close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Avusturya Erasmus Vizesi

  Avusturya Erasmus Vizesi

  Avusturya erasmus vizesi  Avusturya’ya erasmus programı kapsamında gidecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı öğrenciler Avusturya Konsolosluğu tarafından belirlenen gerekli evrakları sunmalıdırlar belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir.

  Bazı evrakların orijinal olması zorunluluğu vardır. Avusturya vizesi için gerekli evraklar, Avusturya’ya gidiş amacına uygun hazırlanıp Avusturya Konsolosluğu’na sunulmalıdır. Tüm belgelerin asılları ile ikişer adet fotokopileri sunulmalıdır. Türkçe belgelerin Almanca diline tercüme edilmiş olarak başvuru evrakları arasına koyulmalıdır.

  Avusturya erasmus vizesi gereken evraklar

  İkamet izni (oturum izni) başvuru formu uzun süreli vize talep formu olarak da bilinir. Almanca olarak doldurulmuş, Avusturya vize başvurusu için ibraz edilecek evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, başvuru sahibi tarafından imzalanmış iki nüsha ikamet izni başvuru formu. Başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise; kişi tarafından doldurulacak ikamet izni başvuru formunun imza bölümünü ebeveynlerin ikisi de imzalanmış olmalıdır.

  Fotoğraf – Avusturya erasmus vize başvuru işlemlerinde kullanılacak fotoğraflar; 3 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, Avusturya vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.

  Pasaport – Avusturya erasmus vizesi başvurularında kullanılacak pasaportlar son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Avusturya seyahati dönüşü sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış olmalıdır. Pasaport fotokopisiyle birlikte sunulmalıdır. Eğer varsa daha önceden verilmiş vizelerinin giriş-çıkış damgalarının bulunduğu sayfaların fotokopileri.

  Avusturya’daki üniversite/yüksek okulun kabul belgesi – Yazı, eğitim süresini ve hangi şehirde olduğunu içermesi gerekmektedir.

  Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi – Avusturya Schengen vize işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi

  Acil tıbbi bakım, hastane tedavisi ve sağlık nedenleri için hazırlanmış belge – Avusturya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Avusturya’da kalış süresini kapsayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası.

  Türkiye’deki üniversiteden alınmış yazı – Başvuru sahibin gidiş amacına ve erasmus/sokrates burslu olarak bir Avusturya’da bir üniversiteden eğitim göreceğine dair belgeler

  Noter tasdikli taahhütname – Almanca tercümesi ve tüm gelir kanıtlarının aslı 2 fotokopisi

  Taahhütname – Sadece ebeveynler tarafından düzenlenen noter tasdikli bir taahhütnamenin aslı ve 2 fotokopisi ve yeminli tercümandan Almancaya tercümesi

  Erasmus vizesi sponsor evrakları 

  Öğrenciye erasmus süresince sponsor olacak ebeveynlerin meslek durumu veya maddi durumuna ilişkin evraklar.

  Muvafakatname – Başvuru sahibi 18 yaş altında ise reşit değil ise, son 6 ay içerisinde çıkartılmış muvafakatname aslını ve fotokopisini vermek zorundalardır

  Eğitim programı sertifikası – Menşe ülkede takip edilen eğitim programı sertifikası

  Konaklama masraflarının karşılanacağına dair teminatlar –Konaklanacak yer, otel vb. rezervasyonu ya da Avusturya’da ikamet eden bir yabancının ya da Avusturya vatandaşının beyanatı;

  Kurumca düzenlenen eğitim bursunu belgeleyen teminatlar

  Uçak bileti rezervasyonu

  Lütfen Dikkat!

  • Başvurunuz için Avusturya’dan başvurunuzu kabul eden okulun gönderdiği mektubun aslı olması çok önemlidir. Konsolosluğun mutlaka görmek istediği bu evrakı başvurudan önce temin etmeniz gerekmektedir.
  • Ebeveynler tarafından verilen taahhütname, federal eğitim teşvik kanununda belirlenen garanti oranına göre düzenlenmeli ve ödemeyi garanti etmelidir.
  • Verilen taahhüttün ödenebileceğine dair ebeveynlerin maaşlarının yattığı hesap cüzdanları, mal varlığının bulunduğu hesap cüzdanı ve ödeme gücünü gösteren tüm maddi ve gelir durumunu gösteren evrakların aslı ve 2 fotokopisini ibraz etmelidir. (Gelir evrakların tercümesine gerek yoktur). Ayrıca taahhütnameyi veren kişinin imzası noter tarafından tasdik edilmelidir.

  Avusturya erasmus vizesi için Hermes vizeden danışmanlık alabilir ve hemen işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için uzmanlarımıza ulaşmanız yeterlidir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!