close
Üye Girişi
close
Onay Kodu
Kodu girmeniz için kalan süre
04:58
Hızlı Erişim
close white
İlgili Sonuçlar
  Hemen Vize Başvurusu Yap

  5 Günde İngilizce

  5 Günde İngilizce

  İngilizce, Dünya üzerinde yaklaşık olarak 2 milyar insan tarafından konuşulması nedeniyle küresel iletişim dili olarak kabul edilmektedir. İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda gibi birçok ülkede resmi dil olarak İngilizce kabul edilmiştir.

  İngilizceyi resmi dil olarak kullanmayan dünya üzerindeki pek çok ülkenin eğitim müfredatında öğrenilmesi zorunlu tutulmaktadır. 5 Günde İngilizce ile özellikle iş dünyasında oldukça önem arz eden İngilizce dili kolaylıkla öğrenilebilmektedir.

  İngilizce dışındaki dillerde araştırmalar ile ilgili kısıtlı bilgiye ulaşılmaktadır. İngilizce dökümanlar ise oldukça ayrıntılı bilgiyi ulaşılabilir hale getirmektedir. Bu dili öğrenerek diğer ülke insanları hakkında geniş çaplı bilgilere erişme imkanı sahibi elde edilmektedir. Dil öğrenme sürecinde birçok kişi çeşitli yöntemler uygulayan kurslara kayıt olmaktadır. Yeni bir dil öğrenme teknikleri üç ana başlık altında incelenebilmektedir.

  5 Günde İngilizce ile Dil Öğrenme Teknikleri

  İngilizceyi doğru ve etkili bir biçimde öğrenmek isteyenlerin sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır. İngilizce öğrenmek isteyen isteyen kişiler 5 Günde İngilizce gibi profesyonel kurumlardan ders almayı tercih etmektedir.

  Dil öğrenme yatkınlığı kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Kimi insanlar kısa sürede etkili bir şekilde öğrenimini tamamlarken kimileri için dil öğrenmek zorlayıcı olabilmektedir. İngilizce eğitimi sürecinde genellikle kullanılan üç temel metod kullanılmaktadır. bu metodlar dinleme yöntemi ile öğrenme, görsel hafıza yöntemi ile öğrenme ve fiziksel hareket ile öğrenmedir.

  Dinleme Yöntemi ile Öğrenme

  İngilizceyi dinleme yöntemi ile öğrenmek isteyen kişiler doğru adımlar ile rahat ve kolay bir şekilde istedikleri seviyeye gelebilmektedir. Dinleme yöntemi ile dil öğrenmeye yatkın kişiler herhangi bir yazıyı okuyarak anlamakta güçlük çekmekle beraber sesli olarak anlatılanları rahatlıkla anlayabilmektedir. 5 Günde İngilizce dinleme yöntemi ile İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin yapması gerekenleri aşağıdaki gibi sıralamıştır.

  • Başlangıç seviyesinde en basit İngilizce dili ile ilgili ses kayıtlarını dinlemek. (günlük konuşmalar, selamlaşmalar gibi konulara ait ses kayıtlarına internetten ulaşmak mümkündür.)
  • Olabildiğince fazla sesli kitap dinlemek.
  • Uzman olunan bir konu ile ilgili ses kayıtlarını dinlemek.
  • Duyulan her şeyi sessizce tekrar etmek ve sonradan anlaşılacak basit notlar almak.
  • Bir yandan müzik dinleyip bir yandan yazılı sözleri takip etmek.
  • İngilizce film, dizi ve televizyon programlarını altyazılı olarak izlemek.
  • Ana dili İngilizce olan kişiler ile iletişim kurmak dinleme yönteminin önemli adımları arasında yer almaktadır.

