close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  Almanya Aile Ziyareti Vizesi

  Almanya Aile Ziyareti Vizesi

  Almanya Aile Ziyareti Vizesi, Almanya’daki yakınlarını görme amacıyla seyahat edeceklerin ülkeye giriş yapabilmek için almaları gereken C Tipi Vize türüdür. Almanya’ya seyahat edecek Umuma mahsus Pasaport hamili T.C. vatandaşları tarafından, Almanya vizesi başvurusunda bulunurken Almanya Konsolosluğu’na, Almanya vizesi için gerekli belgeler sunulmalıdır.

  Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenmiş bu belgelerin güncel olmasına dikkat edilmelidir. Bazı evrakların orijinal olması zorunluluğu vardır. Almanya vizesi için gerekli evraklar, Almanya’ya gidiş amacına uygun hazırlanıp Almanya Konsolosluğu’na sunulmalıdır.

  Yakınlarınızı ziyaret amacıyla yapacağınız vize başvurusu için aşağıda sıralanan belgelerin ibrazı gerekmektedir. Seyahate katılacak herkes için (küçük çocuklar için de) ayrı başvuruda bulunulması şarttır.

  Almanya Aile Ziyareti Vizesi İçin Gerekli Evraklar

  • Pasaport – Almanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için kullanılacak pasaportlar, son 10 yıl içerisinde çıkarılmış, ziyaretçinin Almanya seyahati dönüşü sonrası en az 3 ay geçerliliği olan ve vize basım işlemlerinin gerçekleşebilmesi için yan yana en az 2 boş sayfası bulunan, deforme olmamış
  • Biometrik Fotoğraf – Almanya akraba ziyareti vize başvurularında kullanılacak fotoğraflar 2 adet, 3,5×4,5 cm ölçülerinde, Almanya vize başvuru sahibinin güncel halini temsil eden, maksimum son 3 ay içerisinde çekilmiş, arka fonu beyaz ve kişinin pasaportunda bulunan daha önce almış olduğu herhangi bir vize işleminde kullanılmamış olmalıdır.
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Ve Nüfus Cüzdanı Fotokopisi – Almanya Schengen Ziyaret Vizesi işlemlerinde bulunacak kişi adına güncel tarihli, aile ve ikamet etmekte olduğu adres bilgilerini içerecek şekilde düzenlenmiş tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve ön ve arka yüz bilgilerini gösterir nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Almanya Vize Başvuru Formu ve İkamet Kanunu’nun 54. maddesine göre gerekli ek belge: Almanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvuruları için doldurulacak Schengen vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından eksiksiz olarak doldurulmuş, kişinin Almanya vize başvurusu için ibraz edeceği evraklarda beyan edeceği bilgileri destekleyen, ıslak imzalı.
  İlginizi Çekebilir  Almanya Vizesi

  NOT: Almanya ziyaret vizesi başvuru sahibi 18 yaşından küçük ise kişi tarafından doldurulacak Almanya Schengen vize başvuru formunun imza bölümü ebeveynler tarafından imzalanmış olmalıdır.

  • Almanya Vize Davetiyesi – İstek Mektubu: Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Almanya seyahatinin içeriği ziyaret içerikli olması nedeni ile Almanya Belediyesi onaylı Davetiye belgesi sunulması talep edilmektedir. Almanya’ya davet eden kişi Alman vatandaşı ise davetiye (istek mektubu)davet eden kişinin dilekçe ve pasaport fotokopisi ile birlikte ibraz edilmelidir. Davet eden kişi Almanya’da oturum iznine sahip yabancı durumunda ise Almanya’da ikamet ettiği bölgedeki belediyeden onaylı davetiyeyi, kimlik bilgileri ve dilekçe ile birlikte göndermesi gerekecektir.
  • Finansal Durumu Gösterir Belgeler – Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık maaş bordroları, bağlı bulunulan kurum tarafından kaşe atılarak ıslak imzalı bir şekilde hazırlanmış olmalıdır. Almanya Arkadaş ziyareti vizesi işlemlerinde bulunacak kişinin son 3 aylık aktif banka hesap özeti. Kişinin şahsi banka hesap özeti son 3 aylık aktif banka hesap hareketlerini içermeli, en az 4000 TL bakiyesi olması sağlanmalı ve banka ıslak imza, kaşe ve banka imza sirküleri ile birlikte hazırlanmış olmalıdır. Ayrıca Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişi adına varsa tapu, araç ruhsatı, kira gelirleri ve kredi kartı ekstreleri evraklar arasında bulundurmalıdır.
  • Almanya vize talebini belirten dilekçe – Almanya vizesi müracaatında bulunacak kişinin bağlı bulunduğu kurumun veya şirketinin antetli kağıdına işvereni/şirket yetkilisi tarafından bu şirketinin antetli kağıdına Almanya konsolosluğuna/elçiliğine hitaben yazılmış, işveren tarafından veya şirketin imza atma yetkisi bulunan kişi tarafından kaşe ve ıslak imza atılarak hazırlanmış olmalıdır.

