close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar

  ABD Büyükelçiliğinden önemli duyuru!!!

  AFCP 2021 başvuruları başladı

  ABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu (AFCP) adıyla yapılan proje yarışmasının 2021 başvuruları başladı.

  ABD Ankara Büyükelçiliği ve ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu’na bağlı olan Kültür Mirası Merkezi tarafından düzenlenenABD Büyükelçileri Kültürel Mirası Koruma Fonu‘ (AFCP) yarışması için 2021 yılı proje tekliflerini almaya başladıklarını duyurdu.

  Başvuru için son gün 18 Aralık

  Ülkelerin kültürel miraslarını koruma çabalarını desteklemek ve ABD’nin diğer kültürlere olan saygısını yansıtmak amacı ile oluşturulan AFCP hibe programı kapsamında 3 farklı alanda proje kabul ediliyor. AFCP programı ile bütçe aralığı 10.000 ile 200.000 ABD doları olan projeler desteklenmektedir. Yarışma başvuruları 18 Aralık 2015 Cuma günü, Türkiye saatiyle 17:30’a kadar kabul edilecektir.

  Katılım şartları

  AFCP programı kapsamında aşağıda ifade edilen üç konu başlığında yer alan kültürel mirası koruma projeleri kabul edilmektedir;

  Kültürel alanlar: Tarihi binalar, arkeolojik alanlar gibi kültürel alanların korunmasına yönelik projeler

  Kültürel objeler ve koleksiyonlar:Arkeolojik ve etnografik objeler, resim, heykel ve el yazmaları ile müzelerin koruma alanındaki genel ihtiyaçlarını kapsayan projeler ile müze, arkeolojik alan ve benzeri kurumlarda bulunan kültürel objeler ve koleksiyonlar ile ilgili koruma projeleri.

  Geleneksel Kültürel İfade Biçimleri: Geleneksel müzik, yerel diller ve el sanatları gibi geleneksel kültürel ifade biçimlerinin korunmasına ilişkin projeler

  Proje nasıl hazırlanmalı

  AFCP’ye gönderilecek projeler İngilizce yazılıp, e-posta yoluyla iletilecek. Projenin Konu alanına TheAmbassadorsFund for CulturalPreservation 2021 yazılarak applications.usembassyankara@gmail.com adresine gönderilmelidir. Proje teklifinin ana metni Word’ formatında olmalıdır. Ek belgeler,jpeg’ veya pdf’ formatında kabul ediliyor.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!