close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Amerika Birleşik Devletleri Covid-19 Önlemleri

  Amerika Birleşik Devletleri son kararınca aşağıda yer almakta olan ülkelerden herhangi birinde Amerika seyahatinin 14 gün öncesine kadar fiziksel olarak bulunmuş yabancı ülke vatandaşlarının ABD sınırları içerisine girişleri durdurulmuştur. Söz konusu uygulama Başkanlık Kararnameleri 9984, 9992, 9996 ve 24 Mayıs 2021‘de çıkarılmış olan müteakip kararname doğrultusunda geçici olarak uygulanmaya devam etmektedir. Vize başvuru sahiplerinin ilgili karara uygun olarak seyahat planı yapmaları gerekmektedir.

  Karara ilişkin ülkeler;

  • İrlanda Cumhuriyeti,
  • Brezilya (26 Mayıs 23.59’dan itibaren),
  • İran İslam Cumhuriyeti,
  • Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Avrupa dışında bulunan bölgeleri hariç,
  • Schengen bölgesini kapsayan 26 ülke (Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya ve Slovenya )
  • Çin Halk Cumhuriyeti, Hong Kong ve Makao Özel Yönetim Bölgeleri hariç.

  Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisinde oturum izni (Green Card) sahipleri ve ABD vatandaşlarının belli aile bireyleri dahil olmak üzere, ülkeye girişlerin geçici olarak durdurulması kararına ilişkin bazı istisnalar bulunmaktadır.

  Amerika Birleşik Devletleri sınırları içerisine seyahat planı olan kişilerin yukarıda belirtilen ülkelerin herhangi birinde ikamet etmesi, söz konusu ülkelere yakın zamanda seyahat etmesi veya seyahat planı bulunması, bu ülkelerden herhangi birinde transit geçiş yapılacak olması halinde söz konusu ülkelerden çıkış tarihinden itibaren 14 gün geçmiş olması gerekmektedir.

  ABD sınırları içerisine seyahat planı olan kişilerin grip semptomları bulunması veya coronavirus şüphesi olması durumunda vize görüşmesini 14 gün süreli olarak ertelemesi şiddetle tavsiye edilmektedir. Vize görüşme gününü değiştirmek için herhangi bir ücret ödemesi talep edilmemektedir. Vize ücretleri ödeme yapıldığı ülke için bir yıl süreli olarak geçerli olmaya devam etmektedir.

  Yukarıda yer alan covid-19 önlemlerinin vize başvuru sahipleri tarafından dikkatle okunması oldukça önem arz etmektedir. Başvuru sahiplerinin söz konusu şartlara uygun olacak şekilde vize başvurularını ve seyahatlerini planlamaları tavsiye edilmektedir. Süreç dahilinde alınan kararlara ilişkin değişiklik olması durumunda yeni bilgilendirmeleri tarafınızla paylaşmaya devam edeceğiz.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!