close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  ABD İstanbul Başkonsolosluğu elektronik posta servisi hizmet dışı!

  ABD İstanbul Başkonsolosluğu tüm sistem ve elektronik posta servisi hizmet dışı!!

  Amerika İstanbul Başkonsolosluğu ‘nun ana dijital sistemde ve elektronik posta servislerinde yaşanan teknik bir arızadan ötürü; Vatandaşlık, Vize Randevu, Acil Pasaport-Konsolosluk Doğum Belgesi ve Noter Hizmetleri verilememektedir. Amerika Başkonsolosluğunun Ana Dijital Sisteminin ve elektronik posta servisinde meydana gelen sorunun süratle giderilebilmesi için çalışmalar sürdürülüyor.

  Başkonsolosluk Sistemlerinin devre dışı kalması dolayısıyla 6-8 Temmuz tarihleri arasında Amerikan Vatandaşlık Hizmetleri Bölümü ‘nü ilgilendiren acil durumlar için +90 212 335 9000 telefon numarasına aranabilecektir.

  Aynı tarihlerde Amerika İstanbul Başkonsolosluğunda vize randevusu olanların yeniden randevu almaları için Çağrı Merkezi ‘ni +90 850 390 2802 veya +90 850 252 6355 numaralarından arayabilirler. Şu anda sadece Ankara Amerika Büyükelçiliği için randevu verilmektedir. Bu teknik sorundan dolayı mağdur olan İstanbul ‘daki başvuru sahiplerine destek olabilmek için Amerika Ankara Büyükelçiliği özel bir randevu hattı tahsis etmektedir.

  İstanbul ‘daki vize görüşmelerini Ankara ‘ya taşımak isteyen başvuru sahipleri, +90 850 390 2802 veya +90 850 252 63 55 numaralardan acil randevu hizmeti sağlayabilirler. 8 Temmuz Çarşamba ve 9 Temmuz Perşembe günleri için randevu almak isteyenleri Ankara Amerika Büyükelçiliği bu tarihlerde yeteri kadar randevu saatinin bulunduğu konusunda uyarmaktadır.

  Amerika Başkonsolosluğu sisteminin tekrar devreye girmesi ile hizmetlerin yeniden başlatılma duyurusunun e-posta ile ile ilgili kişilere bildirileceği belirtildi. Ancak çok acil olan Amerikan Vatandaşlık işlemleri, acil pasaport, konsolosluk doğum belgesi ve noter hizmetleri için ABD Ankara Büyükelçiliği web sitesi aracılığıyla randevu alınabileceği konusunda hatırlatma yapılmaktadır.

  İlginizi Çekebilir  Mısır Kapıda Vize Uygulamasında Değişiklik

  Bize Ulaşın!

   Seyahat Süresi