close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Ankara Büyükelçiliği

  Ankara Büyükelçiliği

  Dubai Ankara Büyükelçiliği ülkesini Türkiye’de hükümet ve ilgili kuruluşlar düzeyinde temsil etmektedir. Büyükelçilik bünyesinde vatandaşlarının ve tüzel kişiliklerin menfaatini korumak ile görevlidir. Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasında olan dostluk, siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin başarılı bir seviyede bulunmasını sağlamaktadır.

  Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği bünyesinde Konsolosluk Bölümü ile BAE ve Dubai vizesi işlemleri organize edilerek yürütülmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluk Bölümü gerçekleştirilen Dubai vizesi başvurularını değerlendirerek sonuçlandırmaktadır. Büyükelçilik ile birlikte Birleşik Arap Emirliği İstanbul Başkonsolosluğu da vize işlemleri ve konsolosluk işlemleri ile ilgili hizmet sağlamaktadır.

  Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

  Turan Güneş Bulvarı, İlkbahar Mahallesi, Galip Erdem Caddesi, 613 Sokak, No: 13 Çankaya / Ankara Posta Kodu: 06550

  Büyükelçilik Çalışma Saatleri
  Ankara Dubai Büyükelçiliği Pazartesi – Cuma günleri, 09:00 – 16:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

  Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçilik Görev Bölgesi
  Ankara ve çevre illerinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai vizesi için başvuruları Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliğine gerçekleştirilmektedir. T.C. Oturum (İkamet) İzni bulunan BAE vatandaşlarının konsolosluk işlemleri Büyükelçilik üzerinden yapılmaktadır.

  Ankara Büyükelçiliği Pasaport Yenileme
  T.C. sınırları içerisinde ikamet eden BAE vatandaşlarının tüm konsolosluk ve pasaport işlemleri Ankara Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilmektedir. Pasaport yenileme işlemleri sırasında eski pasaport aslı ve fotokopisi, iki adet 45×60 mm (4,5×6 cm) veya 50×60 mm (5×6 cm) ölçülerinde beyaz fona sahip biyometrik fotoğraf ibraz etmeleri gerekmektedir. Parmak izi işlemleri ilgili makamlarca uygulanmaktadır.

  Büyükelçilik Vize Başvuru İşlemleri
  Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru aşamasında Dubai vize başvuru formu İngilizce veya Arapça olarak doldurulmalıdır. Başvuru işlemleri sırasında form online olarak doldurulabilmektedir. Vize talebi ibraz edilen evraklar ve Dubai vize başvuru formu içerisinde yer alan sorulara verilen cevaplar doğrultusunda değerlendirilmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Dubai Seyahat Sağlık Sigortası

  Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluk İşlemleri
  BAE sınırları içerisine seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları ve Türkiye’de ikamet izni bulunan yabancı ülke vatandaşlarının vize işlemleri Birleşik Arap Emirlikleri temsilcilikleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. BAE Konsolosluğu ve Büyükelçiliği bünyesinde T.C. sınırları içerisinde ikamet eden Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının konsolosluk işlemleri konusunda çalışmalar yürütülmektedir. Büyükelçilik BAE vatandaşlarına pasaport-kimlik yenileme, noter işlemleri, doğum, evlilik, ölüm işlemleri, oy kullanma yardımı, vergi formları, acil yardım hizmetleri gibi konularda hizmet vermekle yükümlüdür.

  Büyükelçilik Vize Sonuçlanma Süresi
  Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği bünyesinde gerçekleştirilen vize başvuruları 3 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Seyahat tarihinin en az 1 hafta öncesinden vize başvuru işleminin tamamlanmış olması oldukça önem arz etmektedir.

  Dubai Vize Reddi

  Birleşik Arap Emirliği sınırları içerisine hangi koşullarda giriş yapılabileceği BAE temsilcilikleri tarafından belirlenmektedir. Vize başvurularının değerlendirme aşamasında başvuru sahibinin ekonomik olarak yük olmayacağına, kamu düzenini bozmayacağına, sağlık açısından risk oluşturmayacağına ve seyahat sonrası ülkesine geri dönmek için yeterli sosyal, kültürel ve maddi sebeplerin olduğuna emin olunmaktadır.