  5 Günde İngilizce ve Görsel Hafıza Yöntemi ile Öğrenme

  Görsel hafızası kuvvetli olan kişiler dil öğrenme aşamasında çizelge ve notlar ile İngilizce seviyelerini geliştirebilmektedir. Bu aşamada görsel notlar, resimler ve konu ile ilgili canlandırılan görüntüler ile öğrenme süreci tamamlanabilmektedir. Görsel hafıza yöntemi ile İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin yapması gerekenleri aşağıdaki gibi sıralamıştır.

  • Öğrenme aşamasında alınan notlarda önemli yerlerin altını çizerek ve renklendirerek bilgiyi hafızaya kalıcı olarak yerleştirmek.
  • İngilizce olarak öğrenilen tüm kelimeleri ve karşılıklarını bir kağıda yazarak bu kelimeleri cümle içerisinde kullanmak.
  • Öğrenilen yeni kelimeleri kendi içlerinde gruplamak ve bu kelimelerle ilgili görseller hazırlamak.
  • Hafızada olan kelimeler ile tekrar tekrar farklı cümleler kurmak.
  • Okuma aşamasında İngilizce cümleleri öncelikle en basit şekilde anlamaya çalışma daha sonra detayı ile ilgilenmek.
  • Görseller eşliğinde anlatılan İngilizce ders videolarını izlemek ve bilgileri gramer yönünden anlamaya çalışmak.
  • İngilizce film, dizi ve televizyon programlarını altyazılı izlemek.
  • İçerisinde bol görsel bulunan İngilizce çalışma kitaplarını incelemek, sorulan sorulara cevap vermeye çalışmak.
  • Online İngilizce testlerine katılmak ve belirli aralıkla seviye ölçerek ilerleme kaydetmeyi gözlemlemek. Seviyeyi her aşamada bir üst kademeye çıkarmak görsel hafıza yönteminin önemli adımları arasında yer almaktadır.

  Fiziksel Hareket Yöntemi ile Öğrenme

  Yeni bir bilgi edinme aşamasında bazı insanlar fiziksel aktivite yolunu kullanarak öğrenmeye meyilli olabilmektedir. Fiziksel aktivite ile öğrenme verimli öğrenme biçimleri arasında yer almaktadır ve dil öğrenimi oldukça uygundur. 5 Günde İngilizce fiziksel aktivite yöntemi ile İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin yapması gerekenleri aşağıdaki gibi sıralamıştır.

  • Öğrenme aşamasında bilgisayar, telefon vb. gibi elektronik materyalleri kullanmadan İngilizce ile ilgili bilgileri el yazısı ile not defterine yazmak.
  • İngilizce gramer konularını öğrenme aşamasında birebir veya online olarak farklı kişilerle konuşmak.
  • İngilizce pratiği olarak arkadaşlarla rol yaparak fiziksel aktivite gerektiren oyunlar oynamak.
  • Çalışma süreleri boyunca 10 dakikada bir kısa süreli molalar vermek ve mola zamanlarında etrafta gezinerek dikkati toplamak.
  • Öğrenilen tüm kelimeleri vücut hareketleri kullanarak ifade etmeye çalışmak.
  • İngilizce konuşulan bir ülkeye seyahat ederek öğrenilmek istenen dili birebir olarak tecrübe etmek.
  • İnternet aracılığı ile İngilizce bilen ve yeni bir dil öğrenmek isteyen kişiler ile iletişime geçerek bilgi alışverişinde bulunmak fiziksel aktivite yönteminin önemli adımları arasında yer almaktadır.

  Yeni bir dil öğrenme ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda standart öğrenim yolu ile öğrenilen konular kısa sürede hafızadan silinmektedir. Öğrenme tekniklerini kullanarak günlük hayatın içerisinde dil seviyesini arttırabilmek mümkündür. Bu sayede bilgiler hafızada kalıcı olarak saklanmaktadır. 5 Günde İngilizce öğrenme metodlarını takip ederek ve her gün birkaç dakika zaman ayırarak İngilizce dili rahatlıkla öğrenilebilmektedir.

  Bize Ulaşın!

   × WhatsApp'tan Bize Yazın!