close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Amerika Aile Ziyareti Vizesi

  Amerika Aile Ziyareti Vizesi

  Amerika aile ziyareti vizesi Amerika ülke sınırları içerisine aile, akraba, arkadaş ziyareti gibi nedenlerle seyahat edecek kişilerin başvuruda bulunabileceği vize türü olmaktadır. Bu vize B2 ziyaretçi vize kategorisinde yer almaktadır.

  Amerika aile ve arkadaş ziyareti vizesi ile ilgili kararları Amerika Büyükelçiliği ve Amerika Konsolosluğu almaktadır. Vize başvuru değerlendirme ve sonuçlandırma işlemleri ile ilgili yetkili başka bir mercii bulunmamaktadır. Konsolosluklara idari destek sağlayan vize başvuru merkezlerinin başvurulara ilişkin kararlarda üzerinden hiçbir sorumluluğu ve inisiyatifi bulunmamaktadır.

  Ülkeleri içerisinde Amerika dış temsilciliği yer almayan yabancı uyruklu kişiler, Amerika aile ziyareti vizesi başvuru işlemlerini ikamet ettikleri ülkeye en yakın ülkede faaliyet gösteren Amerika Konsoloslukları aracılığı ile gerçekleştirebilmektedir. Örneğin; Irak ve Suriye vatandaşları için Amerika vizesi başvuruları Amerika Ankara Büyükelçiliği tarafından kabul edilmektedir.

  Amerika aile ziyareti vizesi başvurusu gerçekleştirecek olan T.C. oturum (ikamet) izni bulunan yabancı uyruklu vatandaşların en az 6 ay daha geçerliliği bulunan T.C. oturma izni belgesi orijinalini fotokopisi ile birlikte ibraz etmeleri gerekmektedir.

  Amerika aile ziyareti vizesi gerekli evrakları

  • Seyahat tarihinden sonra en az 6 ay geçerliliği devam eden pasaport
  • Vize bilgi formu (DS 160 Formu doldurabilmemiz için taslak formu doldurmanız yeterlidir.)
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • 2 adet biyometrik foto 5×5 ölçülerinde olmayan fotoğraflar kabul edilmemektedir.
  • Şahsi dilekçe (Hermes vizeden danışmanlık almanız halinde size örnek içerik hakkında bilgilendirme yapacaktır.

  Öğrenci ise

  • öğrencilik belgesi (qr kodlu olmalıdır.)
  • 18 yaş altı için muvafakkatname (noterden alınmalıdır.)
  • Öğrenci ise anne ve baba tarafından sponsor olunmalıdır. Sponsora ait belgeler

  Çalışan ise ;

  • Antetli kağıda İngilizce olarak yazılmış kaşeli imzalı seyahat amacı, seyahat tarihleri, işyerinde ki görev bilgisi, seyahat tarihlerinde izinli olduğunu belirten dilekçe
  • Şirketin faaliyet belgesi son 2 ay içerisinde alınmış olmalıdır.
  • İmza sirküsü kopyası
  • Vergi levhası kopyası (son yıl işlenmiş)
  • Ticaret sicil gazetesi kopyası
  • Maaş bordrosu imzalı ve kaşeli olarak ( son 3 ay )
  • Sgk işe giriş bildirgesi
  • Banka hesap dökümü (son 3 ayı kapsamalı ve içerisinde seyahati karşılayacak tutarda bakiye olmalıdır. Bankadan imzalı kaşeli alınmalıdır.

  Emekli ise ;

  • Emeklilik belgesi – e-devlet sisteminden alınabilir.
  • Maaşın yattığı banka hesabı son 3 ayı kapsamalıdır.
  • Şahsi dilekçe

  Davetiye yollayan kişinin vatandaşlık belgesi ya da oturumuna ilişkin belgeler;

  • Davet eden kişiye ait pasaport ve kimlik bilgileri
  • Varsa şahsına ait araç ruhsat ve tapu bilgileri.

  Amerika aile ziyareti vizesi davetiyesinde olması gerekenler;

  İsim soyad, pasaport bilgileri, telefon ve adres bilgileri, seyahat tarih ve kalış süresi, davet edenin Amerika’daki statüsü.( vatandaş, green card vs.) Oturumu varsa oturum kartı fotokopisi, vatandaş ise pasaport görseli mutlaka davet edilen kişiye ulaştırılmalıdır. Davette özel bir sebep varsa onun açıklanması veya seyahat nedeninin açıklaması ,davet eden kişinin eğer aynı zamanda sponsor da olacaksa finans durumunun belgelenmesi ve kalış süresince masrafların karşılanacağının belirtilmesi.

  Yukarıda yer alan belgeler genel listeyi oluşturmaktadır. Hermes vize uzmanları sizlere 2024 güncel evrak listesini statünüze göre ayrıntılı olarak mail yoluyla da iletebilecektir.

  Amerika aile ziyareti vizesi başvuru formu

  Amerika Aile Ziyaret Vizesi başvuruları DS-160 Vize Başvuru Formu İngilizce olarak online ortamda doldurulmasının ardından işleme alınmaktadır. Başvuru formunun Amerika Konsolosluğu vize randevusunun en fazla 3 iş günü öncesinden doldurulmuş olması gerekmektedir.