  Birleşik Arap Emirlikleri, Dubai vizesi başvuruları bazı durumlarda Dubai vize reddi ile sonuçlandırılabilmektedir. Konsolosluk ve Büyükelçilik tarafından belirlenen şartların yerine getirilmemesi halinde başvurular ret alabilmektedir. Başvuru aşamasında seyahat amacının belirtilmemesi, evrakların sahte veya eksik olarak ibraz edilmesi, geçerli pasaport veya onaylı seyahat belgesine sahip olunmaması, aynı ülke için daha önceden sınır dışı kararının bulunması, kamu düzeni açısından tehlike oluşturabilme ihtimali, seyahat bitişin sonra geri dönüleceğinin kanıtlanmaması gibi durumlarda başvuru ret ile sonuçlanabilmektedir.

  Önemli Not: Birleşik Arap Emirlikleri Ankara Büyükelçiliği Türkiye Cumhuriyeti ve BAE resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Dubai vizesi başvurusunda bulunacak kişilerin başvuru değerlendirme aşamasında zaman kaybetmemek ve seyahat planı ile ilgili herhangi bir sorun yaşamamak adına resmi tatil günlerini göz önünde bulundurarak işlemlerini gerçekleştirmeleri oldukça önem arz etmektedir.

  İlginizi Çekebilir  Dubai Evrak Tasdik İşlemleri

  Birleşik Arap Emirlikleri Resmi Tatil Günleri 2023

  1 Ocak Miladi Yılbaşı
  17 Şubat Miraç Gecesi
  21- 23 Nisan Ramazan Bayramı- Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı
  19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
  28 Haziran 1Temmuz Kurban Bayramı
  19 Temmuz Hicri Yılbaşı
  6 Ağustos Birleşik Arap Emirlikleri Tahta Çıkma Günü
  30 Ağustos Zafer Bayramı
  17 Ekim Hz.Peygamberin Doğum Günü
  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Dubai Ankara Büyükelçiliği – Sıkça Sorulan Sorular

  Türklere dubai vizesi sahibi olma zorunluluğu var mıdır?

  Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Dubai vizesi şartı sahip olunan vize türüne göre farklılık göstermektedir. Umuma Mahsus Bordo Pasaport sahibi olarak Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dubai seyahati gerçekleştirecek olan T.C. vatandaşlarının vize sahibi olması şartı aranmaktadır. T.C. Hususi Yeşil Pasaport, Diplomatik Siyah Pasaport ve Hizmet Gri Pasaportu sahipleri 180 içerisinde 90 günü aşmayan Dubai seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır.

  Dubai Konsolosluğu İzmir randevusu olmadan vize başvurusu yapılabilir mi?

  Dubai vizesi e-vize (elektronik vize) sistemi üzerinden sahip olunan online bir vizedir. Bu nedenle başvuru işlemleri de e-vize sistemi aracılığıyla online olarak yapılmaktadır. Başvuru sürecinde gerekli belgelerin sisteme yüklenmesi, vize ücretinin ödenmesi ve başvuru adımlarının tamamlanması gerekmektedir. Vize talebi değerlendirme süreci sona erdiğinde başvuru sonucu elektronik posta adresi üzerinden başvuru sahibine gönderilmektedir. Bu nedenle işlemler sırasında konsolosluk randevusu alınmamaktadır.

  Dubai pasaport için gereken belgeler nelerdir?

  Pasaport başvuru işlemleri T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü yetki alanı içerisinde kişilere tahsis edilmektedir. Söz konusu belgelerle ilgili olarak gerekli bilgilere ilgili birimlerle iletişime geçilmesi halinde ulaşılabilmektedir.

  Dubai yeşil pasaport vize muafiyeti var mıdır?

  Türkiye Cumhuriyeti Yeşil (Hususi) Pasaport sahipleri Dubai’ye yapacakları 180 gün içerisinde 90 ikame gününü aşmayan seyahatleri için vize sahibi olma zorunluluğundan muaf tutulmaktadır. Seyahat süresinin izin verilen vize süresinden uzun olması durumunda seyahat nedenine uygunluk gösteren vize türüne başvuru yapılması gerekmektedir.

  İlginizi Çekebilir  İstanbul Başkonsolosluğu

  Dubai vizesi Antalya ilinde nereden alınabilmektedir?

  Antalya ve çevre illerinde Dubai vizesi başvuruları Ankara Dubai Büyükelçiliği tarafından kabul edilerek değerlendirilmektedir. Başvuru işlemleri konsolosluk randevusu ile değil elektronik vize sistemi üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Süreç dahilinde yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezlerinden danışmanlık hizmeti alınarak başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.