close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya

  Avusturya Antalya Fahri Konsolosluğu kendi faaliyet alanında ikamet eden kişilerin evlilik, boşanma, belge tasdiki gibi Avusturya Konsolosluk işlemleri konusunda yetkilidir.

  Avusturya’ya seyahat edecek olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet izni sahibi üçüncü ülke vatandaşlarının vize işlemleri konusunda karar yetkisi Avusturya İstanbul Başkonsolosluğuna ve Ankara Büyükelçiliğine aittir.

  Bu nedenle vize başvurusu kabul etme yetkisi bulunmayan Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya kendi görev bölgesindeki vize başvurularını Avusturya Ankara Büyükelçiliği’ne yönlendirmektedir.

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya İletişim

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya Adres:

  Lara barut collection, güzeloba mah. Yasar sobutay bulvari no 30, TR-07235 Muratpasa, Antalya

  Telefon:(+90242) 352 2172

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya görev bölgesi

  Antalya, Burdur

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya vize işlemleri

  Avusturya Konsolosluğu kısa süreli vize başvurularını (istisnai durumlar hariç) Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilen başvuru merkezleri aracılığı ile kabul etmektedir.

  Ancak uzun süreli Avusturya vizesi (oturum) başvuruları söz konusu olduğunda Avusturya Konsolosluğuna veya Avusturya Büyükelçiliğine şahsen başvuru yapılmalıdır. Avusturya Konsolosluğunun yetkilendirdiği firmalar aracılığıyla Avusturya turistik vize, Avusturya ticari vize, Avusturya aile ziyareti vizesi ve Avusturya transit vize başvuruları yapılabilmektedir.

  Avusturya vize başvurusu, aracı kurumlara yapılmışsa dahi, başvuruların değerlendirilmesi ve onaylanması yetkisi Avusturya Konsolosluğuna aittir.

  Avusturya Fahri Konsolosluk Antalya İşlemleri

  Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği; Avusturya Cumhuriyeti’ne seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye ikamet iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının Avusturya vizesi işlemleri konusunda hizmet vermekte olan yetkili Avusturya Cumhuriyeti temsilcilikleridir.

  Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda da çalışmalar yürütmektedir.

  Türkiye’de ikamet eden Avusturya vatandaşları apostil ( belge tasdiki), evlilik, dirim belgesi, pasaport ve vatandaşlık belgesi gibi işlemlerini Türkiye’de bulunan Avusturya Konsolosluğu, Avusturya Büyükelçiliği ve Avusturya Fahri Konsoloslukları vasıtası ile yapabilmektedir.

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya vize başvuru formu

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya vize başvurusunda bulunan kişiler eksiksiz doldurulmuş vize başvuru formu sunmalıdır.

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya vize reddi

  Avusturya vizesi başvurularında, Avusturya Konsolosluğu ve Avusturya Büyükelçiliği tarafından talep edilen şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Avusturya vizesi başvuruları için talep edilen şartlar yerine getirilmediği takdirde, Avusturya Vizesi başvuruları konsolosluk tarafından ret ile sonuçlandırılabilmektedir.

  Avusturya vizesi başvurularında seyahat amacının kanıtlanmaması, sahte ya da eksik evrak ibraz edilmesi, Avusturya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin ülkenin kamu düzeni açısından tehlike oluşturması ya da Avusturya seyahatinin bitiminde kişinin ülkeden ayrılacağını gösterir belgeler sunulmaması durumlarında Avusturya vizesi başvurusu, Avusturya vize reddi ile neticelenebilmektedir.

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya resmi tatil günleri 2024

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya, Türkiye resmi tatillerinin yanı sıra Avusturya resmi tatilleri olan günlerde de hizmet vermemektedir.

  1.Oca Yeni Yıl
  6.Oca Üç Aziz Kral
  18.Nis Paskalya
  1.May Resmi Tatil
  9.May Hz. İsa’nın Göğe Yükselişi
  20.May Küçük Paskalya
  30.May Yortu Bayramı
  15.Ağu Meryem Ana’nın Göğe Yükselmesi
  26.Eki Ulusal Bayram
  1.Kas Azizler Yortusu
  8.Ara Meryem Ana’nın Gebe Kalışı
  25.Ara Hz. İsa Günü
  26.Ara Hz. Stephani Günü

  Avusturya Fahri Konsolosluğu Antalya vize başvurularınız için Hermes Vize danışmanlık firmasından hizmet alabilirsiniz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!