  Amerika DS 160 Vize başvuru formu doldurma aşamasında formu muhakkak kaydetmeniz gerekecektir. Kaydetme işleminin formun doldurulması aşamalarının tümünde tekrarlanması oldukça önem arz etmektedir. Form doldurulması sırasında işlemlerin 20 dakikadan uzun süre durdurulması halinde oturum kendini kapatmakta ve girilen tüm bilgiler silinmektedir.

  Amerika vize başvuru formu içerisinde yapılmak istenen değişiklikler yalnızca formun elektronik olarak imzalanması ve konsolosluğu gönderilmesi işlemlerinden önce yapılabilmektedir. Başvuru formunda yer alan imzala ve gönder seçeneklerine tıklamadan önce bilgilerin doğruluğundan emin olunması gerekmektedir.

  Amerika B2 aile ziyareti vizesi randevu alımı

  Amerika aile ziyareti vizesi başvuru aşamasında Amerika Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden randevu alınması gerekmektedir. Amerika vize randevusu için başvuru sahibinin doğum tarihi, pasaport ve uyruk bilgileri ile kişiye özel hesap oluşturması şartı bulunmaktadır.

  Amerika Konsolosluğu randevu tarih ve saatinde başvuru sahibinin gerekli evrakları yanında bulundurması gerekmektedir. Başvuru sahiplerinin Amerika aile ziyaret vizesi mülakat randevusuna gelirken barkodlu onay sayfasını yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

  Amerika aile ziyareti vizesi başvuru sonuçlanma süresi

  Amerika Aile Ziyareti Vizesi mülakatının olumlu sonuçlanması halinde başvuru sahibine ait pasaport 3 ile 10 iş günü içerisinde randevu alımı sırasında seçilen PTT şubesine gönderilmektedir. Amerika Konsolosluğu başvuru sahibini gerek görmesi halinde tekrardan mülakata çağırabilmektedir.

  Amerika Konsolosluğunun gerçekleştirilen vize başvurularını öngörülen süre içerisinde değerlendirme ve sonuçlandırma zorunluluğu bulunmamaktadır. Vize başvuru işlemleri sonuçlanma süresi resmi tatil günlerine denk gelme, ek evrak teslim edilmesi, Konsolosluk yoğunluğu gibi nedenler söz konusu olması halinde daha uzun sürelerde sonuçlanabilmektedir.

  Amerika B2 aile ziyaret vizesi ücreti 2024

  Amerika Konsolosluğu tarafından B2 ziyaretçi vize kategorisinde yer alan vize türlerine ait başvuru ücreti 180 USD olarak belirlenmiştir. Vize ücreti ödeme aşamasında herhangi bir sorun yaşamamak adına ücretlerin teyit edilmesi gerekmektedir. Vize ödemelerini online olarak kredi kartınız ile gerçekleştirebileceksiniz.

  Amerika aile ziyareti vizesi ile ilgili sık sorulan sorular

  Amerika aile ziyareti vize başvurusunda gereken en önemli evrak nedir?

  Amerika aile ziyareti vize başvurusunda Amerika sınırları içerisinde ikamet eden aile üyesi tarafından hazırlanan davet mektubudur. Davet mektubu Amerika Konsolosluğunun talep ettiği şekilde hazırlanmalı ve diğer gerekli evraklar ile birlikte başvuru aşamasında imzalı olarak sunulmalıdır.

  Amerika aile ziyaret vizesinin süresi ne kadardır?

  Amerika Aile Ziyareti Vize başvurunuz onaylanması halinde 10 yıllık olarak verilebilmektedir.

  10 yıllık Amerika Vizesi ile ülke sınırları içerisinde bulunabileceğiniz süre gümrük memurları tarafından belirlenmektedir. Bu süre genellikle 6 ay olarak pasaporta işlenmektedir.

  Lübnan vatandaşları için Amerika vizesi nereden alınır?

  Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde oturum izni (ikamet hakkı) olan Lübnan vatandaşları için Amerika vizesi başvuruları Amerika Ankara Büyükelçiliği veya konsolosluklarına yapılabilmektedir. Amerika vize başvuru işlemleri konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş Amerika vize merkezi yetkilileri aracılığı ile de gerçekleştirilebilmektedir.

  Lübnan vatandaşları için Amerika vizesi başvurularında dikkat edilmesi gereken başvurunun T.C. sınırları içerisindeki durumundan değerlendirilecek olmasıdır. Lübnan vatandaşlarının Amerika vize başvurularında Türkiye’deki durumlarına ilişkin evrakları hazırlaması gerekmektedir.

  Aile ziyareti amaçlı Amerika vizesi için bankada ne kadar para olmalı?

  Amerika aile ziyareti vizesi başvuru yapacak olan kişinin seyahat süreside dikkat alınarak kalış masraflarınızı karşılayabilecek durumunda olmanız ve bunu bankadan imzalı kaşeli olarak dökümler halinde alarak ibraz etmeniz önemlidir. Emekliler emekli banka hesabını sunmalıdır. Ayrıca birden çok banka hesabı bilgisi de sunabilir. Döviz hesaplarınızı da vadesiz olarak paylaşabilirsiniz. Hermes vize uzmanları sizlere gerekli olan bakiye hakkında bilgi verebilecektir.

  Amerika aile ziyareti vizesi için danışmanlık alabilir tüm işlemlerinizi profesyonel bir elden yapılmasını sağlayabilirsiniz. bizlere iletişim kanallarınızdan ulaşmanız yeterlidir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!