  *Almanya Konsolosluğu/Büyükelçiliğine hitaben yazılacak vize talep dilekçesi; vize başvuru sahibinin meslek ve görev bilgilerini, maaş bilgilerini, Almanya’ yaya gerçekleştirecek olduğu seyahatin tarih aralıklarını ve söz konusu seyahatin kim tarafından finanse edileceği bilgileri beyan edilmelidir. Kişinin varsa diğer Schengen ülkelerine olan seyahatinin detaylarını açıklayan dilekçe. Almanya aile ziyareti vize müracaatında bulunacak kişi eğer, Almanya seyahati sonrası 2.ci veya 3. cü Schengen ülkelerine direk olarak seyahat edecek olması halinde bu seyahatlerine dair tarih ve seyahat içeriklerinin bilgisini beyan etmelidir.

  • Son üç yıl içindeki vizelerinize (Schengen, AB, Birleşik Krallık, ABD, Kanada) ait birer adet fotokopi
  • Seyahat sağlık sigortası: Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişinin Almanya’ da kalış süresini kapsayan, tüm Schengen ülkelerinde geçerli, en az 30.000 Euro teminata sahip orijinal seyahat sağlık sigortası.
  • Vize harcı
  • Uçuş rezervasyonu veya diğer ulaşım aracına ilişkin belge
  • Almanya’da kalınacak süredeki masrafların ne şekilde karşılanacağına dair belge
  • Almanya’daki davet edenin yabancılar dairesince hazırlattığı davetiye veya kendi maddi imkanlarınıza dair belge (örn. banka hesabınızda düzenli olarak bulunan bakiye)
  • Seyahat amacına dair belge: Şayet masrafların karşılanacağına dair resmi bir davetiye ibraz edilmez ise, düz bir dilekçe şeklinde hazırlanmış davetiye ibraz edilmelidir
  • Gelir belgeleri (örn. Maaş bordrosu, hesap cüzdanı, kira geliri, Almanya’dan gelen havaleler vs.)
  İlginizi Çekebilir  Almanya Yatırımcı Vizesi

  *Almanya vize işlemlerinde bulunacak kişi, sağlık ve tedavi maksadıyla bu ülkeye seyahat gerçekleştirecek olması halinde kişinin Almanya’ da tedavisini gerçekleştirecek kurumun kabul belgesi ve vize başvuru sahibinin Almanya’ da tedavi olmasını öneren geçerli, orijinal heyet raporu.

  **Küçükler için (18 yaş altı): Veliler tarafından verilmiş noter tastikli seyahat izni veya velayet hakkına tek başına sahip olduğuna ilişkin belge (örneğin ebeveynlerin boşanmış olması halinde veya velilerin biri vefat etmiş olması halinde)

  Ücretli ve memurlar için ilaveten:

  • Yaptığınız işe dair açıklama içeren çalışma belgesi
  • Talep edilen vize süresi için izin belgesi
  • Bağkur/SGK dökümü, SGK giriş bildirgesi ve son maaş belgesi

  Firma/serbest meslek sahipleri için ilaveten:

  • Ticaret veya Sanayi Odası Sicil Kayıt Sureti (fotokopisi, 6 aydan eski olmamalı)
  • Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi
  • Vergi Levhası

  Çiftçiler için ilaveten:

  • Ziraat Odasından Çiftçilik Belgesi

  Emekliler için ilaveten:

  • Aylık emekli maaşını gösteren emeklilik belgesi

  Öğrenciler için ilaveten:

  • Öğrenci belgesi

  *Kişi TC ikamet izni sahibi yabancı uyruklu ise, en az son 6 ay geçerliliği bulunan TC oturma izni belgesi fotokopisi

  **Kişi başka Schengen ülkelerine seyahat edecek ise, seyahat edecek olduğu diğer Schengen ülkelerine ait konaklama ve ulaşım bilgilerini paylaşmalıdır.

  Pasaport İadesi

  Alman Konsolosluğunun, başvurunuz hakkında karar vermesinin ardından pasaportlar iade edilmektedir. Vize başvurunuzu doğrudan dış temsilcilikte gerçekleştirdiğiniz takdirde, pasaportunuzu sadece söz konusu temsilcilikten teslim alabilirsiniz. Sizin gidip teslim alamayacağınız durumlarda, bir yakınınızı pasaportu sizin adınıza almak üzere yazılı olarak yetkilendirebilirsiniz. Bununla ilgili vekaletnameyi doldurarak, yetkilendirdiğiniz kişiye, pasaport tesliminde ibraz etmesi için, vermeniz gerekmektedir.

  Vize Reddi

  Vize başvurunuz reddedildiği takdirde, bunun çeşitli sebepleri olabilir. Ret sebeplerini, tarafınıza gönderilen cevap yazısında bulabilirsiniz. Vize başvurunuzu eksiksiz, seyahat amacınız hakkında net olan ve denetlenebilir belgeler ibraz etmek suretiyle her zaman yenileyebilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir  Almanya Erasmus Vize

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi