close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  Almanya Konsolosluğu sarı toz incelemesi

  Beyoğlu Gümüşsuyu’ndaki Almanya Başkonsolosluğu’na 24 Ekim tarihinde sabah saatlerinde içinde “sarı toz” bulunan bir zarf geldi. Konsolosluk yetkilileri durumu polis ekiplerine bildirdi. Kısa sürede konsolosluğa gelen polis ekipleri binada emniyet şeridi çekti. Daha sonrasında konsolosluk binası boşaltılarak, içeride inceleme çalışmaları başlatıldı.

  Alman Konsolosluğu boşaltılarak, olay yeri inceleme ekipleri, bomba uzmanları ve AFAD ekipleri sarı tozla ilgili inceleme başlattı. Almanya Başkonsolosluğundan 4 kişi kontrol amacıyla Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Ekipler Alman Konsolosluğunda dekontaminasyon çalışmalarını sürdürdüler.

  Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 4 Alman Konsolosluğu çalışanı müşahede altında tutuluyorlar. Solunum yolu mikrobu alabilme ihtimaline karşı tüm enfeksiyon servisi ve göz servisi olmak üzere üçüncü kat boşaltıldı ve bu kat tamamen bu olayla ilgili getirilen hastalar için ayrıldı. Konsolosluk çalışanlarının genel durumları iyi. Sarı toz maddenin tetkik sonuçları çıkana kadar gözlem altında tutulmaya devam edilecek.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!