seyahat masraflarının nasıl karşılanacağını gösterir belgeler; Avusturya Turist Vize başvuru sahibinin banka hesabında EURO/TL veya USD karşılığı teminat gösterilmelidir. Bankadan son 3 aylık aktif banka hesap hareketini gösteren Banka Hesap Dökümü/Banka Hesap Cüzdanının orijinali ve fotokopileri – 1 hafta içinde alınmış olmalıdır. Bankanın orijinal kaşesi, imzası ve bankanın imza sirküleri ile birlikte sunulmalıdır veya başvuru sahibinin adına seyahat çeklerinin orijinali ve fotokopisi sunulmalıdır.

  8. İş seyahatinin masraflarını ve/veya konaklama masraflarının Türk şirket tarafından karşılanacağına dair yazı ve evraklar.

  Avusturya Ticari Schengen Vize işleminde bulunacak şahsın düzenli gelirini gösteren maaş bordrosu varsa; bağlı bulunulan Kurum tarafından kaşe ve ıslak imzalı olarak, son 3 aylık olarak sunulmalıdır.

  Avusturya Ticari Vize müracaatında bulunan kişi adına; varsa Türkiye veya Avrupa’da gayrimenkullerinin belgelerinin (tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri, vb.) fotokopileri.

  9. İş / Mesleki Durumu Beyan Eden Belgeler

  Avusturya Ticari Vize için gerekli evrakların arasında olması gereken mesleki belgeler; SGK İşe Giriş Bildirgesi, SGK Hizmet Dökümü

  Kişi Şirket Sahibi ise;

  Şirketin Ticaret Odası Kaydı

  Şirketin Vergi Levhası – son yıla ait vergi beyanı bilgileri beyan edilmelidir.

  Şirketin Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi- Avusturya Ticari Vize işlemlerinde bulunan başvuru sahibinin bağlı bulunduğu şirkette isim ve ünvan değişikliği varsa Sicil Gazetesi bu bilgileri içermelidir.

  İmza Sirküleri – Avusturya Ticari Vize işlemlerinde bulunan kişinin bağlı bulunduğu şirkette imza yetkisi olan kişilerin imza yetkisini göstermelidir.

  10. Seyahat Planını Onaylayan Seyahat Belgeleri

  Avusturya Ticari Vize başvuru sahibinin Avusturya’ya seyahatinin tarihlerini içeren; ulaşım ve konaklama planını konfirme eden rezervasyon evraklarını sunması gereklidir. Avusturya’da konaklayacağı otelin rezervasyonunu gösteren belgeler.

  İlginizi Çekebilir  Avusturya Vizesi

  Avusturya’ya seyahatin uçak/tren/otobüs ile yapılması durumunda bilet rezervasyon belgelerinin sunulması mecburidir.

  Özel araç ile seyahat edilecek olması halinde; araç ruhsat fotokopisi, seyahat tarihlerini kapsayan yeşil sigorta ve uluslar arası ehliyet (orijinal) ibraz edilmelidir. Seyahat güzergahının detaylı bilgisini İngilizce ya da Almanca beyanı gerekmektedir.

  11. Seyahat Sağlık Sigortası

  Avusturya Ticari Vize işlemlerinde bulunacak kişinin, acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış sigorta poliçesi; Avusturya seyahat tarihlerini kapsayan, bütün schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip, orijinal seyahat ve kaza sigortası olarak düzenlenmelidir.

  ÖNEMLİ UYARILAR!

  Bütün yabancı dilde olan evrakların Almanya Ticari Vize başvuruları için tasdikli Almanca veya İngilizce tercümesi yaptırılmalıdır.

  Avusturya Ticari Vizesi için ilk başvurunun yarılması durumunda; Avusturya Ticari Vize için gerekli evrakların tümünün hem orijinal hem de fotokopisi birlikte sunulması gerekir.

  Avusturya Büyükelçiliği veya Avusturya Konsolosluğu her zaman yeni belgeler talep etme hakkına sahiptir

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi