close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Amerika K Nişanlı Vizesi

  Amerika K Nişanlı Vizesi

  Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı olan biri ile nişanlı olunması halinde Amerika K nişanlı vizesi sahibi olarak ABD sınırları içerisine seyahat edilebilmektedir. Amerika K1 vizesi sahibi olarak seyahat edilmesinin ardından sponsor olan ABD vatandaşı müstakbel eş ile 90 gün içerisinde Amerika sınırları içerisinde evlenme işlemlerinin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  Amerika K nişanlı vizesi ile Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde evlenen kişi başvuru yaparak süresiz ikamet (oturma) izni sahibi olabilmektedir. Amerika K1 vizesi işlemleri için nişanlı çiftin başvuru tarihinden en az 2 yıl önce tanışmış olması şartı aranmaktadır. ABD vatandaşı ve K1 vize başvuru sahibinin evlenmeleri önünde herhangi bir engel olmaması gerekmektedir. Ayrıca evlilik işlemlerinin ABD kanunlarına göre yasal olarak mümkün olması zorunluluğu bulunmaktadır.

  Amerika Büyükelçiliği Amerika K nişanlı vizesi başvurusunda bulunacak kişilerden bazı tıbbi muayenelere katılmalarını talep etmektedir. Muayene ve yetkili doktorlar ile ilgili talimatlar başvuru gerçekleştirilen Amerika Büyükelçiliğe veya Konsoloslukları tarafından verilmektedir.

  Konsolosluk tarafından talep edilen muayene işlemleri sırasında ABD göçmenlik yasası uyarınca belirlenen bazı aşıların da olunması şartı koşulmaktadır. Amerika K1 vizesi başvurusu aşamasında olunan aşılar evlilik sonrası ABD süresiz ikamet izni (green card) başvurularında gerekli olmaktadır.

  Amerika K1 nişanlı vizesi başvurusunda bulunan kişinin maddi olarak geçimini sağlayabilir olduğunu kanıtlaması gerekmektedir ABD vatandaşı müstakbel eşin sponsor olması halinde yeterli maddi gelire sahip olduğunu gösteren evrakları ibraz etmesi gerekmektedir.

  Amerika K1 vize başvurusunun onaylanması halinde başvuru sahibi belirtilen 90 gün içerisinde ABD sınırları içerisindeki herhangi bir işte çalışabilmektedir. Amerika K1 vizesi sahibinin 21 yaşından küçük ve evli olmayan çocukları Amerika K2 vizesi başvurusunda bulunabilmektedir.

  Amerika K1 nişanlı vizesi gerekli evrakları

  • T.C kimlik / nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Seyahat bitiş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerliliği olan pasaport ve varsa sahip olunan eski pasaportlar,
  • Son 6 ay içerisinde çekilmiş 2 adet 5x5mm biyometrik fotoğraf,
  • Adres ve aile bilgilerini içeren tam vukuatlı nüfus kayıt belgesi,
  • Amerika online vize başvuru formu (Hermes vize sizin için doldurabilecektir.)
  • Başvuru sahibinin veya ABD vatandaşı olan müstakbel eşin tüm masrafları karşılayacağını taahhüt eden İngilizce şahsi vize talep dilekçesi,
  • I-134 yeminli geçim beyannamesi
  • Sabıka kaydı,
  • İlk evliliği olmayan başvuru sahipleri için boşanma ilamı veya ölüm kayıt belgesi,
  • Tıbbi muayene raporları,
  • Müstakbel eşler arasında ilişkiye dair kanıtlar (fotoğraflar, mektuplar, yazışmalar vb.),
  • Sahip olunması halinde mahkeme kayıtları,
  • Tüm belgelerin onaylı tercümeleri ibraz edilmelidir.

  Gerekli güncel 2024 evrak listesi ayrıca talep etmeniz halinde danışmanlarımız tarafından e-posta yolu ile size gönderilebilecektir.

