close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  ABD Türkiye’deki Vatandaşlarını Uyardı

  ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye’ye seyahat planı olan Amerikan vatandaşlarına terör saldırısı ihtimaline karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunarak, ABD vatandaşlarının olası terör eylemlerinin hedefinde olduğunu vurguladı.

  ABD Dışişleri Bakanlığının ABD vatandaşlarının güvenliği ile ilgili yaptığı açıklamada terör örgütlerinin Avrupa’da özellikle alışveriş merkezlerini, havaalanlarını, spor organizasyonları ve halka açık toplantıları hedef aldığı belirtildi. Turistlerin yerli ve yabancı terör odaklarının her zaman hedefinde olduğunu vurgulayan açıklamada, ABD vatandaşlarından terör tehditlerine karşı uyanık ve çok dikkatli olmaları istendi.

  ABD Dışişleri Bakanlığı (state.gov)ABD vatandaşlarını terör saldırılarına karşı uyardığı Mart ayında yaptığı açıklamayı yineleyerek, vatandaşlarını toplu taşıma araçlarında, alışveriş merkezlerinde ve turistik alanlarda dikkatli olmaları yönünde uyardı.

  Açılamada Amerikalı kamu görevlilerinin Hatay, Kilis, Gaziantep, Şanlıurfa, Şırnak, Diyarbakır, Van, Siirt, Muş, Mardin, Batman, Bingöl, Tunceli, Hakkari, Bitlis ve Elazığ illerine yapacakları seyahatlerle ilgili kısıtlamaların sürdüğü belirtilirken, Türkiye’de yaşayan Amerikan uyruklu vatandaşların da güvenlik uyarısını dikkate almaları istendi.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!