close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Almanya, Rus muhalifler için vize kurallarını esnetiyor

  Almanya, Rus muhalifler için vize kurallarını esnetiyor. Ukrayna ile halen savaşta olan Rusya için muhaliflere yönelik yeni ir güncelleme bilgisi verildi. Almanya, Rus yönetimine karşı çıkan vatandaşlar için vize şartlarını kolaylaştıracak.

  Almanya İçişleri Bakanlığı sözcüsü tarafından açıklamada; Rus yönetiminin baskısına maruz kalan gazetecilere, bilim adamlarına ve aktivistlere fayda sağlayabileceğini söyledikleri esnetme ile birçok kişinin ülkede misafir edileceği aktarıldı.

  Rusya Yönetimi Muhalifleri İstenmeyen İlan Etti

  Rus hükümeti, insan hakları savunucuları ve uluslararası kuruluşların çalışanlarını ülkede istenmeyen olarak sınıflandırmıştı. Alman yetkililer, hızlandırılmış prosedürler kapsamında u kişilere oturma izni verilebileceğini söyledi.

  Almanya İçişleri Bakanlığı’ndan ismi bildirilmeyen sözcü; bu kişilerin yakın aile üyelerinin de son değişikliklerden yararlanacağını söyledi. Ancak, bu tür kolaylaştırılmış prosedürlerden kaç kişinin yararlanabileceğine dair herhangi bir istatistik verilemeyeceği de vurgulandı.

  Diğer Avrupa ülkeleri gibi Almanya da Ukraynadaki savaş nedeniyle çok sayıda Ukraynalı mülteciyi ağırlıyor.
  Başbakan Yardımcısı Habeck, Almanyanın Rusları karşılama sürecinde ülkeye casus getirme endişesini belirtmişti.

  Yakın zamanda ZDF tarafından sağlanan bir raporda ise, çoğunluğu Rusyada yerleşik Alman şirketlerinde çalışan yüzlerce uzmanın Batı Avrupa ülkesinde çalışmak istediğini duyurdu.

  Almanyadaki yetkililer, Almanyada çalışan Rusya vatandaşlarının sanayi casusluğu için istihdam edilebileceği konusunda uyarılmasına rağmen Rus uzmanlara yönelik vize sürecini hızlandıracaklarını duyurdu.

  Almanyadaki yetkililer, 24 Şubattan Mayıs ayı başına kadar Rusyadan gelen vasıflı işçilere 600den fazla vize verildiğini kaydetmişti. Sayının Almanya, Rus muhalifler için vize kurallarını esnetiyor duyurusu ile artması bekleniyor.

  Kaynak:Schengen Visa Info

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!