  Amerika K nişanlı vizesi geçerlilik süresi

  Amerika K1 vizesi ile ABD sınırları içerisinde evlilik işlemleri için verilen 90 günlük süre içerisinde evliliğin gerçekleşmemesi halinde nişanlılık durumu sona ermiş sayılmaktadır. Amerika K nişanlı vizesi dahilinde verilen 90 günlük süresinin uzatılması söz konusu olmamaktadır.

  Amerika K1 vizesi ile ABD sınırları içerisinde bulunan kişinin belirtilen 90 günlük süre içerisinde evlenmemesi halinde ülke sınırlarını terk etmesi gerekmektedir. Belirtilen yasal süre içerisinde ülkeden çıkış yapılmaması halinde ABD göçmenlik yasası ihlal edilmiş sayılmaktadır. Yasa ihlali bir sonraki Amerika vizesi ve göçmenlik başvurularını olumsuz etkilemektedir.

  Amerika K nişanlı vizesi – Sıkça sorulan sorular

  Hususi yeşil pasaport Amerika seyahatlerinde vize gerektiriyor mu?

  Amerika Birleşik Devletleri vize prosedürü dahilinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından pasaport ayrımı yapılmaksızın vize talep edilmektedir. Hususi yeşil pasaport sahibi kişilerin Amerika seyahatleri öncesinde vize sahibi olmaları gerekmektedir.

  Katar vatandaşları için Amerika K nişanlı vizesi başvuru işlemleri nasıl yapılmaktadır?

  Türkiye Cumhuriyeti yasal oturum (ikamet) izni sahibi olan Katar vatandaşları Amerika vizesine başvuru işlemlerini Ankara Amerika Büyükelçiliği veya diğer yetkili Konsolosluklar aracılığıyla yapabilmektedir. Başvuru sahipleri Türkiye sınırları içerisinden durumları üzerinden değerlendirilmektedir. Bu nedenle başvuru aşamasında Türkiye’deki durumların ilişkin belgeleri ibraz etmeleri gerekmektedir. Başvurularınız için Hermes vizeden danışmanlık hizmetleri alarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  Vize başvurusu için Amerika randevu alma hangi Konsoloslukta yapılmaktadır?

  Amerika vize randevusu işlemleri için öncelikle Online ortamda vize başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Başvuru formu doldurulması aşamasında Amerika vize ücretinin ödenmesinin ardından Amerika Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden vize randevusu alınabilmektedir. Hermes vize sizin için formunuzu eksiksiz ve hatasız olarak doldurabilecektir.

  Amerika vizesi mülakat soruları nelerdir?

  Amerika vize başvurusunun değerlendirilmesi aşamasında gerçekleştirilen mülakat sırasında yöneltilen sorular seyahat nedenine göre farklılık göstermektedir. Seyahat amacına göre yöneltmiş olan sorulara kısa, net ve tutarlı yanıtları verilmesi şartı aranmaktadır. Mülakat sırasında verilen yanıtlar ile vize başvuru formunda bulunan sorulara verilmiş olan yanıtların birbirini desteklemesi gerekmektedir.

  Başvuru işlemleri sırasında Amerika Konsolosluğu vize evrakları olarak hangi belgeleri talep etmektedir?

  Amerika vizesine başvuru sürecinde talep edilen belgeler vize türüne, seyahat süresine, başvuru sahibinin mesleki durumuna göre farklılık göstermektedir. İlk olarak seyahat nedenine uygun olan vize türünün belirlenmesi gerekmektedir. Pasaport, vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, biyometrik fotoğraf gibi belgeler tüm başvurularda talep edilen belgeler arasında yer almaktadır. Diğer belgeler başvuru yapılan vize türüne göre evrak listesine eklenmektedir.

  Amerika K nişanlı vizesi evrak listesi ve danışmanlık için Hermes vizeye ulaşmanız yeterlidir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!