close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir

  Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir

  Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir kendi faaliyet alanında ikamet eden kişilerin evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi Avusturya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir. Avusturya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Avusturya İstanbul Başkonsolosluğuna ve Avusturya Ankara Büyükelçiliğine aittir. Bu nedenle vize başvurusu kabul etme yetkisi bulunmayan Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir kendi görev bölgesindeki vize başvurularını Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ne yönlendirmektedir.

  Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir iletişim bilgileri

  Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir adres:

  Plevne bulvarı, no:1, kat: 5, daire: 9, beşerler apartmanı, gündoğdu meydanı, Alsancak / İzmir

  Avusturya İzmir Konsolosluk işlemleri

  Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği; Avusturya Cumhuriyetine seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Avusturya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Avusturya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

  Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

  Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşları apostil (belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

  Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir görev bölgesi

  İzmir, Aydın, Denizli, Manisa, Uşak

  Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu vize işlemleri

  Avusturya Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen vize hizmet merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

  Ancak uzun süreli Avusturya vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Avusturya Konsolosluğuna veya Avusturya Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapılmalıdır. Avusturya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Avusturya turistik vize, Avusturya ticari vize, Avusturya aile ziyareti vizesi ve Avusturya transit vize başvuruları yapılabilmektedir.

  Avusturya vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Avusturya Konsolosluğu’na aittir.

  Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu vize başvuru formu

  Avusturya Fahri Konsolosluğuna İzmir vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

  Avusturya İzmir Fahri Konsolosluğu vize reddi

  Avusturya vizesi başvurularında, Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Avusturya vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Avusturya vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir tatil günleri 2024

  Avusturya Büyükelçiliği Ankara, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Avusturya resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

  1.Oca Yeni Yıl
  6.Oca Üç Aziz Kral
  18.Nis Paskalya
  1.May Resmi Tatil
  9.May Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi
  20.May Küçük Paskalya
  30.May Yortu Bayramı
  15.Ağu Meryem Ana’nın Göğe Yükselmesi
  26.Eki Ulusal Bayram
  1.Kas Azizler Yortusu
  8.Ara Meryem Ana’nın Gebe Kalışı
  25.Ara Hz. İsa Günü
  26.Ara Hz. Stephani Günü

  Avusturya Fahri Konsolosluğu İzmir vize başvurularınız için güncel bilgilere yer verilmiştir. Hermes Vize bir danışmanlık firması olmaktadır.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!