close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Amerika Transit Vize

  Amerika Transit Vize

  Amerika transit vize ABD yönetimi tarafından işlem kategorisine dahil edilmiş kısa süreli vize türlerinden biridir. Başvuru sahibi evraklarını diğer vize türlerinde olduğu gibi eksiksiz sunmalı ve ABD transit vize ücreti ödenmelidir.

  Başvurunuzu yapmadan önce hangi vize kategorisine ihtiyacınız olduğundan emin olmalısınız. Ülkede turistik amaç ile bulunmak istiyorsanız amerika transit vize ile bulunamazsınız.

  Amerika Transit Vizesi Nedir?

  Bu vize türü C kategorisinde işlem görmektedir. Bu vize türü USA’de serbest dolaşım hakkı vermez. C Transit Vizesi Amerika üzerinden sadece aktarmaya izin vererek, kolaylıkla başka bir ülkeye geçilmesini sağlamaktadır.

  Amerika transit vizesi başvuruları Amerika İstanbul Başkonsolosluğu’na öncesinde online mülakat randevusu alınarak yapılmaktadır.

  Amerika Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

  Amerika aktarması için kullanılacak vize için gerekli genel evraklar aşağıda sıralanmıştır.

  *Yolcularımıza ayrıca e-mail ile evrak bilgilendirme listesi paylaşılmaktadır.

  • Amerika transit vizesi başvuru formu

  Size e- mail yoluyla yolladığımız DS 160 Amerika taslak vize formunu ve bilgileri güncel ve doğru beyanlarla doldurmalısınız. Daha sonra onaylanan çıktıyı da alıp, Amerika C vizesi evraklarınızın arasına eklemelisiniz.

  • Pasaport

  Seyahat tarihinizden itibaren geçerliliği 6 ay bulunan pasaport ve varsa eski tüm pasaportları da bize yönlendireceğiniz dosyada mutlaka bulunmalıdır. Amerika C vizesi başvurusu için önceki alınan vizeler de son derece önemlidir.

  • Fotoğraf

  Mutlaka beyaz fonlu olan biometrik fotoğraf dosyanıza eklenmeli ve ebatları 5×5 mm olmalıdır.

  • Nüfus Kayıt Örneği

  E-Devlet’ten alacağınız vukuatlı nüfus kayıt örneği ( nüfus aile seçilecek ) alınmalıdır. Alınan belgede anne, baba isim ve bilgileri eksiksiz şekilde bulunmalı.

  • Banka Hesap Dökümleri

  Amerika transit vize başvurusunda bankanızdan güncel olarak alınacak hareketli hesap dökümleriniz de değerlendirmeye alınan belgelerdendir. Emekli iseniz emekli aylığınızın yattığı bankanızdan alınacak hesap dökümü, çalışan iseniz maaşınızın yattığı bankadan alacağınız hesap hareketleri dosyanızda bulunması gereken diğer evraklardır.

  İlginizi Çekebilir  Suriye İran ve Irak Vatandaşları için Amerika Vizesi Başvurusu

  Banka hesabınız, masrafların sizin tarafından karşılacağını gösterir nitelikte olmalı, belirtilen azami tutar banka hesabında tutulmalıdır.

  • Vize Talep Dilekçesi

  Şahsi dilekçeniz Amerikan konsolosluğuna hitaben ve İngilizce yazılmış olmalı ve seyahatinizin planlarını ve masrafları kimin karşılayacağını belirten bir dilekçe olmalıdır.

  • Rezervasyon Belgeleri

  Amerika üzerinden gideceğiniz ülkeye ait uçak bileti ya da gemi ise katılacağınız geminin bilgileri.

  • Diğer Destekleyici Belgeler

  Eğer bir sponsor durumunuz var ise ona ait olan belgeler ve maddi durumu kanıtlayan banka hesap dökümleri ve çalışma durumunu ispatlayan belgeler.

  Amerika transit vize için destekleyici belgeler amacınızın sadece geçiş olduğunu ve ülkeye tekrar dönüleceğini gösteren belgeler ve evrakları kapsamaktadır.

  Amerika C Vizesi Ücreti Nedir?

  Amerika C Vizesi ücreti gideceğiniz diğer ülke vize ücretinden harici olarak hesaplanacaktır. Ücret online ortamda Konsolosluk tarafından belirlenen banka hesaplarına yatırılarak evrak (dekont) dosyaya eklenmelidir.

  Amerika C vizesi başvurusunda ödenecek olan harç bedeli 160 Amerikan Doları’dır.

  Amerika vize ücreti dekontunun bulunmadığı dosyalar değerlendirme alınmamaktadır. Olası bir ret cevabı durumunda ya da vize kullanılmadığında ücret iadesi de söz konusu değildir.

  Amerika Transit Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Amerika C vizesi başvurularında yapılması gereken ilk iş gidilecek olan ülkenin vizesini almaktır. Sonrasında transit için gerekli olan vize için başvuru yapmak gerekecektir.
  • Amerika transit vize işlemlerinde öncelikle online olarak başvuru yapılarak randevu oluşturulmaktadır.
  • Tabloda açılan tarihte size uygun olan gün ve saati belirleyerek randevunuzu oluşturabilirsiniz. Sonrasında yine online olarak mülakat tarihinden önce Ds 160 formu doldurulup konsolosluğa iletilmelidir.
  • Amerika C vizesi için başvurularınızı planlanan seyahat tarihinden en az 1 ay öncesinden yapmalısınız. Randevu günü parmak iziniz konsoloslukta görevliler tarafından alınacaktır.
  • Amerika transit vize başvurusunda Amerika’nın diğer kategorilerinde olduğu gibi evrakların eksiksiz ve güncelliğini koruması çok önemlidir. Sürecin olumsuz etkilenmemesi ve daha sağlıklı şartlarda başvuru yapabilmek için ülke uzmanlarımızdan her zaman yardım alabilirsiniz.
  İlginizi Çekebilir  Amerika K Nişanlı Vizesi